Artık Bayramlarında tadı tuzu kalmadı değil mi gerçekten?

Arkadaş eskiden sülalece bayramlaşmalar olurdu. o sıcacık ortam, arka arkaya patlayan espriler, tüm sevdiklerinle olmanın mutluluğu bambaşkaydı ve zamanın o an hiç geçmemesini isterdik. Şimdi nasıl peki? Bayramlaşmaya gidersin -ki sadece adı kaldı artık- herkes birbirine soğuk; gencinden yaşlısına herkesin elinde bir android kafa telefon, başlar o telefondan hiç kalkmaz ki misafir olmana rağmen gider çayı kendin doldurmak zorunda kalırsın (ben gibi), evin genç kızı ya da erkeği manitosuyla gezmededir, evde yaşlı büyükanne ve dededen başkasını bulamazsın... Şeker bile ikram etmeyecek hale geldi milletimiz. Kurban keser kestiği kurbanın %90 nını gelecek yaz için mangallık ayırırlar, kalan %10 nun yarısı kesildiği gün yenir, en son % 5 lik kısım fakire fukaraya verilir. Acı ama gerçek. artık mutluluktan başka işkence olmaya başladı bana bu bayramlar. Resmi iznide olmasa bayram olduğunu bilemiyecek hale geldik bende dahil buna... Neyse herkese mutlu, huzurlu güzel bayramlar...

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Bayramınız mübarek olsun nerde o eski bayramlar bir iki gün kala mutlaka çarşıya çıkılmalıydı çocuk aklımca. o yeni kıyafetler, kıyafetlerin kokusu burnuma değmeliydi. bir keresinde bir şey alınmadı. benim için artık ne bayramın ne de yiyeceğim sekerlerin bir anlamı kaldı.

“hıh… sanki aynı kıyafetlerle bayrama mi girilirmiş?”

girilirdi tabi, girilmez miydi? ama sen gel onu bir çocuğun hayallerine anlat. zanaatın en zorundandır bu.

erken kalkmanın payını bir tarafa koyarsak günler, hele o ilk gün hep daha uzun geçerdi benim için. aslında rota hep aynı. önce dedemlere gidilecek, ardından halalar, amcalar toplanacak ve beraberce çıkılacak mezarlıklara. çıkılacak diyorum… rize'de çıkılmadan gidebilecek bir yer var mıdır meydan civarından başka? gidilecek ya da dönülecek yerler için ya inilecektir denir ya da çıkılacaktır hep...

“dedem en çok beni tutuyor.” diye düşünürdüm torunlar arasındayken. hep en çok harçlık bana verilirdi. ya gerçekten veriliyordu ya da ben öyle sanıyordum. gidip ne mi alırdım bu harçlıklarla? lazlıktan mıdır nedir; bazen çikolata, hep istenmiş ama alınamamış oyuncaklar... hele bayram günü de açıksa o yer, koşarak gidip daha annemler günün hasılatını sormadan hemen alıverirdim günlerce hayalini kurduğum ne varsa.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Biz yine mutluyduk, bir dayımlar tatile gitmiş onlar yoktu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Oyle ortam seviyosan bizim sulale tam senlik :D

0|0
    0|0
  • Cok şükür bizde bayram eskisi gibi gelenimiz gidenmz cok olur bizde giderz bayramlaşmaya bayram günleri sadece uzaktaki akrabalrı aramk icin telfn alrz elimize öbür türlü sohbetler muhabetler yemkler tatlilar hazrlklar derken tlfn aklmza dahi gelmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...