Lütfen bu önemli sorularıma cevap verirmisiniz?

Nasil iffetimi korurum?
Hâya mi duzeldirim?
Nasil iyi ahlaklı olurum?
Nasil sonsuza aşik olurum?
Nasil 5 vakit namazımı kilarim?
Nasil nefsimi şeytani yenerim?
Nasil rabbimin rizasini kazanırım?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• iffetini konumakve hayanı düzeltmek için her önüne gelenle çıkma. bir gün ciddi bir ilişkin olmasını ve bununda helalinle olmasını bekle. karşına çıkan kişiiye ciddi olup olmadığını sor. ciddiyse zaten belli eder :)

iyi ahlaklı olmak içinde namazını kıl orucunu tut yalan söyleme. küçüklerine sevgi büyüklerine saygı göster.

sonsuza aşık olmak içinde helalini bekle ALLAH a dua et. o senin karşına gerçek aşkını çıkarır inşALLAH.

5 vakit namaz içinse bir nefsini yen namaza başla gerişi zaten geliyo. bir alıltınmı kılmazsan kötü hissediyosun bırakamıyosun.

RABBİMİZİN rızası içinse ve bunların hepsi içinse peygamer efendimizin ahlakını ve hayatını araştır ve onun sünnetlerini yerine getir. inşallah yardımcı olabilmişimdir. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bulunduğun ortamı arkadaş çevresini tamamrn değiştir Allah dostu insanlarla sohbet et ve sadece onlarla konuşarak

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama ben başka ulkedeyim burda hiç kimse öyle değil zaten en fazla varsa başında tesettür altında kot pantolun

• 2ay

Okulunu oku haramdan şüpheli şeylerden uzak dur önce gözünü terbiye et ki nefsin istemesin sonra dilini terbiye et boi laf gereksiz laf konuşma sonra dinşediğin müzikleri sil islama yakışır şeyler dinle erkeklerle muhattap olma aynı ortamda gereksiz yere durma tam olarak islama adanmış olmak istiyorsan dediklerimi yap yoksa zor kardeşim

• 2ay

Müzik dinlemiyorum kuran ya da ilahi dinlerim :)

• aklına ne zaman bu soruların karşılığında kötü şeyler gelse " La İlahe İllallah Muhammedun Resul Allah" de. namaz için se içinden niyetlen "Ya Allah" de ve kalk namaza dur. bu kdr basit. bir müddet sonra onları yapmadan rahat edemeyeceğini göreceksin

0|0
    0|0
  • Kuran oku

0|0
    0|0
  • Bunları gerçekten istiyormusun

0|0
    0|0
  • öncelikle burayı terket derim yoksa yazdıkların hiç birisi gercekleşmez..😊😊😊

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben yeniyim lâkin sorumu nerde sorucami bilmiyorum bu sorularıma cevap alınca gidicem.

• 2ay

Sizde

• 2ay

teşekkür 😊😊

• kalkıp namaz kılmaya başlayarak burda bunları sorarak değil

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• YouTube da "hasaaaaaan" diye bir kısa film yapmışlar namaz kılmayanlar için yaşına bakmadım minnak bir kızsan izleme tabiki ben izledim dünyamı benim üstümde dönüyür benmi dünyanın üstünde dönüyorum uzun bir süre idrak edemedim tüm geceler azap oldu kaldıramacaksan izleme ama gerçekten namaza başlamak istiyorsan izle seni bir silkeleyip kendine getiriyor asıl dünyanın ahirette olduğunu yüzüne yüzüne çarpıyor. Dediğim gibi yaşın küçükken kse tek başına izleme bide dini kitaplar oku ama çok gereksiz uydurma gerçekten uzak kitaplar yazıldı sonradan iyi kitapları araştır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Biraz daha açıklarmısın

• 2ay

YouTube a ibretlik namaz filmi hasan felan yaz çıkacaktır yani nasıl açıklacağımı bilemedim bide gece gece hatırlamak istemiyorum açıkçası yayladayız heryer ıssız ben yalnızım korkmuyorum desem yalan olur☺

• Süpe soru ama cevabı bilen çok az üye var

0|0
    0|0
Yükleniyor...