Müslüman olmam için yardım edin?

Dinsiz bir ailenin müslüman olmak isteyen kiziyim ama mantıklı hiçbir kanit bulamıyorum hersey çok aptalca geliyor yardım edin lütfen

Güncellemeler:
2ay Saçlarımızı açmak neden günah? Tahrik mi oluyorsunuz?
2ay seks neden günah?

0|0
14|34

En İyi Erkek Görüşü

• İslam taşra kültürüdür. Başı kapalıların yüzde doksan sekizi köylüdür. Ya da şehre yeni göç etmiş köylü kızları, kadınları. Şehir kültüründe cami kültürüne yer yoktur. Mümkün de değil. Kentlileştikten sonra başını örtenler yüzde bir ya da ikidir. Onlar da hidayete erdiklerini düşünenler. Din bu ülkede sadece taşra ekonomisiyle ayakta durabilir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kurani kerimi çok derin mantık içinde okumali
    Kuranin kainat kitabı olduğunu bilmeli
    İlim fen bilim kısaca hayata dair herseyin
    Kurani Kerim'de olduğunu goreceksin din özünde herseyi kapsar
    Yeter ki arastirmasini bil
    Bu aşamada kendine
    İyi bir tercüme edilmiş kitap bulmak
    Eski zaman da olsaydık
    Seni eğitecek hoca bul derdim
    Ama su devirde malesef pek güven olmuyor.
    Diyanet islerinin yayinlarini basitten zora okuyabilirsin önce dinin nasıl uygulanması ve hayata islenmesini kavramali insan

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 33

• İslam dininde evlilik dışı seks günah, yani oda neden diye sorarsan, sen istermisin elin tanımadığın insanı annenle, ablanla, seks yapsın hergün baskasıyla istemezsin dimi nekadar mide bulandırıcı dimi işte onun için yasak evleniniz esleriniz size helaldir buyüzden. Öteki türlü dinin dısındanda bakarsan namussuzluk olarak bircok toplumda, yani din doğru olanı gösterıyor , bir rehber, Kendin için istemediğini baskasınada yapmamak için, sacını acmak sana kalmış acarsın acmazsın ama ahirette hesabı var. Ve su varki sen Şu an katolik, veya hristiyanlık dininde olabilirsin basın acık ben müslüman değilim bana hesap sorulmaz diye düşünüyorsan, yanılıyorsun çünkü islam dini gelmeden önce incil de hak din idi, fakat kuranı kerim'in geleceği incilde belirtilmiş ve islam son din olarak gelmiştir , kuranı kerim geldikten sonra incil hak' din olmaktan cıkmıştır gecerliliği ALLAH katında yoktur. Gecerliliği olmayan bir dinde basınız acık olun diyorsa, vesende bu doğrudur diyorsan yanılıyorsun , gecerliliği olmayan bir dine mensup olanlardanda hesap günü sorulacak. Sonuçta kimse bu dünyada ölümsüz değil, bir damla sperm embriyodan dünyaya getirilen insan kendisi var olmadığına göre mutlaka herseyin bir yaratıcısı var ve hesabıda olacak. Müslümanlığa gecerek yanlış yapmassın

0|0
    0|0
  • Şöyle dusun atiyorum ber hangi bir puta tapiyosun konusmuyor canlanmiyor yani isin ozu seninle baglantiya bile gecmiyor kurallari kendiniz koyuyorsunuz ama size sunu yapin bunu yapin demiyor bunun neyine inanacaksiniz akilli bir sekildr dusunun mesela konusmayan bir seyden medet umulmaz. ve bizim dinimize gelecek olursak Biz Rabbimizle her zaman iletisimdeyiz mesela namaz kildigimizda icimiz huzur dolar veya kirban kestigimizde iletisime geceriz bak şöyle dusun kurbani kesiyoruz Allah icin ama oyle bir dongu yapmis ki Rabbim eti sana kaliyor elinde olmayanlara dagit diyor herkes faydalaniyor yani fakiri kasaplar hayvan sahipleri Rabbim bize oyle bir dongu yaratmis ki her deyin bir guzelligi var dinimizde ve gercekten dogru yolu bulmani cok isterim...

0|1
    0|0
    • 2ay

Put en azından var Allah nerde? Kafandan hayalinden bsşks? Söylesene ya

• 2ay

Put'u yapan üretenler insanın kendisi ama lakin insan inanır inanırda mantıklı bişeye inanır, Allah şah damarından dahada yakın, bukadar alemleri kim yarattı o putlarmı, alemlerin rabbi Allah tır. Nerde diye soruyorsun öldüğün zaman Görürsün , yaratmasını bilen Allah tek tek canlarıda almayı biliyor ve o dehset ahiret zamanında bu soruyu bize değil Allaha sorarsın.

• 2ay

@soran Ya var da ne hayrini gordun arkadasim orda mal gibi duruyor yani nefes almiyor konusmuyor etmiyor yani ne yapiyor nereye koyuyorsan orda duruyor

• Merhaba kardeş,

Ne gibi kanıt istiyorsun mantıklı, anlamadım?
    NedenMüslüman olmak istiyorsun?

0|0
    0|0
    • 2ay

Erkek arkadaşım müslüman olmazsm evlenmeyeveğimizi söyledi

• 2ay

O zaman yardımcı olmasını iste ondan.. Sen neden Müslümansın diye bir sor ona

• mantikli kanit sen kendi aklinla bulamiyorsan baskasinin sundugu kanit sana mantikli gelmez bence

0|0
    0|0
  • yardım ederim. ama sana yardıma gerek yok. sen mülüman olmayı kafaya koymussunda bahane arıyorsun... eşhedü enlaaailahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve rasuluh...

0|0
    0|0
  • Müslüman olmak istiyorsan, ilk önce aç Kur'an-ı Kerim oku :)
    Orada aradığın tüm cevabı bulacaksın :)

0|1
    0|0
    • 2ay

Yok bir bok yazıyor seni kandırmışlar

• 2ay

1- Müslüman olmayabilirsin ama bizim kutsal kitabımız hakkında böyle terbiyesizce konuşamazsın.
      2- Senin bu soruyu gerçekten Müslüman olmak için değil, aksine hakaret etmek amaçlı sorduğunu düşünüyorum.
      3- Rabbim seni ıslah etsin.

• erkekler ve kadınlar bir birlerinden tahrik olmamaları için örtünme var.
    keza ayak fetişisti, el fetişisti göbek vs. bide bunların normal olanları var onların baktığı sadece belli yerler.
    seks neden günah, çünkü herkesin bir mahremiyetinin olması gerek, eğer seks yasak olmasa lut kavmi gibi kimin eli kimin cebinde belli olmayacak, ve tecavüzler kol gezecektir sokaklarda.

0|0
    0|0
    • 2ay

İsviçre niye öyle olmadı

• 2ay

çünkü din ilk insanlardan beri var.
      ve söylediğin şeye gelince o bir yetişme ve yetiştirme biçimi. şimdiki toplumla geçmişteki toplumu bir tutamazsın.

• Boşver sen devam et, seks neden mi gunah? Seks sadece kocanla yap die günah.

0|0
    0|0
  • Kitabı yıllar önce geldiği varsayılan bir dine ait kanıt bulman çok zor, sadece kalben inanmayı dene eğer istiyorsan.
    Ayrıca benim ailemde müslüman ama kapalı değiller bu göreceli biraz saçma işte..

0|0
    0|0
  • Kimse kimseyi ikna edemez , kendin düşünup bulmalasin

0|0
    0|0
  • sonradan değiştirdiler kuranı ayetleri felan iyi. bir insan ol yeter

0|0
    0|1
  • her şey aptalca geliyosa kanıt bulamıyosan niye istiyosun

0|0
    0|0
    • 2ay

Sevgilim müslüman olmamı istiyor

• 2ay

Olcam yia

• 2ay

ol ya. emin ol dışarda ki standanr müslümandan farkın olmaz

• trollük akıyor.

0|0
    0|0
  • Allahın doğru yola işetmediğini kimse iletemez
    Sen bir dine aptalca baktığın müddetçe aptal kalırsın

0|0
    0|0
  • Ateistlere cevap vermek için kuranı inceleyen herkes ateist oluyor sen aileden ateist ve de ozgurken ne ariyorsun İslamiyetten köle olmak insan yerine konulmamak hoşuna gidiyorsa bir BDSM grubuna dahil ol en azından zevk alirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

Senin gibi ahlaksız olmak istemiyorum

• Kuran oku baya mantikli sebep bulucaksin

0|1
    0|0
    • 2ay

Bulduklarından birini söylesene

• 2ay

Ben saçımı açınca senin kalkan penisini kessinler ben kapatmam

• 2ay

Cehennemde zebanilee anlatirsin derdini bana anlatma

• nesi aptalca geliyor illa mucizelermi olmasi gerekiyor ozaman zaten herkes müslüman olurdu cehenneme gerek kalmazdı eskiden zaten bursuru mucize olmus

0|0
    0|0
    • 2ay

Gerçktenmiiiii? Nolmuş ki

• 2ay

Tamam sertçocukkkk

• 2ay

hadi beklyrm

• kendiliğinden olan bir şey bence zorlama

0|0
    0|0
  • Bu gerçek mi. Biraz nette kaynak araştır önce basit şeyleri onlar üzerinden soru sor

0|0
    0|0
  • Namaz kılabilirsin

0|0
    0|0
  • Aptalcami geliyo:) komiksin ya

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet okulda arkadaşlarımda öyle der ;))))

• Gelll

0|0
    0|0
  • Kanıt Kurani kerim aç oku

0|0
    0|0
    • 2ay

Okudum güzel değil fareler ve insanlar bile daha güzel

• asıl hiçbişeye inanmayıp ot gibi yasmak aptalca mmk

0|0
    0|0
  • Eşheduenla ilahe illallah ve Eşheduenla muhammeden abduhu ve rasulü
    Tekrar et tamam :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok kolaymış yiaaa teşekkür ederim

• olma

0|0
    0|0
  • En büyük kanıt Kuran dır

0|0
    0|0
  • Göz sanatı akıl sanatkârı görür...

0|0
    0|0
  • İsterseniz özelden size anlatabilirim

0|0
    0|0
  • Neyi nasıl görmek istersen öyle görürsün. Birazda iyi yönlerinden bakmayı denemelisin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 13

• Mantıklı kanıt bulmadan müslüman olursanız sonra yeniden deist, ateist, agnostik... olmanız muhtemeldir. Derin bir araştırma yapmak, içinizdeki soru işaretlerine tatmin edici yanıtlar bulmak için kendinize zaman vermek mantıklı bir alternatif olur.

0|0
    0|0
  • önce kendinden başla vücudunu incele gözlerine bak ellerine sonra iç organlarını düşün nasıl düzenli çalıştıklarını konuşabilmen yürüyebilmen bunlar tesadüf olamaz. tesadüfse herkeste aynı tesadüf mü istisnalar ayrı. daha sonra dış aleme bak dağlar taşlar oksijen ağaçlar.. mesela ağaç kuru sert tahta ama elma portakal ne kadar yumuşak ne kadarı tesadüf? sonra zekalara bak neler üretildi sevgi var nefret daha bir sürü duygu ne kadarı tesadüf..
    kardeşim bence sen kendini erteliyosun gerçekten isteyipte sebep bulamamak olmaz. madem çok istiyosun önce ol sonra sana verilen nimetleri manevi lezzetleri gör. Sen ol delilleri Rabbim sana sunar inşallah 🖒

0|0
    1|0
  • "Etrafina dön bak tekrar tekrar don bak. göz aradığı eksikliği bulamayarak yorgun dusecektir. "

Sanat varsa bir sanatkâr da vardır. ...

0|1
    1|0
  • Cinleri görebiliyo musun? Ama var olduklarini biliyorsun demekki bir seye inanmak icin görmene gerek yok.

0|0
    1|0
  • Youtube dan sözler köşkünü dinlemeni öneririm bir cok kanit var ama cok uzun dinlemen lazm

0|2
    1|0
    • 2ay

Bunun amacı müslüman falan olmak değil baya bildiğin hakaret etmek bize saygısız işte yardım etmeye çalışman boşa yani...

• Belki de inanmamak sana daha doğru gelendir

0|0
    0|0
  • Neden aptalca olsun. En ufak örnek vereyim bu zamana dek inanmadın da noldu. Şimdi de inanmayı dene. Derdin olduğunda kimseye anlatamadığını Allah a anlatmayı dene nasıl rahatladığını o zaman hissedeceksin ve devamı gelecektir

0|0
    0|0
  • aptalca gelen seylerı soyle sana acıklayabıldıgım kadar acıklıyım

0|0
    0|0
  • Tovbe yarbbi ya

0|0
    0|0
  • Yardim edilcek bir sey yok. Fazlasiyla mantiksiz ve aptalca

0|0
    0|0
  • Bende yardımcı olabilirim istersen

0|0
    0|0
  • aptalca gelen nedir? bana sadece erkek kadın ayrımı aptalca geliyor. ve kapanmak gereksiz geliyor 😁 ama yinede Allah'a dua falan ediyorum.

0|0
    1|0
  • Çünkü erkek dini.

0|0
    1|2
Yükleniyor...