25 yaşında mezun olmak kötü mü üniversiteden?

bazı sebeplerden dolayı istediğim bölüme 21 yaşında başlıcam. Bir sorun olmazsa 25 yaşında mezunum. Yaşıtlarım 22-23 yaşlarında mezun olacak. Çevremde -çok geç, yaşın gidiyor, evlenecek olsan bulamazsın kimseyi- gibi konuşanlar var. Çok takan biri değilim ama bir tedirginlik oluştu.
Söylenildiği kadar kötü gideceğini sanmıyorum çünkü üni ortamını gördüm ve 1. sınıfta çoğunluk 3 yaş küçük olucak. Aynı zamanda yenilerle anlaşması daha kolay olabilir.
Yaşımdan zaten küçük gösteriyorum orda sorun çıkmaz.
Güzel bir üniversite geçmişim olsun istiyorum ve bunu 18 yaşında yapamazdım ama şimdi yapabilirim.
Daha bilinçli oldum. Tabi 25 yaşında mezun olmakta pek keyifli değil ama çok mu kötü duruyor :)

0|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• 25 yasinda 2. Unime basladim hayirlisi ile 29 yaşında mezun olacağım bunu sorman bile sacmalik okumanin egitimin yaşı yoktur.!

0|0
    0|0
    • 2ay

haklısınız ama sebebini açıklamıştım

• Önemli değil o kadar nolacak

0|0
    0|0
    • 2ay

çevredekiler çok konuşunca tedirgin ettiler 25 ve 5 yıl sonra 30 erkenden yaşlanmışım gibi geldi

• 2ay

haklısınız teşekkür ederim :)

• 2ay

Rica ederim herşey gönlünce olsun :)

• 25 yaşında mezun oldum :) Çok fazla bir sorun yaşamadım. Öneririm, mutlaka oku üniversiteyi.

0|0
    0|0
    • 2ay

yorumunuz için teşekkür ederim
      ne okudunuz

• 2ay

Elektronik ve haberleşme mühendisliği :) Hazırlık sınıfı atladım bir de öncesinde.

• 2ay

teşekkür ederim

• Yoo gayet normal bir yaş. Hiçbi şekilde kafana takma sandigindan büyük bir çoğunluk 20 yaşında veya 19 yaşında kazanıyor zaten

0|0
    0|0
    • 2ay

• 22 de mezun olmuş olsan ne değişecekti ki hayatında

0|0
    0|0
    • 2ay

maaşımı erken alacaktım :)

• 2ay

hımmm mayış işleri diyorsun. yaş 27 9. senem 6 dersim kaldı :) mayış sıkıntım yok çok şükür. ist üni

• 2ay

teşekkür ederim :)

• 25 , 26 dan iyidir

0|0
    0|0
  • yapacak bisey yok

0|0
    0|0
  • 32 yaşında mezun olacağım

0|0
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim

• 2ay

ricaederim. bu arada ben istediğim bölümdeim. yani normalde iş adamıydım. geç başladım üniversiteye

• hayır

0|0
    0|0
    • 2ay

• Milletin lafina bakma ;)

0|0
    0|0
  • Bende o yasta mezun oldum hiçte sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • 2ay

yorumunuz için teşekkür ederim peki daha erken mezun olan yaşıtlarınızı görünce kötü hissettiniz mi

• 2ay

teşekkür ederim

• 2ay

Rica ederim

• Hayır normal

0|0
    0|0
    • 2ay

• benim yaşım 20 ve 2 sene geç bitirdim liseyi daha kendimden 2 yaş küçüklerle aynı sınıfta olacağım diye vazgeçtim üniye gitmedim

0|0
    0|0
    • 2ay

saçmalama hemen bu yıl sınava gir tekrar kafayı mı yedin be

• 2ay

çalışacam bakalım seneye girecez sınava istediğim tekstil mühendisliğini kazanırsam 4 yıl gidecem ayda 4-5 bin tl civarıda maaş oh mis :)

• 2ay

şimdiden temeli oluştur iyi bir ünide oku

Kızlar Ne Diyor 16

• Bende ygsye hazirlaniyorum nasip olursa 21 yaşında üniversiteye basliyacagim is hayatina erkenden hic atilmak istemiyorum , banada sana soyledikleri seylerin aynisi bana söyleniyor Bende pek fazla umursamıyorum Bende 18 yaşında bunu yapamazdim güzel bir ortamimin olmasini istiyorum suanda kimleri hayatima arkadas. olarak alabileceğimi daha iyi anlıyorum ve 18 yasinda beni kandırma ihtimalleri daha yuksekti emin ol. Cunku ozaman cok saftim sende oylesindir eminim. ki ne cok. ortak dusuncelerimiz var 😄😄😄 nasibin ne zaman çıkacağı belli olmaz , ve zaten cevrende herkes e yas küçük olmiyacak insanlari istedigin kritere gore hayatina alirsin olur biter 3 yas küçük olupta olgun insanlar da var emin olabilirsin 😊

0|0
    0|0
    • 2ay

yorumun için çok teşekkür ederim :) 21 yaşında başlayacak birine rastlamak güzel oldu :)

• 2ay

Aynen şekilde benimde :D

• 2ay

yorumunuz için teşekkür ederim :)

• belkide üst sınıflarla ilişkin olur. ya da üniyi bitirip işe başlayınca bir ilişkin olur. takma kafana bu kadar uyum sağlarsın yaşınıda bir kaç yaş küçük söylemende sakınca yok bence

0|0
    0|0
    • 2ay

zaten yaşımı göstermiyorum ama yinede garip hissettim

• Unvkimse yasa bakmaz 30-40 yaşında gelenler bile var

0|0
    0|0
  • Hayir gayet normal. Bizim sınıfta 40 kusur yaşında kadın var çok da iyi anlaşıyoruz. Hatta Gecen sene 1. Sınıflara bendne büyük insanlar geldi 4-5-6 hatta daha fazla yas farkı olanlar vardı yeni girislilerden. Ben de sınıftan 1yas büyüğüm ama benden bir iki yaş büyükler de var. İlkokul degil ki kesin bir yaş yok. Ayrıca 65 yasinda emekli olacağın ülkede erkenden mezun olup evlenmek gibi bir hayalin neden olsun ki hayatını yaşa. Evlilik illaki olur.

0|0
    0|0
  • Okula bende gec basladim 20 yasindaydim. Yasitim hatta benden buyuk cok sinif arkadasim var o yuzden boyle bir sorun olmamali. 25 yasinda mezun ol 25 yasinda da evlenme derim daha gec evlen bir mezun olmanin para kazanip harcamanin tadini cikar. 25 yas evlenmek icin gec bir yas degil tabi ki 20 yasinda da evlensen 25 yasinda da evlensen ayni sey neye gec kalmis olabilirsin ki. bir kac sene daha özgür yasarsin aksine.

0|0
    0|0
  • 26 yaşında mezun oldum 27 yaşımda atandım. kabul ediyorum o kadar ergenin arasında yaşamak işkence gibi. çoğunlukla yaşıma yakın hocalarla arkadaşlık kurdum. ama mezun olmak paha biçilemez emin ol.

0|0
    0|0
    • 2ay

lise hayatım berbat geçti ve açıkçası şimdi benden küçüklerle belkide saçma şeyler yapıp arayı kapatırım bilemiyorum ama zamanıda geri alamam işte

• 2ay

azıcık kafaysan yapacaksın emin ol :D :D :D

• 2ay

iyi kafa yaparım ben boğa burcuyum :D

• 24 yaşında gıtmıştı unı ye arkadaşım onun bıtırmesı de 28 olucak o takmıyor ama

0|0
    0|0
  • Olmak istediğin mesleği yapmak istediklerini düşünürsen geç olduğu aklına gelmeyecektir. Herkesin hayati aynı değil..

0|0
    0|0
  • ay hayır 60 yaşında üniversite bitiren var

0|0
    0|0
  • yok yaa 80de mezun olan var 25 ne ki :) Kendine güven sadece :)

0|0
    0|0
    • 2ay

• Yok yaa

0|0
    0|0
    • 2ay

• Hayir olmaz yolunsa devam et

0|0
    0|0
    • 2ay

• Tabiki de hayır. Ne olursa olsun hayalinden vazgeçme..

0|0
    0|0
    • 2ay

• boşver oku

0|0
    0|0
    • 2ay

• Ben de bu martta giricem sınava ve 23 yasindayim :D

0|0
    0|0
  • Doğruyu söylemek gerekirse biraz kötü duruyor. 18 yaşında yaşaman gerekeni 21 yaşında yaşamak zorunda kalman da biraz kötü olmuş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...