Kış gelmeden kedi sahiplenmek ve bakmak istiyorum bir kaç sorum var?

Merhabaa başlıkta da olduğu gibi kedi sahiplenmek ve kışın sıcak bir yuvası olsun istiyorum ama öğrenciyim ve annem biraz titiz olduğu için ondan habersiz alıp sevdireceğim inşallah ve Ağrı'da yaşıyorum fakat burada herhangi bildiğim bir hayvan barınağı yok benimde fazla bütçem yok Malum öğrenciyim😊 Yani kedinin sağlık işlemlerinin ücretini biliyorsanız ve neye ihtiyacı olduğunu ve genel olarak kaç tl tuttuğunu hepsini söylerseniz çook Mutlu olurum😍

Güncellemeler:
2ay Ya aslında kış gelmeden sahiplenirim diyordum ama annemi sadece gelecek yaz için ikna ettim o da haklı aslında yazın sürekli evde olacağımızdan kedicik de hem eve hem bize alışır annemde bende neredeyse tüm gün dışarıdayız ama sonuç olarak bir aylık bir çalışma ve çene gücü ile annemi ikna ettim ha kedi fotoğraflarını da unutmamak gerek😂

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kedi kumu = 20 TL 2 ay gider.
    Kedi maması = 20 TL 1.5 ay gider.
    Kapalı kedi tuvaleti 40 TL ömürlük.
    Kedi aşıları iç parazit dış parazit 50-60 TL.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkürler 🙏🏼 bir şey soracağım kedinin kapalı tuvalet kabına kumu koyuyoruz de mi 😳 Daha bakımını araştırıyorum yani tam bilmiyorum da bir de seyhatlik kabı gerekiyor mu kedi kaçarsa falan gezdirirken

• 2ay

Sorumluluğun farkındayım zaten ben kediyle arkadaş gibi çocuğummuş gibi vakit geçirmek istiyorum kitap bile okurum kediciğime sokağada asla bırakmam😊

• 2ay

Ohalde sorun yok facebookta Anadolu Kedisi diye bir sayfa var orayada göz at bir istersen kediler hakkında daha fazla şey öğrenirsin.

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba ben kedi sahiplenme taraftarıyım. Ben kedilerimin ikisini de sahiplendim. Senin şehrine ait bir hayvan koruma derneği gibi Facebook sayfaları varsa oradaki ilanlara bakabilirsin. Ya da en kolayı bir veterinere gidip bir kedi sahiplenmek istediğini söyleyebilirsin. Veterinerde o kadar çok sahiplenilmeyi bekleyen kediler var ki... Neyse bir kedi sahiplendiğini düşünerek yazacağım devamını. Tuvalet ihtiyacını kum kabına yapıyor. Kediyi gün içinde aklına geldikçe kuma koyarsan zaten hemen alışıyor, hiç başka yerlere yapmıyor (ama benimki bir kere yapmıştı o da hasta olduğu için). Ama tuvaleti her gün, en azından 2 günde bir küreğiyle temizlemen lazım yoksa hem ev leş gibi kokar hem de hayvan mikrop kapabilir. Mama olayı da şöyle; bir çok mama çeşidi var, fiyatına göre değişir. Ben Happy Cat alıyorum ve çok memnunum. 4 kilo alıyorum ve 3 ay falan yetiyor bir kediye. İlk aşıları yapılıyor önce. İlk aşılar sık yapılıyor ama sonra 3 ayda bir oluyor. Bir de yıllık aşılar var. Bir aşıyı 20-25 arası bir fiyata yapıyor benim veterinerim. Kediyi kesinlikle yıkamıyorum çünkü kediler zaten çok temiz hayvanlar kendileri temizleniyorlar. Aylık en fazla 50 filan tutuyor aşılar olmadan. Bazı aylar hiç aşı olmuyor ama dediğim gibi ilk zamanlar aşılar biraz yoruyor ama o minnoşluğa değer :D Ayrıca ben 6 yaşımdan beri kedi isterdim anca geçen sene annemi ikna edebildim başta hiç razı olmazdı ama şu an o kadar seviyor ki :D Bir de tırnaklarını kestirmek lazım yoksa çok feci çiziyor :D Ayrıca bir tırmalama tahtası senin yararına olur çünkü o olmazsa başka yerleri tırmalıyor :d Gerçi bazı kediler (malesef benimki de öyle) tahta olsa bile başka yerlere de yapıyor :D Son olarak bir de taşımak için puset gerek. Bu kadar inşallah sen de bir kedi sahibi olursun çok başka bir şey

0|0
    0|0
    • 2ay

Yaa çok teşekkürler😍 Bende sahiplenme taraftarıyım senin gibi dediğin gibi onun minnoşluğu yetiyor bakarım ben küçük kuzuma💓

• 2ay

Annene şey falan de evde kedi beslemek caiz, peygamberimiz kedi elbisesinin ucunda uyuyunca onu uyandırmak yerine elbisenin ucunu kesmiş, kedinin içtiği sudan abdest almış ve "Onlar en temiz ağza sahiplerdir." demiş vs. :d Benim annemde işe yaramıştı :d

Erkekler Ne Diyor 3

• İlk başta 150tl gibi bir harcama yapmanız gerekecek maması kumu aşısı tırmalama tahtası vs ondan sonra sağlıklı olduğu süreçte 50 tl civarı aylık masrafı olur

0|0
    0|0
  • Annene söyleyeceğim her yer kıl dolacak kanepe yatağın elbiselerin yemekler su içtiğin bardak

0|0
    0|0
    • 2ay

Düzenli tararsa ve iyi beslerse birşey olmaz kedilerin düzenli taranması gerekir sadece ayrıca iç parazit aşısı olan kedinin tüyü zararsızdır.

• 2ay

Kediler meraklıdır her yere girer ama yinede zorlarsan baş edersin umarım.

• 2ay

Sen bilirsin biraz denersiniz evde

• gel bizde var 3 tane birini sen al istersen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Veteriner kliniginden klinigine degisiyor ama tüm asilari asigi yukarı minimum 300TL tutar. 3 ayda bir duzenli olarakta ic dis parazit yapilir 50-60 arasida bu tutar.
    Eger butcen yoksa tavsiye etmem cunku asi vs haricinde herhangi bir saglik problemi cikarsa cok zorlanirsiniz. Ayrica mama ve kum masrafida var.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ya aslında annemi ikna edebilseydim bütçe konusunda zorlanmazdım ama şimdi habersiz alıp süpriz yapacağım için her şeyiyle ben ilgileneceğim ama zaten yeterli bütçeyi biriktirince sahipleneceğim😊

• Kedinin köpek kadar çok aşısı yoktur fiyat 60-80 arası kediyi bulamadiysan mesajlardan yaz elimden geldiğince yardimci olmaya çalışırım

0|0
    0|0
    • 2ay

Yaa çok teşekkürler daha kedi bakımı Hakkı'nda araştırma yapıyorum kendimden tam emin olduğum an sahipleneceğim mutlaka iletişime geçerim 😊 Bu arada mesaj atamadım ama

• 2ay

Ben de köpek var kopege kıyasla inan kedi daha kolay her gün gezdirme derdi yok kendi kumuna yapıyo falan

Yükleniyor...