Allah için yardım eder misiniz ya :( ?

Arkadaslar bende panik atak var. Ailem bunu kesinlikle umursamıyor. Psikologa gidemem bunun sebebini acıklamayacagım. Kimseden desteğim yok. Sap gibi kaldım boyle kendim halletmeye çalışıyorum. Ve bu ozellikle beden dersinde oluyor bu durum. Dehşet gibi gercekten. Bunu sadece ancak yaşayanlar bilir. Beden hocamda çok samimi. Bir kac panik anında sersemligimi biliyor ve panik oldugumu soylemistim. Yok herkes mukemmel degilmis vb. Seyler diyor. Bunun özgüvenle alakası yok bunu herkes cok basit sanıyor gerçekten 3-5 lafla gececek bir durum yok. Adam beni bırakmıyor illa derse felan katılacağım yarışmalara vb. Bunun desteksiz ve ilaçsız bir sekilde ustune gitmek cok tehlikeli. Basım bile dönüyor o an dehşet, cehennem gibi... Rehberlige gitmeyi düşünüyorum ama üstüne gitme haricinde bir tavsiye verir mi? Hocayla ne konusurlar? Allah icin yardımcı olur musunuz? Rüyalarıma bile giriyor. Ve sizce beden hocam panigimden dolayı mı cok samimi? Ne yapacagım ben?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Geceleri korku falan oluyor mu?

1|0
    0|0
    • 2ay

Aynen kafama takıyorum ağlıyorum ailemde biliyor durumumu ama umursamıyor. Dersin üstüne gitikce daha da fenalasıyorum evde bile tehlike altında hissediyorum kotu bir duygu surekli okulu düşünüyorum

• 2ay

Ayetel kürsüyü jer gün oku...

• 2ay

Zaten korkanlara uğruyorlar. Korkma...

En İyi Kız Görüşü

• Hocadan uzak dur derim canım niyet farklı olabilir..
    Ailen doktora götürüyorsa okuldaki rehber hocasıyla görüşebilirsiniz onlarda yardımcı oluyorlar. Belki o ailenle konuşur onlar doktora götürür tek başına üstesinden gelmesin
    Allah şifa versin yardımcın olsun

1|0
    0|0
    • 2ay

Hoca evli zaten karisini cok seviyor tabi ama yinede belli olmaz. Allah razi olsun.

• 2ay

Evli olup olmaması işi değiştirmez.
      Amin ecmain

Erkekler Ne Diyor 2

• Çok şaşırdım gerçekten Allah şifa versin konuşmak istersen kapımız açık

1|0
    0|0
  • uyuşturucu falan aldığın icin gidemiyorsan takma. herhangi bir test uygulamıyorlar. ve kesinlikle psikiyatriste git ve ilaç tedavisi gör. yoksa hayatın mahvolur. bende yaşadım. ne durumda olduğunu anlıyorum. ve sana şunu söyliyeyim. geçecek. her ne kadar aklımı kaybediyorum düzelemiyeceğim desende. geçecek. ama ilaç alman lazım. yoksa sonu intihara kadar gider.

0|0
    0|0
    • 2ay

Uyusturucuyu hayatımda ağzıma sürmedim. Bu durum ozellikle beden dersinde oluyor. O derste zorbalık gordum dalga gecildim kotu anılarım oldu vb. Adını duyunca bile o dersin, kotu oluyorum

• 2ay

Giriyor zaten geceleri uyanıyorum midem bulanıyor terliyorum. Rüyalarıma bile gidiyor okulların açılmasına az kaldı stres yapıyorum

• 2ay

sen beni dinle

Kızlar Ne Diyor 5

• Panik atak için izzet. gullu. hocanin terapi videolarını izle. youtubede ucr3tsiz ayrıca. gmalili. var. mesaj at belki döner çok. faydali. biri

1|0
    0|0
  • Ben olsam sen ne diyon hoca derdim

1|0
    0|0
    • 2ay

Ya bir de o sersemlikle hoca sınıfı saydırırken 14den yirmiye ağlamıştım hoca bile o durumumla gülmüştü vb. Cok kotu blr durum ve adam gereğinden fazla samimi belki panik durumundan dolayı yakın davranıyor ama bilmiyorum

• doktora gitmen lazım ilaç veriyolar

0|0
    0|0
  • Canım benim kaç yaşındasın ve teşhisi kim koydu sana?

0|0
    0|0
    • 2ay

İnternetten araştırdım durumumu çoğu kisi panik atak felan dedi ama okul hayatım karardı ailem kesinlikle panik atak oldugumu bir rahatsızlığım oldugunu düşünmüyor. Umursamıyorlar. Derste yaşadığım durum tam olarak şu
      - dehşete düşme hissi ( o an cehennem gibi geliyor)
      - ellerde ve bacaklarda titreme
      - kasılma
      -aglama istegi
      -beden de aşırı gerginlik
      -mide de bulantı
      - aşırı derecede üşüme hissi
      - kaygı , panik, korku
      -hızlı konusma ve bazen kekeleme
      -o an cevrenin ve kendini farklı tuhaf hissetme
      -o ortamdan kacmak kurtulmak istemek
      Ve bu 3-4 yıldır var yavaş yavas kendini belli edip ilerliyor. Rüyalarımda okulu görüyorum. Ve o derste cok agır durumlar yasadım travma gercekten 5 sene zorbalık gordum. Ailem kesinlike umursamıyor heyecan diyorlar doktora gidemem. Mecbur rehberlige gidecegim :(

• 2ay

O anı zaten yıllardır yasıyorum ve gittikce ilerliyor. İllet gibi. Evet dusunup düşünmesem bile okulda o derste yine yaşayacağımı biliyorum.

• 2ay

Evde sebebi bilinmeyen bir panik yaşıyorum. Evde bile sanki kendimi tehlike altında hissediyorum elim Ayağım titriyor nefesim daralıyor derin nefes almak zorunda kalıyorum

• Panik atak teşhisini kim koydu

0|0
    0|0
    • 2ay

İnternetten aylardır araştırdım her neyse ne durumum cok kötü

• 2ay

Yok kuzucum seni anlıyorum. Ama bir şekilde doktora görünmen gerek.

• 2ay

Şu an doktora gidecek durumum yok ama okulda yaşadığım sorun icin bir rehberlige gidecegim. Umarım bir çaresi olur

Yükleniyor...