ARKADAŞLIKTA DİNİN YERİ?

Adım ve soyadımdan anlayacağınız gibi Rus-Türk biriyim. Arkadaşlarımdan sonradan Müslüman olmadığımı öğrenince benimle arkadaşlığını kesenler var. Müslüman olmam için ısrar edende var. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Tam Türk olmadığımı bildikleri halde ısrara devam ediyorlar. Türk olsam bile özgür değil miyim?

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Hoşgeldin bu zihniyete..
    Arkadaşların bence boşver sen doğru olanı yapıyorsun. Ne müslüman olmak zorundasın ne de onlar seninle arkadaş olsun diye onlar gibi olmak zorundasın. Kesinlikle özgürsün ve tadını çıkar. Bu kadar cahile biz laf anlatamadik sen hiç anlatamazsın yorma kendini.
    Adında güzelmiş. Aslında sana sormak gerek sen ne hissediyorsun bu durumda.

1|1
    0|0
    • 2ay

Flörtleştiğim kız bile siktiri çekti dini inancım yüzünden. Ne kadar iyi hissedebilirim?

• 2ay

Bence mutlu ol. Seni karakterinle değil dinine değerlendirmiş. Karakterini görmüşsün. Boşver daha iyisi seni bulur

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanlar böyledir. Kendi dininden olmayanlara asla tahammül göstermezler. İnsan olmayı başarabilenlerle arkadaşlık yap.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• O arkadaşın aklı zayıf, insanla kalbine, aklına, insanlığına göre arkadaş olunur. din her kesin özel sevgisi, Allahla özel bağlılığı, anlayış göstermeliler.

0|1
    0|0
  • Turk olmadigni biliyorlar ama bu dinin hangi yonde oldugunu belirlemez. Simdi herkesin kendini gore degerleri ve onemli bulduklari noktalar vardir.
    senin arkadaslarin dinlerine karsi senden daha cok onemsedikleri icin bu degeler carpisti diyebiliriz. Elbette bunun baska sebebleride olabilir. Musluman olmaya karsilik kimse seni zorlayamaz. Bir kere dinimiz oyle bir din degil.. Lakin onlar kotu niyet ile bunu sana soylemiyorlar.. Senin hayatin

0|1
    0|0
  • iki anadili olanları kıskanıyorum benim tek anadilim var :(

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• özgürsün ama o kadar özgürsün işte.

0|1
    0|0
  • Ben de slavım. Sakın müslüman olma sakın. Bırak kessinler zaten o tür insanlardan hayır gelmez. Bizim inancımız ortodoks hristiyanlıktır.

0|1
    0|0
    • 2ay

Gel sarılalım))

• 2ay

Barbar inancınız size kalsın.
      Daha da yorum yapma gereği duymuyorum zira daha mühim işlerim var.

• 2ay

Cahil yorumlarindan zaten sikildim.
      Gerceklerden uzak dur..

• Arkadaşlarımın dini umrumda olmaz. Dinime saygılı oldukları sürece

0|1
    0|0
  • Aptal onlar ya. Bırak öyle insanları. Adamı diniyle yargılayan çomardan kimseye hayır gelmez

1|1
    0|0
  • En yakın arkadaşım deist 16 yıllık arkadaşım can kardeşim hatta...

0|1
    0|0
  • Kimse. Seni zorlayamaz ama davet edebilirler sen gerçekten inanmadıkça zaten müslüman olmassın.

0|1
    0|0
  • Çok şanslısın, en azından karşıdakinin dinine göre hareket edenlerle arkadaş olmuyorsun. Bu kayıp değil, kardır :D tadını çıkar bence.

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...