Sabırlı mısınız? Sana göre sabrın formülü nedir?

Hayatta en büyük eksiklerimdendir, sabır.. Biçok konuda, durumda sabırsızlığımdan kaybetmişimdir. Peki sen, sabırlı mısın? Şayet evet ise, sabırlı olmanın kaynağı veya yöntemi sana göre nedir?

Güncellemeler:
2ay up up up

1|0
25|6

En İyi Kız Görüşü

• sabirliyimdir. resim yapmamin cok faydasi oldu

0|0
    0|0
    • 2ay

hm, resim..
      Mimarım, nisbeten çizim yeteneğim var aslında ve güzel hobi olabilir, deneyeceğim.
      Güzel fikirdi, teşekkürler

• 2ay

tezhibi deneyebilirsin. bir donem bikac kisi egitimini aldik hepimizin sabir konusunda gelismesi oldu

En İyi Erkek Görüşü

• Nasip kader inancı olan insan geleninde gelecek olaninda Allahtan oldugunu dusununce sabrediyorsun !

0|0
    0|0
    • 2ay

Tamam, fakat sabredemiyorsak sanırım böyle bir acizlik gibi bişey olamaz mı

• 2ay

Ben böyle sabrediyorum birseylerin olmasini istiyorsun olmuyorsa nasip. değildir diyorum okadar kolay olmuyor ama insan boyle daha dogru karar veriyor daha az kafaya takiyo

Kızlar Ne Diyor 24

• Çok sabırlıyım. Herkesin konuşmaya katlanamadığı insanlarla yıllarca beraber yaşadım, bir arkadaşı 5 saat boyunca otogarda bekledim, çoğu insanın kaldıramayacağı şeyler yaşadım gördüm ama hep sabrettim sonu selamet olmadı ama ya da sonu gelmedi daha.
    Bence karakterle alakalı bir de yaşadıkların çok etkili oluyor. Mesela huzursuz bir ortamda büyüyen biri sabırlı olmak zorunda kalıyor. Sabırlı olmak istiyorsan ne yaparsan yap karşındakinin seni senin kadar düşünmediğini bilmelisin ve ona göre davranmalısın. Sen sabırsızlanıp yanlış bir şey yaptığında ceremesini yine kendin çekersin. Bırak karşındaki sabırsızlanıp hata yapsın en azından için rahat olacaktır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Direk kişiyle alakalı değil ama herhangi olaya binaen sabırı sormak istedim.
      Fakat az, çok bahsettiklerinizi anlıyorum.

• 2ay

Dediğim gibi sabır her zaman için sabırsızlıktan daha iyi sonuçlar doğurur olay anında en azından düşünmeye zaman bulmak için sabırlı olmak bile yeterli olacaktır.

• Sabırlı olmadığımı zanneder ve ona inanırdım. Fakat, son haftalardaki geçmişimi sorgulamam da aslında ne kadar sabırlı olduğumu farkettim. Yöntem veya kaynak nedir, ne olabilir? Galiba "ne kadar çatlasan da, patlasan da hiçbir şeyi ve hiçbir kimseyi istediğim şekle sokamayacagimi idrak etmiş" olmamdı. .

0|0
    0|0
  • Tam bir yildir nisanliyim anneme ve kyinvalidrmin cift tarafli kaptislerini cekip bir ay kala nisanim atildi , olabildigince sabirliyim bu zaman kadar faydasini gormedim sabretmesem patlasam en azindan icindeki skintiyi atardim sonuc sabredince degismiyor yani. formul aramana gerek yok. Gerekli yerde gerektigi kadar gereken kisilere sabret yeter

0|0
    0|0
  • Sevdiğim insanlara karşı baya limitsiz sabırlıym olmasamdı daha mutlu olurdum sanki ne gerek var sabretmeye umursama gitsin😏ama olmuyo öyle

0|0
    0|0
  • normalde çok sabırsızım.. sevgilime karşı peygamber sabrı.. bazen ben bile kendime şaşıyorum :D

0|0
    0|0
  • Yapılması gereken bir iş karşısında çok tez canlı, insanlar karşısında sabırlı, olaylar karşısında içten sabırsız, dıştan sükunetini korumaya çalışan bir yapım var.

0|0
    0|0
    • 2ay

Olmayı isterdim..

• 2ay

O zaman 5000 lik alın, 10000 lik alın. Yeni nesil legolardan alın. Maket uçak yapın.
      Sabretmeyi öğrenene kadar sabredin :)

• 2ay

Yeni nesil Legoları , ilk defa duyuyorum. Yaş geçiyor galiba, bakacağım.
      Teşekkürler

• Bana göre çok sabırlı olduğumu düşünüyorum. En basit örnek eski sevgilimi askerlik boyu bekledim (sonra ayrıldık), daha sonra şu an olan eşimi askerlik boyu bekledim hemde Ağrı'nın bir köyde ve yaylada 😊

0|0
    0|0
  • Malesef :( keşke sabırlı olsam

0|0
    0|0
  • Asla degili. cok sabirsizim

0|0
    0|0
  • Beklemeyi sevmem

0|0
    0|0
  • Çok aşırı sabırsız bir insanımdır

0|0
    0|0
  • Sabırsızım bence formülüde yok

0|0
    0|0
  • Sabır sevgi işi bnce

0|0
    0|0
  • Sabırlıyımdır 4 sene kyk da yaşayınca istemsizce öğreniyorsunuz

0|0
    0|0
  • Hiç sabırlı biri değilimdir

0|0
    0|0
  • Fazla degil yerine göre

0|0
    0|0
  • Sabırlıyım zamanla öğrenirsin sabrı 😊😊

0|0
    0|0
  • Sabirliyim

0|0
    0|0
  • sabırımın bir sınırı var ve bu sınır çok kısa

0|0
    0|0
  • değilim patlamaya hazır bomba gibiyim

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Sabırlı olduğumu söylerler.

0|0
    0|0
  • Sabrin formülü tabiki sonunda selamet oldugunu bilmektir, yoksa cekilir çile değil yani

0|0
    0|0
  • cok tezcanliyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yani; iyi şeyler elbette zaman alacaktır.
    Benim sabrım da beklediğim şeye göre değişebilir; uzun vadedeki gayelerime ulaşmak için keyifle bekleyebilirim. Ama heycanlanırsam da sabırsız biri olabilirim; bu nadir olsa da.

1|0
    0|0
  • Sabır kişinin iradesi kadardır :) bir insanda irade yoksa sabır da yoktur ama her konu da farklı iradeler vardır :D kimisi dayak yiyebilirken kimisi yiyemiyor kaçıyor :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Mantikli olabilir, pekala bir konuda insan sabr icin sence ne yapabilir

• 2ay

Sessiz kalsan yeterli :D teknik yok irade var doğanda varsa olur yoksa olmaz :D veya askerlikte iyice öğretiyorlar sabrı :D mesela sıra beklemezdim askeriyeden önce ama askeriyeden sonra sıraları anlayışla karşılıyor ve sabredip bekliyorum :D tecrübe kazandıkça sabrında artar diyelim ya da :)

• Çok sabırlıyım

0|0
    0|0
  • Sabir da yorulur.

0|0
    0|0
  • sabırlı değilim olamam da

0|0
    0|0
Yükleniyor...