15 Temmuz demek, artik VATAN demek. Hain, ama bir okadar serefli olan 15 Temmuz`un sizde biraktigi izler?

Uzerinden 2 ay gecmesine ragmen ben henuz bu ihaneti yeni yeni sindirmeye basladim ve benim vatanimi gözum kapali emanet ettigim asker kiligindaki hainler beni derinden yaraladi. Kendi kanimdan, ayni soydan kisilerin hain cikmasi... gerci onlar benim temiz kanimi tasiyor olamazlar. düsman askeri yapsa bu kadar acitmazdi.

Birsuru sehit verdik ve buyuk bir travmanin izlerini hala tasiyoruz diye düsünuyorum. Millet cani pahasina vatan ugruna sokaga dökuldu, bu da bana göre bir iftihar tablosu ve bizim milletimizin bambaska oldugunun acik bir göstergesi.

Bence hicbir sey artik eskisi gibi olmayacak, en azindan benim icin. Artik vatan kelimesi de, sehadet kelimeside, namus kelimeside, cesaret kelimeside anlam olarak derinlesti. Artik bu kavramlar bu millet icin cok daha kutsal degerlere sahip olacak bence. Cunku bunun öncesinde atalarimizin vatan ugruna can vermesini anlatirken, o gunden sonra bizzat bizim vatan ugruna canimizdan gectigimizi anlatmaya basladik. O kara geceyi yasayan hicbir insan ömrü boyunca o günün izlerini silemez diye dusunuyorum. O gunu hic unutmamak aslimizi unutmamak ve tipki atalarimiz gibi, bizden sonra ki nesillerinde vatani icin ayni fedakarligi göze almasi icin önemlidir.

Ister o gün sokaklarda direnmis olun, ister bir yakininizi kaybetmis olun, veya sadece uzak yerlerden elinden tek gelen televizyon basinda geceler boyunca uyku uyuyamamis surekli dua ile destek olan vatandaslar olun, o günu hic unutturmayin. O gunu unutmamak aslini unutmamak olcaktir.

Bende biraktigi iz, veya kazandirdigi duygu; bunun öncesinde vatanimi elbette seviyordum ve kutsiyetinin farkindaydim, ama vatan sevgisini, hainlere karsi o nefreti ve vatan ugruna sehadet istegini hic bu kadar derinden hissetmemistim. Simdi dusununce o gün canimdan gececek kadar vatanima bagli oldugumu fark ettim. Bu benim icin bir uyanis oldu.

Sizin icin ne gibi bir dönum noktasi oldu?

Helal olsun zulme boyun bükmeyene, korkak yasamaktansa, serefiyle sehadete kosana!

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...