Tesettürlu tesettürsüz ayrım yapanlar 2 dakika bakabilir mi?

Şu an bakıyorum genel olarak ülkede bu tür bir ayrım var. Tesettürsüzler (açıklar) tesettürlülerin (kapalılar) arkasından yobaz ya da canım derken tesettürlüler tesettürsüzlerin arkasından orspu ya da dinsiz tarzı yorumlarda bulunuyor. Ben tesettürsüzüm. Belki aşırı dinle alakam yok. Yalan söylemeyeceğim. Ama tesettürlülerin arkasından asla ama asla bu tür yorumlarda bulunmuyorum. Aynı şekilde çoğu tesettürlülerin tesettürsüzlerin arkasından dinsiz tarzı şeyleri söylemeleri cidden kabalık. Edepsizlik. Bir kişiden sırf o kapalı ya da açık diye soğumak çok yanlış bir şey. Buna ön yargı denir. Belki kapalı diye hiç konuşmadığınız kişi ile ileride çok yakın arkadaş olabilme potansiyeline sahipsiniz. Aynı şey kapalılar için de geçerli. Bir kişinin arkasından yorum yapmadan önce o kişi biraz olsun tanıyın. Dinde zorlama yoktur. Kapalı bir insan dinini iyi bir şekilde zaten biliyorsa onla arkadaş oldunuz diye sizi zorla tesettürlü olmaya zorlamayacaktır. Ya da tesettürsüz biriyle iyi anlaştığınız zaman size açıl artık falan demez. Tabi eğer saygılıysa. Geçenlerde de polislerde baş örtüsü serbestleşti diye bir şey çıkmıştı. Görüşlerin bazıları tesettürlülere kibar yoldan küfür eder gibiydi. Ülkede din ve vicdan özgürlüğü var zaten böyle bir şeyin serbest olması gayet normal. Sen onun başını açtın diye o kişi tesettürsüz mü oluyor? Tabiki hayır. Kimisi ülke İrana Irak'a döncek bu gidişle diyor. Demeyin böyle şeyler... Tesettürlülerin size ne zararı var? Eğer sizi kapanmaya zorluyorlarsa (bazıları hepsi değil) o kişilerden uzak durup görüşünüzü belirtin. 10 tesettürlüden 3'ü böyle diye bütün tesettürlülere yobaz demek çok yanlış. (Aynı şekilde 10 tesettürsüzden 3'ü ateist diye bütün tesettürsüzlere dinsiz demek de çok yanlış.) Umarım ağır bir dille yazmadan kendimi yeterince ifade edebilmişimdir. :) Okuduğunuz ve vaktinizi harcadığınız için teşekkürler.

• Yazdıkların beni biraz da olsa etkiledi. Ön yargılı olmamaya çalışacağım.
    A seç
  • Umursamıyorum.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bir kelimeyi canım diye düzeltmiş 😐😂

0|0
816

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...