Kader var mı alın yazısı nedir peki bu fotoyu nasıl açıklarsınız?

şimdi burda nedir allah şöylemi dedi bir kız dunyaya gelsin 3 yasına geldiğinde ona daha önce yarattığım başka bir erkek dondurmayla kandırsın ve tecavus etsinmi dedi.
kader  var mı alın yazısı nedir peki bu fotoyu nasıl açıklarsınız?

Güncellemeler:
2ay http://i.hizliresim.com/A31A4L.jpg
tek suçları dünyaya sınav için gelmiş olmaları sınavdayız elemdurullah

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Kaderi yanlış algılamayın, kader kulli ve cuzi olarak ikiye ayrılır külli kader Allahın yazdığı degistiremecegimiz kaderdir nedir bu , kişi hangi cinsiyette doğacağını seçemez ailesini kardeşlerini nerde ne zaman doğacağını çocuklarını seçemez ölüm tarihini ve neden öleceğini seçemez, seçemeyecegi herşey küllî kaderdir..

Cüz -i kader kendi elimizde olan şeylerdir Allah insana 3 yol verir ve o yollardan hangisine girerse göreceği kader bellidir bu yollardan birini seçmek insana bırakılmıştır. Bazı şeyleri engellemek insanin elindedir yâni.

Bu kıza çok üzüldüm bu onun kaderi midir değil midir bilemem ama tecavüzcüler için idam gelmeli artık bu ülkeye Allah belâlarını versin böylelerinin!

0|2
    0|0
    • 2ay

yine allahverecek cezalarını anladım

• 2ay

allahın verdiği canı alamk sadece allaha mahsus değilmi

• 2ay

@Sanalkahraman41 sana demedim sorana dedim.

Allahın verdiği cani yanlız Allah alır, ama tecavüz için ( yani namus kavramı için ) tecavüz etmek için saldırıya geçeni bile eylemini gerçekleştirmeden veyahut gerçekleştirse bile öldürmek helaldir. Allah sadece bunun için izin ve birde canı tehlikeye girdiğinde yani karşı taraf kedisini öldürmek için bir eylem yaptığın da yine o yapmadan karşıdakini öldürmek helaldir.

Sen islâmî hiç bilmiyorsun boşuna konuşma bence soran

En İyi Erkek Görüşü

• Kader diye bir şey yoktur.
    Her insan kendi kaderini kendisi yazar.
    Herkes nasıl bir insan olacağını kendisi belirler.
    Kader döngüsü ile kendini avutanlar yaptıkları hataların dönülmezliğinden dolayı korkmuş, kendi kendine bunu itiraf edemeyen insanlardır.
    Eeheheh kadere yüklemek ne kadarda kolay oysa, kabullenmektense öyle değil mi? :D
    https://i.hizliresim.com/pPkgLo.gif

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Kader vardir abicim sen olayi dramatik tarafindan birazda ateistik yonden degerlendirmissin. Islamin kader konusundaki izahlarini tam olarak bilmeden uzerine konusman yanlis. Sizin gibiler olumsuz herseyde islam ve kadere dair hususlari suclar ve zihni koreltmekle iddia edersiniz ama bolluk guzellik mutluluk gibi konularda akil ve ozgurlugu zirveye tasirsiniz.

0|0
    0|0
    • 2ay

haklısın hepimiz sınavdayız bakalım o kız ve savaş maduru couklar bu sınavdan kaç puan alacaklar

• 2ay

Olayi hala carpitiyorsun. Dikkat edersen kadere inanmayanlar yuzunden ulkeler birbirine giriyor. Sonucta sonrasina inanmayan bir kimse neden dunyada rahat dursun ki dimi? Ayrica hayati sonuna kadar gayri mesru sekilde rahat icinde yasayip sonrasinda dogaya karismak varken neden kendini insana karsi saygili olup daha az bir refah icinde yasasinlar yanlismiyim. Inancsiz sonucta dokunmaz yani

• Foto haberin uydurma olduğunu biloyorum. İnancın ile ilgili 3 yasindaki bir çocuktan medet beklemen bile maksadinin ne olduğunu gösteriyor.---kadere inanmayan biri habere inanabiliyor?

0|0
    0|0
  • Kader var

0|0
    0|0
  • Avukatlık zor meslek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...