Güzellik standartları kalıbına uyuyor musunuz?

Güzellik Standartları kalıbına uyuyor musunuz?
Güzellik algılarımız karışık ve derin evrimsel köklere sahiptir. Bilimsel perspektife göre güzellik sadece çekici değil aynı zamanda nadir bulunmakta. Asıl çarpıcı nokta ise kadınların güzel olma isteği veya güzel hissetmemeleri değil. Asıl çarpıcı olan kadınların güzellik arayışlarının hayatlarındaki diğer hedeflerini ve ilgi alanlarını yönetmesi ve bastırması. Çok kilolu olduklarından, ciltlerinin yeterince pürüzsüz olmadığından, genç yaşta yüzlerinde oluşan kırışıklardan, magazin dergilerindeki bikini modelleri gibi veya Victoria’s Secret melekleri gibi görünmediklerinden, selülitlerinden veya sıfır beden olamadıklarından endişeliler. Siz bu konu hakkında takıntılı mısınız? Veyahut Sevgilinizin Standartlara uymasını mı istersiniz?

Güncellemeler:
2ay Açık konuşmak gerekirse standartlara uymuyorum vücudumda kıvrımlarım veyahut standartlara göre '' kusurlarım '' var. Ancak fazla takan birisi olmayı bıraktım. Bana getirisi olmadığını fark ettim.

1|0
12|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Uyduğumu düşünmek isterdim ama bazen kendimi güzel buluyorum bazense çirkin buluyorum.
    Mesele çirkin olmak değilde, çevrendekilerin güzelsin diye tutturmaları. Acaba gözlerim felan mı bozuk diyorum kendim kendime. '' Çirkinsin de geç niye kafamı karıştırıyorsun ulen :D '' demek istiyorum, asla diyemiyorum. :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sevgilim standartlara uysa hoşuma gider. Çünkü beğeniyorum, ama illa uymak zorunda değil *ben* beğensem yeter.

1|0
    0|0
  • türkiyede pek o dediginden yok

1|0
    0|0
  • Uyuyorum.

1|0
    0|0
  • evet
    1,618 yüzüme de vucuduma da uyuyor kalıp tastamam ama gel gör ki ben beğenmiyorum beni beğenenleri :S

1|0
    0|0
  • ben yakışıklıyım onu biliyorum

1|0
    0|0
  • Yok.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Bilmem sormadım. :D

1|0
    0|0
  • bu ne at gibi karı iğrenç

1|0
    0|0
  • Zaten çirkinim

1|0
    0|0
  • 😃 oo cok nedemessin

1|0
    0|0
  • 10 üzerinden 25

1|0
    0|0
  • Sanırım uymuyorum 😅😅

1|0
    0|0
  • nope

1|0
    0|0
  • bılmıyorum :/

0|0
    0|0
  • Sana Ne DemeIiyim BiImiyorum GüneşIm Desem Güneş Batıyor, Hayatım Desem Hayat Kısa, GüIüm Desem Oda SoIuyor, Sana Canım DemeIiyim Çünkü Bu Can SeninIe Yaşıyor.

0|0
    0|0
  • Hayatı kimsenin standartına göre yaşamam. Gözüme hoş gelmişse biri benim için bitmiştir.

0|0
    0|0
  • Herhalde :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Uymuyorum, uyma gereği de hissetmiyorum.

1|0
    0|0
  • Güzellik standartları umrumda değil

1|0
    0|0
  • Standartlar bana uysun 😏

1|0
    0|0
  • Takıntılı değilim

1|0
    0|0
  • Güzel hissediyorum güzel oluyorum.