Kimliğimi kaybettim bulan kişi ne yapar?

kimliğimi bulan kişi kolayca sahtekarlık yapıp beni borç içine sokabilir mi? Yreni kimlik çıkarıcam haftaya zaten.

1|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Fotoğrafın varsa yapması zor ama sana benzeyen biri sokabilir.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 18 Yaşını doldurmuşsan gazeteye kaybettiğine dair ilan vermem gerekir.

0|1
    0|0
    • 2ay

nasıl yapıcam onu?

• 2ay

Vergi dairesine bildirimde bulunacaksınız.
      BİLDİRİMİN ŞEKLİ
      Çok kişi farkında değil. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın “Vergi Kimlik Numarası” 2007/1 No. lu İç Genelgesi var.
      Bu genelgeye göre;
      Gerçek kişiler, nüfus cüzdanlarının kaybolduğu veya çalındığını, bir dilekçe ile vergi dairesine bildirecek ve bu nüfus cüzdanı ile vergi dairelerinde mükellefiyet kaydı yapılmasının engellenmesini talep edecekler.
      Bunun için; vergi mükellefi olanların bağlı oldukları vergi dairesine, olmayanların da herhangi bir vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerekiyor.
      Başvuru dilekçesi ekinde de; TC kimlik numarası belirtilmek suretiyle, nüfus cüzdanının kaybolduğu veya çalındığına dair gazete ilanı ile emniyet birimlerince düzenlenmiş belgenin aslı ibraz edilecek.

Kızlar Ne Diyor 1

• Kimliğini iptal ettirebilirsin her riske karşı

0|0
    0|2
    • 2ay

nasıl yapıcam?

• 2ay

Kimliğini nereden alıyorsan :) yakınımın kimliği kaybolmuştu ve kimliğini bulamadığı için iptal ettirdi. Fakat bunun bir dezavantajı vardı şu an hatırlamıyorum ama sen araştır bence, gazeteyede ilan ver

Erkekler Ne Diyor 5

• İnternet üzerinden kimliğinle her türlü işlem yapabilir.

0|0
    0|1
  • her turlu pisliği yapabilir

0|1
    0|1
  • Zıplatır seni acil önlem al

0|0
    0|1
  • Senin hayatını bitirir 18den büyüksen

0|0
    0|1
  • hükümsüzdür şeklinde ilan edilirse bir şey olmaz

0|0
    0|0
    • 2ay

onu nasıl yapabilirm?

• 2ay

gazeteye yapılıyordu eskiden şimdi ne yapılır nüfus müdürlüğünden öğren bence

Yükleniyor...