Bayramı yalnız ve buruk geçirenler burda mıdır?

Bayramı yalnız ve buruk geçirenler burda mıdır?

Bu bayram ayrı bir hüzünlendim nedense.. demicem yalnızlıktan heralde, var mı benim gibi bayramı buruk geçirenler? gelin bayramlaşalım bir selamımız olsun

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Ah nerde o eski bayramlar bir iki gün kala mutlaka çarşıya çıkılmalıydı çocuk aklımca. o yeni kıyafetler, kıyafetlerin kokusu burnuma değmeliydi. bir keresinde bir şey alınmadı. benim için artık ne bayramın ne de yiyeceğim sekerlerin bir anlamı kaldı.

“hıh… sanki aynı kıyafetlerle bayrama mi girilirmiş?”

girilirdi tabi, girilmez miydi? ama sen gel onu bir çocuğun hayallerine anlat. zanaatın en zorundandır bu.

erken kalkmanın payını bir tarafa koyarsak günler, hele o ilk gün hep daha uzun geçerdi benim için. aslında rota hep aynı. önce dedemlere gidilecek, ardından halalar, amcalar toplanacak ve beraberce çıkılacak mezarlıklara. çıkılacak diyorum… rize'de çıkılmadan gidebilecek bir yer var mıdır meydan civarından başka? gidilecek ya da dönülecek yerler için ya inilecektir denir ya da çıkılacaktır hep...

“dedem en çok beni tutuyor.” diye düşünürdüm torunlar arasındayken. hep en çok harçlık bana verilirdi. ya gerçekten veriliyordu ya da ben öyle sanıyordum. gidip ne mi alırdım bu harçlıklarla? lazlıktan mıdır nedir; bazen çikolata, hep istenmiş ama alınamamış oyuncaklar... hele bayram günü de açıksa o yer, koşarak gidip daha annemler günün hasılatını sormadan hemen alıverirdim günlerce hayalini kurduğum ne varsa.

0|1
    0|0
    • 2ay

Yeni ayakkabılarım baş ucumda uyudum ben, Kimin eli cebindeyse ilk onun elini öperdim eli cebinde olan parasını okşar derlerdi, el öpme para toplama bitince oyun zamanı gelirdi, sonra bir büyük gelir ve istanbulu gezmeye başlardık. Büyük dedim de. büyümeseydik iyiydi sanki. şimdi ne o eski heyecan ne o insanlar geriye kaldı
      Sahi o heyecanı ne çok özlemişim düşünmesi bile mutlu ediyor, hani bazı şeyler diyolar ya geri almak imkansız bu da o bazı şeylerden sanırım
      Bayramın mübarek olsun seninde arkadaşım

• 2ay

Seninde bayramın mübarek olsun 🙏

En İyi Erkek Görüşü

• Memleketimden uzaklarda geciriyorum bende bir basima, buruk, bayraminiz mubarek olsun :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• burada bn :d

0|0
    0|0
Yükleniyor...