Feminizmin gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Ya siz?

Kadınlara gereken hak ve özgürlükler verilmiyor. Kadın ve erkeklerin eşitliğinin olmasından yanayım. Kadınlara her türlü gerekli hakların gelmesi, erkeklerin adam olması, suç cezalarının caydırıcı olması gerekiyor. Sizce?

• Evet, feminizmi destekliyorum.
    81% (50)37% (17)62% (67)Oy Ver
  • Hayır, desteklemiyorum.
    19% (12)63% (29)38% (41)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Feminizm, kadın ve erkek eşitliğini savunur. Bunu bilmeyen kişiler, araştırsın. Kendi cinsiyetini bile aşağılayan kadınlar görüyorum. Yazık! Biz kadın ve erkekleri korumayacaksak, nerede kaldı insanlığımız?

0|0
15|19

En İyi Kız Görüşü

• Ya senin gibi insanlar karşıma çıksın benim 😏 nerdee bu feminizm yandaşları daha da çoğalın lütfennnn

3|2
    0|1
    • 2ay

Maalesef, ülkemizde kendi cinsiyetini bile aşağılamaktan utanmayan o kadar çok kişi var ki.. Değerli arkadaşım, bu ülkede yaşamak çok zor, insan olarak. Ama, umarım bunu değiştireceğiz.

• 2ay

Çok teşekkür ederim yeniden değerli arkadaşım beni çok mutlu ettin :) Dediklerine katıldığımı belirtmek istiyorum. İnsanlar, birbirlerini kötülemek için uğraşıyor. Başka türlü davranışlar içerisinde bulunuyorlar. Bu sene gidemedim diye kafama takıyordum işte tabii, ama güzel yorumların sayesinde, ben de mutlu oldum. Yardımcı oldun oldukça, bende istediğin zaman konuşmaya ve yardımcı olmaya hazırım. Bir dost olarak kabul edersen değerli arkadaşım :)

• 2ay

Rica ederim 😊 takmaa kafana inan içinde olduğun durumu anlıyorum ama o düşüncelerden sıyrılarak kendine odaklanmaya çalış her zaman, hayatın boyunca.. bir amaç için bir sene ne kii, inan hiçbirşey 😊 ideallerimiz için bazı şeyleri göze almak zorundayız, bunu kabullen ilk önce ve sonra stres yapma 😊 ben teşekkür ederim değerli arkadaşım

Kızlar Ne Diyor 14

• Eşitlikl adalet kavramları arasındaki farkı anlamayan bir erkekle tartışmaya girmeyeceğim. Feminizmi desteklemiyorum. Kadınla erkek hiçbir koşulda eşit olamaz. En başta biyolojik olarak mümkün değil zaten. Bu yüzden eşitliği değil, adaleti destekliyorum.

0|1
    1|1
    • 2ay

Eşitlik, konusunda demek istenilen zaten adalet. Adalet, eşitlik gibi ilkeler aynı durumu temsil eder. Biyolojik özellikleri kapasitesine sahip olduğu gerekçesiyle bu konuyu belirtmedik. Konuyu saptırmayınız. İki cinsiyet arasında bir fark yoktur. Hepimiz insan olduğumuz için aynıyız.

• 2ay

Leydim anlaman için bazı şeylere sahip olman gerekiyor. Maalesef olmayınca olmuyor. Fazla zorlama sen...

• 2ay

Ya ne uğraşıyorsunuz bu yobaz karıyla çağırın şunun kırbaççı hösseyinini kırbaçlasın

• Adamsın canım

2|1
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederim değerli arkadaşım. Umarım daha güzel bir ülke ve dünyada yaşama imkanını yakalarız.

• 2ay

Umudum yok tr icin ama 😑

• 2ay

Maalesef, benimde. Ama, yönetim değiştikçe, eğitim değiştikçe, insanların karakterleri düzgün gelişmeye başladıkça bu ülke ve hatta bu dünya çok daha mutlu ve huzurlu olacak.

• Feminizm 👍🏻 Tabiki destekliyorum feminizm kadın ve erkek haklarını eşit olarak görülmesi davranılması Tabiki 👏🏻

1|1
    0|0
  • Kesinlikle, herkes eşit olmali💪

3|1
    0|0
    • 2ay

Evet, bazı kadınlar bile kendi cinsiyetini aşağılayıcı davranıyor. Ben ona yanıyorum. Türkiye'de insan olarak yaşamak çok zor, sevgili dostum.

• 2ay

Ama bunlar kücüklükden böyle yetisiyo, kizlara mutfak, bebek alip, oglanlara silah araba aliyolar, kizlara kuzum diyip erkeklere aslanim diyip güclü olduklarini gösteriyolar. Erkek adammisin falan diyolar, sanki bitek erkekler güclüymüs gibi, veya bazi oglan cocuklarina"kiz gibi yapma, kizmisin sen"falan diyolar... ahh okulda cok projeler tutmusdum bunun hakkinda

• 2ay

Kesinlikle katılıyorum. Okullarda insanlık, sevgi ve saygı eğitimi verilmeli. Ailelere de öyle. Ayrıca, yasalar ağır olmalı. Cezalar caydırıcı olmalı. Kadınlara kendilerine korumaya yönelik eğitimler de verilmeli.

• feminiz amacından sapmış bir düşünce artık. O yüzden desteklemiyorum. Kadın erkek eşitliği zaten başlı başına saçma. Eşitlik değil adalet lazım

1|3
    0|0
  • Eşitliktir feminizim evde kalmışlar topluluğu ya da erkek düşmanları değildir o yüzden feminizim özellikle doğuya gelmeli

2|1
    1|1
    • 2ay

Kesinlikle. Töre, ataerkillik vb. gibi saçmalıklar yok edilmeli.

• 2ay

Diyarbakırlıyım sülalemde kadının ezildiğini görmedim o eskidendi la

• 2ay

Mardine falan gidin herkes aynı değil ama olan çok oralarda

• Önce kadınlarımız bilinçlensin kendi haklarını aramayı öğrensinler haklar da zamanla gelir elini taşın altına sokmazsa kadınlar başkalarından da bunu beklememek gerek

1|1
    0|0
  • Bazı kaşar Türk erkekleri hayır demiş çoğunlukla sadece basit kaşar kıllı kısa çirkin ve kedinin köpeğin pislediği yere kadın görünce kendinizi gömen hayvanların bile sizden daha modern olduğu canavarlarsınız

0|1
    0|0
  • feminizm kadın üstünlüğü değildir. erkek ve kadının eşit olduğunu savunmaktır.

1|1
    0|0
  • A Diyorum

0|1
    0|1
  • Kesinlikle

0|1
    0|0
  • desteklemiyorum

1|1
    1|2
  • haklisın

0|1
    0|1
  • Feminizm koca buluncaya, komünizm para buluncaya, ateizm uçak buluncaya kadar :D

1|1
    3|1
    • 2ay

Sonra kocam beni kıskanıyor dışarı çıkartmıyor diyen bir tip olcak

Erkekler Ne Diyor 19

• gelmeli bence de ataerkil bir toplumda yetiştiğimizden malesef erkek üstündür algısı çoğu kesimde görülür anaerkil bir toplumda yetişseydik muhtemelen 2. tür sınıflandırmasına erkekler girerdi. Algı problemi var erkekler bu nedenle fazla güçlü kadından hoşlanmaz çünkü kendi ataerkil bir toplumda yetiştiğinden erkeğin görevi korumak, kollamak , sahip çıkmak vs. gibi toplumun oluşturduğu normlara uyma amacında hisseder bu nedenle güçlü ve ayakların üstünde duran kadın genelde erkeklerin kaçarak uzaklaştığı kadınlardır neden çünkü güçlü kadını o erkek taşıyamayacağından korkar ve uzaklaşır. Bir bayan güçlü olmalı erkek gibi kadın değil kadın gibi kadın olarak nitelendirilmeli.

1|1
    0|0
  • Haklısın, katılıyorum 😅 Sorun şu ki, feminizm gelebilen bir şey değil. Feminizmin yerleşmesi gerekiyor.

0|1
    0|0
    • 2ay

Haklısın, kastetmek istediğim konu buydu. Farklı bir ifade kullandım. Ama, bunu anlamak, bunu desteklemek güzel. Yüreğine sağlık, dostum.

• Ne gelirse gelsin adı ne olursa olsunda işin temelinde "Eşitlik" ve "Özgürlük" yer alsın gerisi önemsiz.

2|1
    0|0
  • Evet, feminizmi destekliyorum.

1|1
    0|0
  • Aynı tripleri, zorla bulaşık yıkattırılırken de görmek isteriz..

Bence ataerkilliğin tadını çıkar.
    Yoksa bitersin..

0|0
    1|1
  • Kesinlikle katılıyorum. Yetti kadınların ezildiği. Ayrıca eline sağlık.

0|1
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederim kardeşim. Adamın hası geldi yine, senin güzel yüreğine sağlık.

• 2ay

Ciddiyim, gerçekten mutluluk verici kardeşim.

• 2ay

Bilirim o duyguyu kardeşim. Benim çevremdeki görüşler hep zıt ve rahatsız edici. Burda bana yakım insanlar mutlu ediyor beni.

• Feminizmi bir rejim sananların olduğunu da gördük ya çok şükür.

0|0
    0|2
    • 2ay

Rejim olduğunu iddia eden oldu mu? Her düşünceyi, rejime bağlamak veya ideolojik ögeye çevirmek gerekmiyor. Bu, kadınlara değer vermek ile alakalı.

• yanlış oy kullandım yav :D

0|1
    0|0
  • Feminizm gelecek dertler bitecek...

0|1
    0|0
    • 2ay

Helal olsun, değerli arkadaşım. Erkeklerin cinsiyetçilik yapması çok yanlış.

• O zaman kadınlar akere zorunlu olarak gidecek. Ve ayrıca ben kanunların kadınlara daha fazla hak tanıdığını düşünüyorum. MeselaMesela ölen babanın emekli maaşının oğluna değilde kızına geçmesi vs.

0|0
    0|1
    • 2ay

Kadınlara gerekli değeri bizim vermemiz gerekiyor. Yasalar da gereğini yapacaktır.

• 2ay

Ben kadına zorbalık edelim demiyorum ama erkek askere gitcek 5 kiloluk silahı dağda taşıyacak sırtımda kılolarca ağırlıkla kayalıklarda teröristlerle savaşcak belkide şehit olacak. Kadın ise askere gitmeyip yan gelip yatıcak öylemi? Nerde eşitlik? İsrail gibi İsveç gibi eşit olacaksak tam eşit olmalıyız.

• 2ay

Katılıyorum. Zorunlu değil fakat, gönüllü askerlik olup, profesyonel ordu sistemine geçilmeli.

• Feministim diyen ikiyüzlüdür. Bu kadar net söylüyorum.

0|1
    0|1
  • Feminizm kadın ve erkek eşitliğini savunmaz feministler her zaman kadının üstün olduğunu düşünür. Kadına saygısızlık yapılamaz ama erkeğe yapılır. Neden? Çünkü kadın.

0|0
    1|0
    • 2ay

Senin gibiler olduğu için kötü olaylar yaşıyoruz. Erkekliği kirletmeyin.

• Feminaziler getirecek.. Feminazinin getirdiği feminizmi napalım. Erkekler ölsün mantığında kadınlar başa gelirse erkekler ölür. Eşitlik aramıyolar resmen erkek nefreti.

0|0
    0|0
  • Hayır, desteklemiyorum.

0|0
    0|0
  • feminizm saçmalı önemli olan eşit haklar fenizm kadıncılıkdır adı üstünde

0|0
    1|3
  • Feminizm senin anladigin kadar sig bir akim degil

0|0
    1|1
  • Bence kadınlar bizim kölemiz olmalı ya da durun zaten hep öyleydiler muhahahahaa!

0|0
    0|1
  • Olm zaten eşitiz neyin kafasını yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • 2ay

Olaylara, haberlere bakarsan anlarsın.

• 2ay

Kurt cobaini karısı öldürdü. O zaman amerika da eşit değil kadınlar daha üstün bu mudur yani olay?

• 2ay

Atatürkçü bir kişi olarak, ben de senin mantığına... Lan şu an ki hükûmet kötü diyorum zaten. İçine ettiler ülkenin. Uzayda mı yaşıyorsun arkadaş sen?

• Boynuz kulağı geçer korkusu desteklemeyen erkekler hihihi

1|0
    0|0
    • 2ay

Aynen öyle. Cinsiyetçilik kadar saçma bir şey yok. Herkes eşittir.

Yükleniyor...