Normal olup olmadığına karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?

Anlatmak istediğim kısaca şu. Terör, katliam vb. nedenlerden insanlar ölüyor ve bir çok insan üzülürken ben ister istemez tepkisiz kalıyorum. En ufak bir üzülme, acıma bile olmuyor. Yargılarsınız bundan eminim, bazen sevindiğim bile oluyor. Zarar görmesine üzüldüğüm tek şey hayvanlar ve doğa. Görüşleriniz önemli. Psikolojik bir şey ise psikoloğa görünmem en doğrusu. Sadece yardımcı olabilecekler görüş belirtirse sevinirim.

1|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkede neredeyse her gün şehit haberi geliyor bu durum üzücü de olsa bunu insanlara alıştıran bir devlet yönetimi var kim gelirse gelsin teröristi öldürse dahi yine çoğalacaklar teröristle savaşmak yerine bunları o imkanı veren ülkeler ile savaşmak gerekiyor ancak biz onlara o imkanı veren ülkeler ile anlaşmaya varıyoruz sonuç her gün TV de gördüğümüz şehit haberleri bizden 1 gidiyor onlardan 10 ama bu nereye kadar gider kim bilir. Sadece tepkisiz kalabilen sen değilsin Çoğu insan standart bir haber olarak görmekte Şehit haberlerini. Çok yazık Ülkemizi bu hale getirenlere yazıklar olsun

1|0
    0|0
    • Dediğin doğru ama bahsettiğim herhangi bir ölüm de olabilir. Bu bende hep vardı. Türkiye gündemini takip edemiyorum ama anlattığını anlıyorum. Teşekkür ederim yorum için.

En İyi Kız Görüşü

• en azından hayvanlara değer veriyosun bu önemli, ama sen hep tanımadığın insanlar ölücek zannediyosun. bigün sevdiklerini o önemsemediğin terör olaylarında kaybedersen bunun ne demek olduğunu anlicaksın, ama umarım ülkemizdeki terör olayları son bulur ve insanlar sevdiklerinden veya kendi canlarından olmaz

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Olaylara tepkisiz kalmak insaniyet açısından doğru değil bunu özgürce ve çekinmeden ifade etmeniz dürüst bir insan olduğunuzu gösterir. Bence bunu sorun hâline getirmeniz vicdanınızın rahatsız olduğu anlamına gelir. Büyük olasılıkla iyi bir insansınız psikoloğa görünmenize gerek yok.

1|0
    0|0
  • Ulke sizin psikolojinizde su an. O kadar normallesti ki oyle seyler. Bir insanin bile incinmesine sesimizi yukseltmemiz gerekirken, su an ne yazik ki toplu olumlerde bile hicbirsey hissedilmiyor. Ben sizi yadirgamiyorum kesinlikle. Sevinmek pek guzel birsey degil ama hissizlik su an ki problem ulkedeki.

1|0
    0|0
    • Ama insanlar en azından üzülüyor.

• Cok az bir kesim uzulen kesim. Belki bir cogu da gostermelik uzuluyor. Insanlar oluyor, bir suru sehitlerimiz oluyor, hayat cok normalmis gibi devam ediyor, hala sabah programlari oluyor, sarkilar turkuler, konserler devam ediyor. Kimsenin umrunda degil. Su an bir cinnet hali yassaniyor ulkede, bana dokunmayan bin yasasin ruh hali var. Beynimiz sanirim engelliyor boyle seyleri, cunku dusunmeye baslayinca insanin gozundan yaslar bosaliyor. Dussunmekten ziyade, umursama diyelim.

• Bu bende hep olan bir şey. Sadece son yıllar değil. Önceden umursamazdım bu halimi ama kafama takıldı ve sormak istedim.

• Olabilir, herkesin acıma duygusu farklı, ben de mesela tepkisizim öyle konulara, nedense diğerleri gibi olamıyorum, hissizim herşeye karşı

1|0
    0|0
  • Psikolojik degil mi biz ahkam kesemeyiz bence... ölen insanlara artık ben de üzülmüyorum. Toplum alıştım 500 kişi ölmeden canımız sıkılmıyor. Muhsin Yazıcıoğlu demişti ki şehit haberinden daha acısı teröre alışmış toplumdur. Özetle siyasetçilerdir toplumu buna iten

1|0
    0|0
    • Sorun sadece alışmak olsa keske ne şekilde olursa olsun ölümlere tepki veremiyorum bu sadece terör falan değil.

• Güvenim tam. Normal olduğumu hissettirdiniz bir an. Teşekkürler.

• Yani yaşadığınız sürecte insanoglunun kötü canlılar olduğunu düşünmüş veya hissetmiş olabilirsiniz diye tahmin ettim. Ondan soğuksunuzdur belki de ama dedigim gibi olması gereken budur.

• İnsanlara ben de üzülmüyorum. Hayvanlat bizden daha iyi. İnsanlar anca birbirine vuruyor. Güya en akıllı canlı biziz. Hayvanlar bile bizden iyi

1|0
    0|0
  • Bende biraz öyleyim ama uzun süredir anksiyete OKB panik atak hastasıyım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Psikopat_hatun diyor Kİ artk normaşleştirdiler bu haberleri o yüzden ama sevinmene anlmdım

0|0
    0|0
    • Nefret ettiğim tipte insanlardan bahsediyordum. Sevinmem berbat bir şey farkındayım.

• Psikopat_hatun diyor Kİ olabilir normal bişey oda heryerde ağlamaktan iyidir

• Katılıyorum.++

• bir hayvan beslemeni ya da imkanın varsa internetten askerlik ile videolar izle. Darbeleri öğren ve sonuçlarında neler olduğunu. Özellikle 80 darbesinin işkencelerini ve işkence mağdurlarını.

0|0
    0|0
Yükleniyor...