Ateistlerin el öpmesi saçmalığı?

Kardeş sen ateistsin neden el öpüyorsun demek istediğim sorunsaldır, siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
2ay El öpmek, daha çok yalakalık yapan yalavarışların işidir.

2ay Ateistim bu yüzden sormuştum...

0|0
19|22

En İyi Erkek Görüşü

• ateist olduğunu çaktırmıyordur..
    Bir yaradandan korkmayıp aileden korkan bireyler var içlerinde..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bence de saçma bir olay

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ateist bir insan oruç da tutabilir. Bu inanmak ile alakalı da değil. Aile huzuru ve o mutluluğu paylaşmak için. Büyüğün gelmiş saygın olmalı. O kişi inanmadığı bir duruma saygı gösteriyor demek ki.

1|0
    1|0
  • Din de el öpmek mi var, Kuran da mı yazıyor yoksa bu bir gelenek mi önce onu araştırmak lazım

0|1
    1|0
  • Müslüman olan Allah rızası için mi el öpüyor sanki. Gelenek.

0|0
    1|0
  • El öpmekle inancın ne anlamı var anlayamadım. Ateist frenchkiss de yapmasın o zaman Hristiyan işi o? Saçmalamayın

1|0
    1|0
  • adam ateist dedesi müslüman adam sırf dedesi mutlu olsun diye öper sanane ulan öper öpmez ateist olur olmaz sana giren çıkan mı var

1|0
    2|0
  • kardes el opmek islam ulkelerinde tek turklerde var bize has ve islampa alakasi yok bu 1
    ikincisi ateist degilim

0|0
    1|0
  • Ateizmin ne oldugunu biliyolar mi acaba.

1|0
    1|0
  • para alabilmek için inançsızlığını satıyor :D

1|0
    0|0
  • benim kardeşimde öpmedi bana göre saçmalık değil öpmeli bu adet gelenek ve görenek din değil. Ayrım yapabilmelisiniz

0|0
    1|0
  • Ateist dinsiz demek değil mi? Bu şahıs belki gelenek göreneğe önem veriyor?

1|1
    0|0
  • dini amaçlı değil saygı amaçlı yapiyorlar

1|0
    1|0
  • Görgü kurallarından belki?

1|0
    1|0
  • El opmek muslumanlikla olsaydi senegalli muslumanlar da el operdi, fransiz muslumanlar da.

0|0
    1|0
  • Bence saçma olmuş soru.

0|0
    1|0
  • bugün deist bir arkadaşım bayramın mübarek olsun dedi :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Allah affetsin güldüm.. Onlar pek emin olamıyor ya ondandır

• 2ay

İnsanlar tehlikeli..

• 2ay

kesinlikle

• El öpmekle ateistligin ne alakası var

0|0
    0|0
  • herkesin dini kendine herkesin hayatı kendine adam ateist dir ama bir nedeni olmadan kurban keser

0|0
    0|0
  • El öpmeye saygı göstergesi olarak bakabilirsin

0|0
    0|0
  • cahil kardeşim ekşide takılmışsın ama birşey öğrenememişsin. el öpmenin din ile bir alakası yoktur kültürdür gelenektir görenektir. saygılar

1|0
    0|0
  • el öpmek islami bir ritüel değil ki

0|0
    1|0
  • El opmenin dinle alakasi nedir anlamadim :D nereye saldiracaginizi sasirdiniz.

1|1
    1|0
    • 2ay

inanmadığı şeyin bayramını kutlaması

• 2ay

Olayi niye bayram diye dusunuyon. Ailesi bekliyor o da saygili davraniyor. Ha sen saygisizsin o ayri

• 2ay

ne kadar emin konuştun :D

Kızlar Ne Diyor 18

• çünkü büyüklerime saygı duyuyorum. anneannem (uzun yaşadı, güzel bir insan. severim onu çok) başını secdeden kaldırmaz. inancımın müslümanlık olmadığını bilmiyor. söylesem de üzülür çünkü ben küçükken sürekli dualar öğretirdi, cenneti söylerdi. benim mutlu olmamı istiyor belli ki. bu yüzden ona çok saygı duyuyorum. hatta değil anneannem sosyal hayatımda inançsız olduğumu bilen pek kişi yok. dilime 'inşallah' sözü de dolanmış gidiyor :D

neyse konuyu dağıtmayayım. bayram olmasa bile büyüklerimin elini öperim. bunun bayramla ilgisi yoktur yani bana göre :)

1|0
    0|0
  • Psikopat_hatun diyor Kİ el öpmek yalakalık değildir bunu böyle adlandırman çok yanlış sadece saygı... Ateist olsanda saygın vardır

1|0
    0|0
  • Değer verdiğin insanın değerlerine saygı duymak diyoruz biz buna ama sana neden dokunuyor onu anlamadım. İleride eşinin kültürü, dini farklı olsa sen ona saygı duyup yapmayacak mısın?

1|0
    1|0
  • Ne alaka? Saygıdan.

1|0
    1|0
  • Banane naparsa yapsın

1|0
    1|0
  • El öpme saygidandir dinle bir alakasi yok

1|1
    1|0
    • 2ay

araştır biraz

• 2ay

El öpmenin bir gelenek oldugunu ve saygi, sevgiden dolayi yapilan bir sey oldugunu bu yasina kadar ögrenememis birisin senden akil alcak degilim.

• 2ay

ahahahahaha

• Ailesi ateist olduğunu bilmiyo olabilir ve büyüklerin elinden öp yavrum hadi gibisinden şeyler söylüyosa ondan öpüyo olabilirler

1|0
    0|0
  • El öpmenin dinle ne alakası var?

1|0
    1|0
  • El opmek bir dini rituel degil, saygi gösterisidir.

1|0
    1|0
  • saygıdan olabilir mi

1|0
    1|0
  • saygı göstergesi oldugundan

1|0
    0|0
  • el öpmek saygı kavramıdır. Dinle alakası yok

0|0
    0|0
  • Ne var el öpmelerinde?

0|0
    0|0
  • Maksat haclik koparmak *-*

0|0
    0|0
    • 2ay

evet *-*

• 2ay

aferin yavrrruuuum 😂

• 2ay

@Sosyopatik2 kes ses :D

• el öpmek dini bir davranış değildir saygı ve hürmet göstergesidir cahil cahil konuşuyonuz

0|0
    0|0
  • Biz Türk geleneğinde vardır bu.

0|0
    0|0
  • Ateistler zaten mal el öpmeleri aşırı normal

0|0
    0|0
  • Öpmekte sıkıntı yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...