Şunu bağda bahçede keseceğinize parasını Kızılay gibi bir kuruma bağışlasanız olmuyor mu?

Etten de şu kurban bayramından da nefret ediyorum. Her yer pis pis et kokuyor. Bıktım artık yav! Şunu bağda bahçede keseceğinize parasını Kızılay gibi bir kuruma bağışlasanız olmuyor mu? Sırf et stoklamak için kurban kesiyorsunuz ya. Bu millet gerçekten açgözlü.

1|1
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Olur mu hiç? Kurbanı kestikten sonra en iyi yerlerini alıp pişirip yemedikten sonra bir anlamı kalır mı? Göstermelik olarak kesmeyenlere vermezsek kabul olmaz. Kıyma yaptırıp, kışlık niyetine dolaba konmazsa hele ne anlamı kalır kurban kesmenin dimi. Sen haksızsın kardeşim, mantıklı şeyler söyleyemezsin..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen katılıyorum acaba Allah kurban etini kendiniz yiyemezsiniz sadece fakirlere bağışlayın diye emretseydi o zamanda kurban kesen olur muydu acaba? Çoğu kışlık için dolabını et doldurmak için kesiyor şekilcilikte bizim kadar önde başka bir millet var mı bilmiyorum. Ayrıca bugün hayvanı 20 kişi yerde sürükleye sürükleye bağırtarak kestiklerini gördüm bide doğru düzgün kesemeyip eziyet ediyor a. mınakoduklarım ! Madem kesmeyi bilmiyon git bir kesimhaneye falan ver bari !

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dini inancın ne hangi bayrağa selam veriyosun bilmem ama milleyin inancıyla dalga geçme kafa atarım sana.

0|1
    1|0
    • 2ay

Dalga geçen mi var keko. Sen git kanını sokaklara akıta akıta kesip milleti rahatsız et. Hadi naş.

• 2ay

dalga mı geçmiş? yanlış yapılan bir şeyi eleştirmiş nerenizle okuduğunuz tartışılırr

• Öyle sevap falan olmuyor. Kendin için bağışlıyorsun. Kızılaya falan güven olmaz

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne kadar cahilsin. Parasını onlara bağışlıyorsun. Onlar senin adına kesip etini bağışlıyorlar. Kesim videosuna kadsr her şeyini de sana bildiriyorlar. Bildiğin kurban. Ne farkı var? İlla sizin gibi sokaklarda bağırtmamız mı gerek kurban (!) olması için?

• 2ay

Ayrıca neyin sevap olup olmadığını da sen bilemezsin. Haddini bil!

• 2ay

Sen de önce üslubunu bil,

Siz zaten ne anlarsınız ki, kendi hayvanını kendin seçip kestirip kendi ellerinle komşulara dağıtıp onların hayır duasını almak gibisi var mı ya? Senin o kızılayın aldığı kanları kaça sattığını biliyoruz kim bilir etleri ne halde kesiyorlar kimlere veriyorlar.

• Olmuyor

0|0
    0|0
  • Kızılay da kurban kesiyor ordan da alan var

0|0
    0|0
  • Iste senin anladigin sey bu

0|0
    0|0
    • 2ay

Siz de anca hayvanı yerlerde sürükleye sürükleye kesmekten anlarsınız. Paraya kıyıp da kesim yerine vermeyip sokaklarda et parçalarsınız.

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...