Başka mezhepte kurban?

şafiler alevilerde kurbanı bizim gibi bu tarihte mi keser yoksa muharrem orucu gibi farklı zamanda mı? ötekilestirmek icin sormuyorum yanlıs anlasılmasın?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• 1 gün sonra oluyor şiilerde bayram hep

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Muharrem orucu sadece Alevilerin tuttuğu bir oruç değildir. Hz. Muhammed Muharrem ayının ilk 10 günü nafile oruç tutmayı tavsiye ermiştir.
    Aleviler Kerbela şehitleri ve 12 erenleri için oruç tutarlar.
    Ayrıca birsürü alevi arkadaşım olmasına rağmen bir tanesinin bile kurban kestiğini duymadım görmedim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Önce Aleviliği araştırsan soru işareti kalmaz

0|0
    0|0
  • Şafiler keser Aleviler de yok

0|0
    0|1
    • 2ay

? gercekten mi

• 2ay

Aleviler de kurban kesimi var ama tam anlamıyla Sünni islamdaki gibi değil niyetleri ama bu kötü birşey değil tabiki

• 2ay

elbette

• Alevilerde bu tarihte kesiyor

0|0
    0|0
  • Şafiliğin ne olduğunu ya bilmiyorsun ya da şii likle karıştırıyon😀😀

0|0
    0|0
    • 2ay

arasındaki fark nede

• 2ay

Aradaki fark sıfır. Namazda iki defa secdeye giderken el kaldırma imam selam verdikten sonra selam verme. Abdestliyken bir kıza yanlışlıklada el carparsa abdestin bozulması. Köpek yılan değdiğinde abdstin bozulması vs. Şafi hanefi hanbeli bunlar sünni mezhebi. Arada fark yok. Kurbanı filan aynı tarihte keserler. Benim baba şafi anne hanefi. Yani nilahta düşüyor sıkıntı yok 😀

• 2ay

Şia ayrı mezhep bazıları isimleri karıştırıyor. Şiaların aşırı enteresan bir namazı var. Bizim namazla alakası yok. Bizim camilerde namaz kılmazlar. Mekke'de kabede bile ayrı yerde kılarlar. Yobazları aşırı berbattır. Sünnilerin elinden yemek yeme haramdır diye diyenlerini bile duydum. Yani şia ile şafi farklı şeyler. Alevilik şiadan gelir şafilik sünnilikten.

• Aleviyim, bu tarih te kesiyoruz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Alevılerde farklı zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor...