Bu kurban bayramında da ihtiyaç sahipleri gülecek mi?

http://9gag. com/gag/apLYdZn

- Adın ne?

+ Bilmiyorum.

- Baban nerde?

+ Öldü

- Nerede?

+ Hadabah'da.

- Bugün yemek yiyebildin mi?

+ ...

Şu yaşında sırf utancından ağlamamaya çalışan kız gibi milyonların olduğu bir yerde, birilerine iki üç kilo et verince 'Oh ne güzel, fakir sevindirdik' diyerek insanlığa katkınız olduğunu sanıyorsanız, ciddi gaflet içindesiniz demektir.

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Zaten Her şeyi tam olan akrabalara verilir bir de. Harika, hani biz Kurban kestik, bilin yani paramız var.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Benim asıl merak ettiğim, esasında kurban kesmenin gidenlere farz olduğu, her yıl tonlarca kesim yapılan ama akıbeti belli olmayan hac kurbanları nerelere gidiyor? Veya Arabistan neden mülteci almıyor, müslüman oldukları halde..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İhtiyaç sahiplerine falan verilmiyor, genelde bir şekilde tanıdık falan oluyor yani.
    Etrafımızda et aldığı için sevinecek durumda olan da kimse yok. Ki çoğumuzun da yoktur.
    İnsanları sevindirmek öyle kolay da değil artık.

Önemli olan, gerçekten ihtiyacı olan insanlara ulaşıp sadece et ihtiyacından dolayı sevindirme psikolojine girmeden, insanların genel olarak ihtiyaçlarını da düşünerek birçok kişiye yardımda bulunmak.

Öyle et vermekle fakir sevindirilse bile insanlığa katkı kafasına girilmez.

0|0
    0|0
  • Guler insallah kanka

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hatırlatma için Allah senden razı olsun. Dediğin gibi yüzbinlerce yardım ihtiyacı olan insan ve çocuk var. Onlara ara ara televizyonda yardım dernekleri çıkıyor ama yinede çok hoşuma gitti bu paylaşımın. Tekrardan teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...