Bayramlar, bayrammı var?

Bizim aile çok küçük yaştan beri bayramı kutlamaz, kavgalardan vakit bulunmaz. Annem her şeye panik yapan, biraz şapşal bir kadındır. Babamı ise tanımıyorum bile evi sadece yatıp kalkmak için kullanıyor. Bayram bu kadar önemli mi? Ben sadece etrafımdaki insanları izliyorum, büyükleri var el öpmeye bayramlaşmaya gidiyorlar. Çocuklar bayram harçlıklarını alıyorlar ki, ben hep kendi imkanlarımla üstüme başıma bir şeyler alabildim. Babam asla fakir diyemiyeceğim pinti bir adamdır. Kendi kazanıp kendi yiyor, lafım yok. Ama baba isen, katkı koyarsın. Yok, ne bayramımız var nede huzurumuz. İmreniyorum, bütün akrabalarımız ise yurt dışında. Her bayram kimsesiz çocukları giydirip, şeker ya da oyuncak alırım. Onları mutlu etmek benide mutlu ediyor benim bayramım genellikle yardım etmek ile geçiyor. Sadece merak ediyorum, kutlamalar nasıl olur? ne hissedilir bayramda. Neler yapılır, nerelere gidilir? Hayatımda hatrı sayılır kadar el öpmüşümdür. Eskiden evde oturup bayramın bitmesini beklerdim, günlerce. Şimdi bayram yokmuş gibi dışarı çıkıyorum, arkadaşlarımın arasına katılıyorum.

0|0
32

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...