Bayramlar, bayrammı var?

Bizim aile çok küçük yaştan beri bayramı kutlamaz, kavgalardan vakit bulunmaz. Annem her şeye panik yapan, biraz şapşal bir kadındır. Babamı ise tanımıyorum bile evi sadece yatıp kalkmak için kullanıyor. Bayram bu kadar önemli mi? Ben sadece etrafımdaki insanları izliyorum, büyükleri var el öpmeye bayramlaşmaya gidiyorlar. Çocuklar bayram harçlıklarını alıyorlar ki, ben hep kendi imkanlarımla üstüme başıma bir şeyler alabildim. Babam asla fakir diyemiyeceğim pinti bir adamdır. Kendi kazanıp kendi yiyor, lafım yok. Ama baba isen, katkı koyarsın. Yok, ne bayramımız var nede huzurumuz. İmreniyorum, bütün akrabalarımız ise yurt dışında. Her bayram kimsesiz çocukları giydirip, şeker ya da oyuncak alırım. Onları mutlu etmek benide mutlu ediyor benim bayramım genellikle yardım etmek ile geçiyor. Sadece merak ediyorum, kutlamalar nasıl olur? ne hissedilir bayramda. Neler yapılır, nerelere gidilir? Hayatımda hatrı sayılır kadar el öpmüşümdür. Eskiden evde oturup bayramın bitmesini beklerdim, günlerce. Şimdi bayram yokmuş gibi dışarı çıkıyorum, arkadaşlarımın arasına katılıyorum.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Beklentilerin neler bayramdan? annen ve babanın elini öpersin varsa büyük kardeşlerinin ve akrabalarının hal hatır sorarsın felan
    Bayramlar insana biraz sevinç, biraz ümit veriyor manası ise yakınlaşmadır o yüzden küs olanlar barışıyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Sıcak bir yuva yani rol bile olsa bugünlük bir yakınlaşma. Gidip bayramlaşabilirim ama ailem benimle bu yüzden dalga geçiyor. Abim intihar edeli, iyice aile ortamı kalmadı zaten boşver ben en iyisi kendi ailemi hayatımı kurayım.

• 2ay

anladığım senin ilgiye ve sevgiye ihtiyacın var durumun psikolojik ve ruhsal olarak değerlendirilebilir yapabilirsen bir kaç gün tatil yap sonra sosyal ilişkilerini geliştir bayramın kutlu olsun bu arada.

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle özendirmek amaçlı değil sadece sorunu cevaplamak amacıyla yazıyorum, dilerim beni yanlış anlamazsın.

Ben cok kalabalık bir sülalenin mensubuyum. Babamlar 11 kardeş ve en büyükleri benim babam. Anneminde cok fazla yiğeni var ondan kücük. Bitane dedEm var o da köyde, İstanbul'da bizimkiler büyük sayılıyor.

Ben kücüklüğümden beri, bizim bayramlarda evimiz boş kalmaz. Herkes babamın elini öpmeye gelir, annem ömceden tatlı hazırlar, börek sarma falan. Onları ikram ederiz, kurban bayramı ise gelen misafirlere et ikram ederiz. Evimiz aşırı büyük olmadığı için, misafirler bazen sığmıyorlar ve kendilerince sirkülasyon hazırlıgolar biri gelince oturan kalkıyor falan. :) bayramı bayram yapan insanlardır bence, büyüklerin ellerinden öpmek, kücüklerin gözlerinden.

Düşün bu bayram, biz yazlığa geldik Altınoluğa (ilk kez yazlıkta kalıyoruz bayramda, annem biraz yaşlandı, hizmet ederken zorlanıyor diye kaçtı sanırım) ama buraya da istanbuldan misafirlerimiz geldi, babamın kuzenleri, yarında yiğenleri gelicek abimler torunlar vs. Harçlık aldım sonra cok severim :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Vay GOP'lu :D

• 2ay

Hayır, asla birinin mutluluğundan nefret ya da üzüntü duymam. Ben kutlayamıyorum diye insanların da kutlamamasını dilemem tam tersine mutlu olun olabildiğiniz kadar değerini bilin bu günlerin. Yorumun için teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

• Zor bir durum. Ama inan alışıyorsun ve bayram kutlayanları gördükçe afalliyorsun, bayram özel bir günden çıkıyor sıradan günlerden biri gibi geliyor her seferinde, tek can yakan o günlerde herkesin birlik olduğunu güldüğünü görmek.

1|0
    0|0
    • 2ay

ya da iyi bayramlar diye neşeyle o güne kalkabilmek. Hissiyatını bile bilmiyorum

• 2ay

Eskidendi cook eskiden bir kere sanırım iyi bayramlar diye uyanmistim ve yine yasanan ; kavgayla karşılaşmak tam o duyguyu yasayacakken kıyısından dönmek..

• Senı cok iyi anlıyorum cocuklugumdan bu yna bızdede secılmıs gun gobı o gun mutlaka buyuk bı kavga cıkardı bayramlar normal gün gıbı benım içinde

1|0
    0|0
Yükleniyor...