Konuşurken çok geveliyor uzun cümle kurunca sonunu getiremiyorum?

küçükken çok suskundum şu an iş dolayısıyla konuşmam gerekiyor ama düzgün konuşamıyorum vurgu hatalarım çok ve uzun mantıklı cümle kuramıyorum atik değilim cümle kurmakta nasıl kurtulabilirim sesimi ayarlıyamıyorum düzeltebilirmiyim kendimi bazı cümlelrin anlamını yanlış kuruyorum ve yanlış anlaşılmalar çok oluyor benden kaynaklanan

Güncellemeler:
2ay tipim müsait ama öz kızlarla geveleme korkumdan muhabbet kuramıyorum saçmalıycam die dil olsaydı ne kızlar götürmüştüm şimdiye kadar ama nerde

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okusan sesli ve tonlamalı bir şekilde aşabilirsin belki. Ben mesela çok hızlı konuşurum insanlar anlamaz pek, yavaş konuşunca da cümlenin sonunu unutuyorum beynim başka bir cümleye geçmiş oluyor. Zorlama bence 😂

0|0
    0|0
    • 2ay

aynen bendede çok dikkatim dağılır kitap okuyorum ama sesli değil denerim sağol

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim bendede cekingenlik, konusma sorunlari vardi. Bir kac defa psikiyatriye gittim yenememistim. En son gittigim psikiyatri bunun; duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide hic hissedilmedigiyle artis gosterebilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun yani 'sevdigin' oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
    • 2ay

evet kardeşim birini seviyorum 5 yıldırda seviyorum bana hayır dedi o zamandan beri hergün aklımda ilk başta aşktı sanırım ama hayır diyince alışkanlık oldu kafaya taktım onu halada peşindeyim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben de senin gibiyim eskiden sessiz biriydim konuşmadan önce çekinirdim , acaba söylesem mi söylemesem mi derdim içimden. Kitap okumaya başladığımdan beri kendimi rahat hissediyorum. Günde 10 sayfa okusan bile yeter ama her gün okumalısın. Yani kitap okumaya alışmalısın

0|0
    0|0
  • Sinirlenince çok güzel olur bak dene bende bazen geveliyorum sinirleniyorum harika şeyler söyliyorum herkesi etkiliyorum 😄

0|0
    0|0
    • 2ay

sinirlenince hiç sonrma zaten dediğimden kimse bişey anlamıyor

• 2ay

:/ ozaman pisloloğa git ben gittim düzeldim bayabi

• Aynısı bendede var 😕

0|0
    0|0
    • 2ay

ya çok kötü kimseyle muhabbet başlatamıyorum öz kızlarla

Yükleniyor...