Erkeğim beni taşımalı, maddi durumu iyi olmalı, güçlü olmalı, yakışıklı olmalı karizma olmalı... eee ya Sen?

-e sen?
+ ben yok.. ben sadece veririm...
var mı böyle 3 kuruşa 5 köfte varsa gidip bizde yiyelim...

0|1
9|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Erkege ait "sağlayıcılik" kavramı insanlığın varoluşundan bu yana kadınlar için cezbedici bir unsur olmuştur. Yaşamın/neslin devaminin üremeyle vaki olacağı, bunun için iki cinsin bir aradalığı, kadinin var ediciliği (doğurganlığı) erkeğin de bu aile olma sürecini ayakta tutan finansal ve fiziksel gücü temin ediciliği, genotiplerimizde kayıtlı olagelmiştir. Doğadaki "hayatiyet" gerekliliğinin kadının ve erkeğin bu farklı minvaldeki rolleri üzerinden ilerleyebildigini bir noktada ele almamız gerekiyor.

Bununla birlikte , ilişkiler içerisinde karşı roldeki insandan beklenti duyabilmek için, önce içimize bakmamız gerektiği ise yadsınmaz bir gerçektir. Aynı taleplerin eş değerlerinin/tamamlayicilarinin bizde de bulunuyor olması gerekir ki o bir değer ile gelirken, beklediği değeri de alabilsin ve talebine karşılık bulsun. Sen ondan sadakat beklersin, o da senden sadakat bekler. Sen ondan iyi bir babalık umarsin, o da senden iyi bir annelik umar. Sen ondan güzel yaşam koşulları istersin, o da senden güzellik ister. Saygı ise saygı, sevgi ise sevgi, sayısız sonsuz bir mütekabiliyet (karşılıklılık) kaidesi...

0|2
    0|0
  • Çok haklısınız. Böyle düşünmeniz gayet normal. Ancak toplumda oluşmuş genel bir algı ve bir kadın olarak düşüncem bu şekilde eşine bağımlı olmaması gerektiği. Ne zaman ki kızlar bu düşünceyi defederler (ancak toplum gereği bu algıyı azaltmak çok güç) ve ekonomik özgürlüklerini ellerine alıp kendi kendini geçindirebilecek bir hale gelir, o zamanki eminim kadına şiddetten tutun, kadının kendine olan güveni ve söz söyleme hakkı olacaktır. Biraz feminist yaklaşmış olabilirim ancak genel yargının bu şekilde olduğunu düşünüyorum. O yüzden kızlarımız okusun, koca peşine düşmesin, bireysel nasıl yaşayabileceğini yoluna koysun ve o şekilde bir eş edinerek güzelce geçinsinler dileğim.

1|2
    0|0
    • 2ay

ama öyle değil işte kızlar piyangodan cıkmış gibi hayat yaşamak istiyor uğraşmadan sadece geceleri 5 dk dişini sıkarak... bu genelleme anlaşılmasın ama bu yüksek oranda ki davranışlar..

• 2ay

kadınlar kendine bir bedel belirlemese mümkün... ama yukarıdaki gibi krıterlerle yola çıkarlarsa erkeğin amacıda iyi kazanıp istediğini basıp parayı almak olur...

• 2ay

Teşekkürler çok iyi açıklamışsiniz. ..:)

• Bir erkeğin baba olabilmek, çocuk sahibi olabilmek için bir kadınla evlenmekten başka bir seçeneği yoktur ama bir kadının çocuk sahibi olmak için bir kocaya ihtiyacı yoktur.
    Burada bir asimetrik arz talep dengesizliği ortaya çıkıyor.
    Belki de kadın/erkek çatışmasının en temelinde yatan şey de budur.
    Kim bilir?

0|2
    0|1
    • 2ay

erkekte isterse evlenmeden baba olur... evlenmek zorunda değil sen doğurganlığı ön plana çıkarıyorsun sanırım.. ama buradaki olay başka beklentiler senin doğurgan olman herşeyi isteyip bişi vermemen anlamına gelmez

• 2ay

Birde üşenmiyorsun yamaya 😊

• 2ay

Çok teşekkürler. ..:)

• aşk olmayınca bakış açısı daha materyalist oluyor. aşk olsa, kusurları kapatır bence.

1|1
    0|0
    • 2ay

aynen öyle aşktan ağır basan şeyler var zihniyette... bu yüzdendir ki insanların birlikteliklerin bir coğu maskeyle dolanıyor..

• 2ay

Evet aynen öyle. İşte Arz/talep dengesi de tam senin anlattığın bu noktada devreye giriyor.
      Lütfen yukarıda verdiğim cevabı oku. Burda tekrar etmek istemiyorum.
      Eğer ebru gündeş isen milyonlarca dolarlık yatlar katlar karşılığı 2 evlat doğurabilirsin ya da değilsen daha düşük bedeller karşılığı da çocuk doğurabilirsin.
      Bunu belirleyen ise tamamen arz/talep dengesi.
      Kapitalizm böyle bir şey işte.
      Kapitalizmi değiştirmeye gücümüz yoksa boşuna romantik cümleler kurarak birbirimizi kandırmaya çalışmayalım.
      Dürüst olalım lütfen derken bunu kast ediyorum.

• 2ay

ihtiyaç sırasını değiştiremem elbette ama ihtiyaç olarak adlandırdığım şeyleri dizginleyip elimde olanlarla da mutlu olmasını başarabilirim. aşkı bulmuşsam tamamdır benim için. ben bu şekilde yaşadım. memnunum. romantizm benim yaşam biçimim.

• Bizdede fazlası var

0|2
    0|0
  • Evınde guzel yemekler yapan kocasına ılgılı kendıne bakan akıllı ebın gelırıne katkıda olan ınanclı saygılı bırı

1|1
    0|0
  • herkes dengiyle bu hayatta bu dediginizin elbet gecerliligi yok

0|2
    0|0
    • 2ay

nasıl dengiyle önceleri beklentiler hep yükse k ver ver ver hep...

• 2ay

farketmiyor ki bir erkek ya da bir kadin karsisindakiyle ayni durumda degilse olmaz zaten aksini düsüneneler yani bu ver ver diyenler sadece aptal

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 11

• Erkek ilk adımı atsın, Erkek aşık olsun, Erkek peşinden koşsun, Erkek tribini çeksin, Erkek beklesin, Erkek hep sevsin, Erkek hep ilgi göstersin, Erkek hep şımartsın Hep Erkek Hep Erkek!
    "Eee Siz Napıyosunuz Hanımlar" Demezler mi?

0|2
    0|0
    • 2ay

dedik ama sesleri çıkmıyor...

• 2ay

Kadınlar sizin yapamadığınız en önemli şeyi yapıyor. Çocuk doğuruyor. Eğer baba olmak istiyorsan bir kadına ihtiyacın var demektir. Arz talep dengesi de burda oluşur.
      (detayı için yukarıda verdiğim cevabıma bakabilirsin)

Evet aynen öyle. Peşinde koşacaksın. Seveceksin. Şımartacaksın. Nazını çekeceksin... Yani o kadının senin çocuğunu doğurmasını istiyorsan gönlünü çelmek için ne gerekiyorsa yapacaksın.
      Ya da benim baba olmaya niyetim yok deyip kafana göre takılacaksın

• 2ay

@kumrusahin pardon ama erkek olmadan sen Nasıl çocuk doğurmayı düşünüyorsun? Ayrıca senin için kadın erkek ilişkisi sadece cinsellik çocuk doğurma üzerine mi kuruludur? Nasıl bir mantık sende ki? Sen kadını sadece çocuk doğuran bir varlık olarak mı görüyorsun kadın olduğun halde?

• birde derler ki sonra kadin erkek esittir
    esitse neden hepsi erkekte olmali ;)

0|1
    1|0
  • verdiğini al yol ver gitsin :D

0|1
    1|0
  • Her şeyi erkekten bekler bunlar...

0|1
    1|0
  • Birazda biz erkekler sebep oluyoruz buna.. cok pohpohlayip kendilerini bir lutf sanmalarina yol aciyoruz.. e gerceklerin anlasilmasi cok surmuyor..

0|1
    0|0
  • ben yok ben sadece veririm nedir hahahahahahahahaha patladım

0|1
    0|0
    • 2ay

yani patlatıyorlar bazen adamı...:))

• 2ay

yok bana has bir durum değil bu genelleme.. yalanmı etrafa kendine bakınca düzen böyle değil mi...

• 2ay

evet zaten Türkiye'de yaşamayacağım için pek umrumda değil sürünsün o tip folloşlar :D

• E birde üzerine baş eti yerler evde can sıkıntısına o istekleri masum kalır yanında.

0|0
    0|0
  • Saten işten de ayrıldım Çok mutsuzum şu sıralar sevdiğim kıza bir hediye bile alamıyorum :(

0|1
    0|0
    • 2ay

o seniin sevdiğin kız olacak ama sen onun sevdiği adam olamayacaksın üzgünüm abicim... kadınlar çok iyi muhasebe yapar

• 2ay

Umarım öyle olur Abim gibi büyüğüm olarak Benimle konuştuğun için teşekkür ederim :)

• 2ay

olur olur umutsuzluğa kapılma...

• Güldüm

0|0
    0|0
  • beni alıyorsun ya ne gerek var dimi diyor şıllık

0|0
    0|0
  • Tanıdığım bir delikanlı vardı Bodrum'da. Efendi, yakışıklı, kültürlü ve oldukça eğlenceli. Kızlar onu hep keser ve ilgi gösterirdi. Ama sadece kısa süreli heves için. Neden biliyor musun? Çünkü bir cafede garsondu. Hatta birisi "senin maaşını ben kuaföre veriyorum" demiş. Çocuk da "abi, paran yoksa aşk da yok" demişti.

0|2
    0|0
Yükleniyor...