Kurban Bayramı'na katliam diyen beyin yoksunları?

Kurban bayramı aynı zamanda dini bir ibadettir. Kesilen kurbanların ne etleri ne de kanları Allah ' a ulaşır. Allah ' a ulaşan yalnızca takvamızır. O'nun emri ile yaptığımız bir ibadettir. Kurban helal ve usulüne göre kesilir. Ama canice usulsüz kesenlere , hayvanlara acı ve işkence çektirerek kesinlen kurbanların hiçbir sevabı yoktur. Bu şekilde kesilen kurbanlara elbet benim de sesim çıkar. Allah bunun takvasını kabul etmez. Herşeyin adabı ve usulü vardır. Kurban bayramı vahşet bayramı değildir. Bunu her sene dile getirmeyin. Vahşet diyen insanlar etleri , pirzolaları mideye indirmesini çok iyi biliyorlar. Kurban sadece dini bayramda değil günlük hayatta da usulüne göre helal olarak kesilmektedir. Bu dini bayramin faziletlerinden biri de fakirlerin tabağına et koyulması , boğazlarından et geçmesidir. Evet günlük hayatımızda da yine bir şekilde fakirlere yardım edilir ama bu dini bayramda tüm yoksulların aynı aynda kurban etinden faydalanması için Allah bize emreder. Kurban bayramı'na vahşet demeyi artık bırakın. Ve tabiki kurbani aci ve işkence yaparak usulsüz olarak kesenlere sesinizi çıkarın. Bayramınız mübarek olsun.

1|1
73

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrıca onlar hayvanları insanlardan değerli görüyolar

1|0
    0|1
    • Aynen. Deger verirler ama gidipte bir sütünü sağmazlar , saman vermezler. O yüzden erkeklere de öküz , dana lakabını takarlar. Bu mu deger vermek? Nereeye geldi lan konu 😀

• Dün kızın birine dedim bir aç para istese vermezsiniz gider köpeklere en pahalı mamaları alırsınız o da açıkça diyor hayvanlar insanlardan daha değerliymiş onun için bunlarla mücadelem sürecek

• Bende mucadele ediyorum. Sabahtan dünden beri vahşette vahşet ne salak insanlar var. Beyinlerinin yüzde 0.1 ini kullanıyorlar herhalde.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne kadar güzel yazmışsınız öyle keşke herkes sizin gibi düşünse:)

0|1
    0|0
  • Hayırlı bayramlar😄

0|1
    0|0
  • Güzel masal yazmışsın.

0|1
    0|0
    • Yav he fransız dölü.

• Boş konuşma. Asıl çakma müslüman olan sensin nüfus cüzdanında dini "islam" yazan şahsiyet.

• Yalnız benim nüfus cüzdanimin "din" kısmı boş. Kaldırtmadan öncede "hristiyan" yazıyordu zaten. Islam'i ailem hayatima dahil etmeyecek kadar okumuş, bilgili insanlar.
      Neyse, iyi bayramlar.

• Kurban bayramına vahşet diyenler et yemiyor merak etme

0|1
    0|0
    • Hiç sanmıyorum löp löp götürüyorlar

• @Taffun ya tabi zaten böyle ortamlardan çocukları uzak tutmak gerek. Belki küçüklükten oluşan bir duygu olabilir. Küçükken anlamadıkları bilmedikleri için bu yasa yas gelince vahşet olarak algılıyorlar.

• Aynen cocuklar etkilenir bunlardan,

• Bencede katliamdır o kadar hayvana yazık

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Güzel hakaretler etmişsin öncelikle seviyeyi bu kadar yüksek tuttuğun için teşekkürler.

Öncelikle en çok merak ettiğin şeyi cevaplayarak başlayayım, vejeteryanım ve üstüne bir de ateistim ve hayır et yemiyorum. Canice kesen insanlar dediğin kitle kurban kesen dilimin yüzde 60-70'ni oluşturunca bunun ne yazık ki barbarlıktan farkı kalmıyor. Ülkedeki herkesin yılda 1 hafta kasap ilan edilmesi ne kadar mantıklı sence?

Et yemekten vazgeçemiyorsan, fakirlere yardım etmek ve Allah'a yakınlaşmak için yapılan bu farz olmayan ibadeti sadaka vererek karşılamıyorsan ve inancını bu şekilde yerine getirmek senin için yeterli değilse o yüzde 70'lik kitleye katılıyorsan, istediğin kadar bana beyinsiz diyebilirsin ama vahşete ortak oluyorsun.

1|0
    0|0
  • katliamdır yazık günah o hayvanlara

1|0
    0|0
    • Sen et yiyor musun birader doğru soyle?

• yemiyorum en son 14 sene önce kesmişler bizimkiler kurban öyle diyim sana

• Neyse bu dini fazileti vahşet olarak karalamanıza izin vermeyevegim. Bu taa ki Hz. Muhammed (s. a. v) zamanından bu zamana kadar yapılan bir ibadettir. Kimse bunu karalayamaz. Aklınızda bulunsun.

Yükleniyor...