Kapat

Kesiyosunuz bari fakirlere dağıtın?

bu bayram kurban kesenler kimler? hadi diyelim acımıyorsunuz, hayvanların canlarının insanlarınkinden daha değersiz olduğunu düşünüyosunuz ve illa keseceksiniz... bari etleri derin dondurucuya stoklamayın lan. hayvanı sözde ''fakirlere dağıtmak için'' öldürüyorlar sonra etin yarısını kendi alıyo geri kalan yarısınıda komşularına dağıtıyor. o komşusuna veriyor komşusunu ona veriyo... yapıyosunuz bari düzgün yapın, kolukomşuyla takas yapacağınıza bari gerçekten fakir olanlara verin... burda kimseyi eleştirmek için yazmıyorum bunları, tweeterda da o kadar tweet attım boğazınız için hayvan kesmeyin diye, o kurbana vereceğiniz parayla markete girseniz tüm türkiyeyi doyurursunuz diye sizin için yazmadım. hayvanlara acıdığım için yazdım. sonuç : yine kan dökülecek... illa dökülüyosa bari o kan başka canlar için dökülsün :( :(

0|0
10|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle yapanlar varsa bilemiyorum ama biz ne zaman kurban Kessek fakirlere dağıtırız yemişim komşuyu hepsi zengin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Biz veriyoruz fakirlere. Bizim evde et yenmiyor fazla zaten

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Olması gereken dediğin gibi ihtiyaç sahiplerine verilmesidir. Eğer kişi yarısını kendi alıp diğer yarısını sırf nexaket veya dostluk için ihtiyacı olmayan arkadaşlarına veya komşularına dağıtıyorsa hakkıyla bu bu ibadetini yerine getirmemiş demektir.

1|0
    0|0
  • Kurbanın amacı hayvan katletmek değil ki. İbadet Şöyle düşünün sözde hayvan hakları savunucuları ama fildişi tespih çekerler ya da timsah derisinden bavul çanta kullanırlar kürkler giyerler. Kurban kesmek ibadettir. Allah à şükür etmek ve insanlara yardımcı olmak için uygulanan ibadettir. Kurbanı et yemek için kesiliyorsa zaten o kurban değildir. Hayvanlara uygulanan vahşet olarak görmeyin. O hayvanı kurtta kapalı bilirdi ya da hastalıktan da ölebilirdi veya yıldırım düşerdi. Amaç insanlara faydalı olabilmek insanları mutlu etmek

0|1
    0|0
  • Ya zihniyete bak zaten fakirlere dağıtılıyor merak etme. Hisseyi usulüne göre ayarlıyorlar. Kurbana vereceğiniz parayla marketten alın dağıtın diyorsun diye tweet atmışsın ya markettekiler tarlada mı yetişiyor aslanım?

1|0
    0|0
    • Marketten et alın demedim, ki öyle bile yapsan çok daha fazla et almış oluyorsun, onları sen alsanda almasanda kesiyorlar

• Tamam sen kesmiyorsun madem marketten al biraz fakirlere dağıt olur mu?

• Hayvana üzüldüğün kadar ölen çocuklara üzül biraz hayvan

0|1
    0|0
    • Hayvana niye üzülmüyormuşum? İkisinede üzülüyorum, biri ötekinden daha değerli degil

• Sana bir soru kendi çocuğun ölücek ya da bir hayvan ölücek kaderleri senin elinde ne yapıcaksın böyle bir durumda bir durup düşünmek bile çocuğuna ihanet değil mi sence de böyle birşey olmaz deme mantık sadece kurban nasıl çıkmış biliyorsundur sonuçta onu düşünerek cevapla bakalım.

• çocuğum derdim ama çocuğum olduğu için

• Aynen öyle yapıyoz :D

0|0
    0|0
  • Dini bilgilerin kıt

1|0
    0|0
  • Zaten 3'te biri dağıtılıyor, 3'te 1i misafirlere ,3'te bir eve

0|0
    0|0
    • Bu arada dini konularda fetva verme istersen markete gidin gibi saçma şeyler yazmışsın

• Evet bir düşüncesiz daha teşekkürler samanlık

0|0
    0|0
  • Etleri mideye indirirken üzülmüyon dimi iki yüzlü

0|0
    0|0
  • Allah yaratti hayvani ve Allah kesebilirsiniz diyor senin ne hattine üzülmek

0|2
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 9

• Dagittik evet.

1|0
    0|0
  • Bak kardeşim biz de kan dökmek, hayvanlara acı çektirmek istemiyoruz. Ben izleyemiyorum bile, çok kötü oluyorum şahsen. Ancak bu Allahın bizde istediği bir ibadet, Müslüman olarak bunu yerine getirmemiz gerek.. Zaten Allahın yarattığı canı Allahtan başka kimse alamaz, Allah bizden bunu istiyor bizede yerine getir düşer. Takas yapmak konusundan haklı olabilirsin, öyleleri var. Biz elimizden geldiğince maddi durumu iyi olmayanlara vermeye çalışıyoruz.. İslam paylaşma dinidir. Hayırlı bayramlar🎀

1|0
    0|0
  • Katılıyorum eşe dosta dağıtmakla ibadet yerine gelmiyor kendine bile alma sen yiceğine bir et yemeyen aile daha yesin

1|0
    0|0
  • Cok dogru konustun her kelimenle haklisin...

1|0
    2|2
  • Kestik dağıttık cici kız sen sinirlenme

0|1
    0|0
    • 😂😂😂 ya bife bu zannediyoki kurban kesenler birbirine veriyo bilgisizlik işte

• zaten kurban bayramının amacı danayı öküzü kesip sığır gibi yemek değil ki, bu bayramın amacı ihtiyaç sahiplerine ulaştrmak paylaşma duygusunu güçlendirmek, birlik ve beraberliği devam ettirmektir.

0|1
    0|0
  • Ahahah gerçekten bu kadar cahilmisin o komşuna veriyormuş komşusuna ona bu kadar bilgisiz olamassın kurban kesen birine kurban verilmez zaten

0|0
    0|0
  • Alın şu gereksizi ya

1|0
    0|0
  • Cahille uğraşmak zor lütfen engelle beni.

0|1
    0|0
Yükleniyor...