Kurban Kesimine Karşımısınız?

Bugün bir olaya şahit oldum bir kaç abla hayvanları neden kesiyorsunuz neden ölduruyorsunuz diye tartışıyolardı.

böyle düşünen cidden var mı Allah için kurban edilen hayvanların cennete gittigini bilmiyorlar sanırsam.

0|0
20|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• Karşı değilim, Allahın yarattığı varlığı Allahın izni ile kurban ediyoruz, bu bir ibadet' katliam değil..

0|2
    0|0
  • Maalesef ki ülkemizde kurbanı olması gerektiği şekilde kesmiyorlar. Eline bıçağı alan, "Hoydaaaa ben de kesicem ulan!1!1" diyerek zavallı hayvanın üzerine atladığı gibi bir de işkence ediyorlar. Böyle kesilmesine karşıyım. Madem ki ibadet etmek amacıyla kesiyorsunuz, düzgünce kesin o zaman. Sizin sevap pointleriniz artacak diye zavallı hayvanların acı çekerek ölmesine gerek yok.

0|1
    0|0
  • Cübbeli Ahmet hocanın bir sözü vardı, "yediği etler babasının tarlasında mı yetişiyormuş? " diye. :)

1|1
    0|0
  • Acaba hiç et yemiyorlar mı? Yedikleri hamburger bahçede yetişmiyor 😂 ayrıca bitkileri neden koparıyor o zaman böcekler o bitkilerde yaşayıp besleniyor, bunları düşünmeden mantıksızca kurbana karşı çıkıyorlar. Sistem bu bazıları için bazı şeyler feda edilir. Ki onlar insanlar için yaratılmış.

0|1
    0|0
  • Üzülüyorum tabi. Kesildiğini görünce yiyemiyorum. Ama Allahın emri boyun kıldan ince

0|1
    0|0
  • İnançlı değildir o ablalar 😂

0|1
    0|0
  • Öyle saçmalık mı olur :/ kesilmesi gerekiyor

0|1
    0|0
  • O diyenler et yemesini de severler ama. Lafa gelince de önlerin de duramazsın. Allah'ın emrini sorgulamak kime kalmış. Yedikleri et başka şeyden geliyor sanki.

0|0
    0|0
  • Karşıyız derler ama kavurmaları götürürler 😀

0|1
    0|0
  • Değilim. Allahın emri et yiyemiyenlerde var

0|1
    0|0
  • Kurban kesimine karşı değilim. Sadece kesim yeri yakın olup da yinede sokakta kesen insanlara karşıyım.

0|1
    0|0
  • Kasaptan et alıp yerken bunları hiç düşünmüyolar sanırım ya da salam sosis sucuk yerken xbzmxnzm

3|1
    0|0
  • değilim

0|1
    0|0
  • sonuçta bir beslenme zinciri var bizimde bazı şeyleri yememiz gerekiyo ki hayatta kalmamız için vitamin almamız için zaten normalde de kesilen bayram da kesmenin bir kötülüğü yok

0|0
    0|0
  • Bu zamana kadar ne et ne sosis ne salam ne balik bisey yemedim kesilmelerine karsiyim bu benim dusuncem

0|0
    0|0
  • Diğerleri cehenneme mi gidiyor :D

0|0
    0|0
  • hayvanlar ahirette toprak olur :)

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Aslında hayvanların boğazı kesiliyor kim bilir ne kadar acı çekiyorlar. Ama Allah böyle istemiş. Bazen kötü hissediyorum ama yapacak birşey yok.

0|1
    0|0
    • 2ay

dua edildiginde hayvan kendi indiriyor boynunu bazıları işkence ediyor orda haklısın

• 2ay

Kendi de indirse düşün boğazının kesildini o acıyı bir düşün tahmin et.

• 2ay

haklısın

Erkekler Ne Diyor 2

• kanka kesim var kesmek var bilinçsiz kesen çok var balık kafası kopartır gibi dalıyorlar

1|0
    0|0
  • Milletin kurbanına da mı karışıyolar , biraz da insan olsunlar bir insan yaralansa yardım etmezler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...