Ataturku facebooktan kufur cezasi?

Birine 'lan ataputun evladi' dedim. Sonra ana baci saydırdı baya agir kufurler etti. Savciliga vercem dedi. Ne ceza alirim bende sikayetci olsam ceza verirler mi ona? ya da hesabimi dondursam falan nolur

0|0
16|16

En İyi Kız Görüşü

• Atamiza, Ataturk'e laf ettin. Bunun cezasi var doye biliyorum.
    Gecmis olsun serefsiz.

6|3
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• eyudur hosdur senin ve kendi adima sevinmusumdur insalah hapis icerusunde curur gidersin seni pis namissiz ahlak yoksunu vatan hauni

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Yusuff yusuuffff :D fıssssss mı oldun seeeen ahuhauahaushj

2|1
    0|0
  • ataputların evlatları olarak sana yardımcı olamayız

4|0
    0|0
  • Anayasada koruma kanunu var. Yani anayasal suç işlemişsin. Ya tazminat ya da birkaç yıl hapis verirler.

2|0
    0|0
    • 2ay

Onun ettigi ağır kufurler?

• 2ay

Ataturke laf eden savci varsa onunda anasını falan dedi

• 2ay

Savcı devlet büyüğü değil. Devlet yöneticilerini kastettim. Geçmişten ya da günümüzden. Neyse onun ceza alacağını sanmıyorum ama senin yaptığın anayasal suç. Kanun var. Şikayet ederse tazminat ya da kısa süreli hapis alırsın muhtemelen.

• Para cezası olacakdr ama

Şikayet edeceğini zannetmiyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Neden?

• 2ay

Korkutma amaçlı dediğini düşünüyorum

Ki oda sana küfür etmiş sende onu küfür ettigi için mahkemye verebilirsin

• Ulen madem bu kadar popon tutuscakti niye atarlaniyon o zaman millete. İnsallah cezani alirsin.

4|0
    0|0
  • Umarim ceza alrsin

0|0
    0|0
  • bir ceza alıcagını zannetmiyorum ama! sen bunu kendine yakıştırıyosan karaktersizsin sen türk değilsin! ! !

0|0
    0|0
  • Uğraşmaz bence

0|0
    0|0
    • 2ay

Nerden biliyosun?

• 2ay

Korkutmak için demiştir ki verse savcılığa desteklerim adamı

• 2ay

Desteklersin cunku ataturkun gercek yuzunu bilmiyosunuz

• İnş. vardır

0|0
    0|0
    • 2ay

Allah yazilir insallah derken!

• Hakediyorsun da neyse.

0|0
    0|0
  • inşaallah verir ve büyük bir ceza alırsın

1|0
    0|0
    • 2ay

altta yazmışsın onun bana ettiği küfürler falan sen koskoca Türkiye cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürke hakaret etmişsin kim onun sana ettiği hakaretlere bakar

• 2ay

Ajdhshdhs ataturkun gercek yuzunu bilmeden konusma

• 2ay

Atatürk gerek yüzü dini inancı beni zırvalamaz o milleti için yaptığı kahramanlıklar büyük Türk başbuğları gibi bizim aklımızda kalıcak

• Bu hükümetin türkiyesinde plaket bile verirler korkma

0|0
    0|0
  • Burdan da yiyebilirsin öyle her yere atlama ne bu nefret kin ya

0|0
    0|0
    • 2ay

Gercekler bunlar

• 2ay

O senin inancın kendi fikirlerini kendine saklamayı öğren yoksa gerçekten de yapabilir bilemezsin

• Belki korkutmak icin demistir ama sikayet etse desteklemem adamı

0|0
    0|0
  • Belki korkutmak icin demiş olabilir

0|0
    0|0
    • 2ay

15 ine randevu aldim falan dedi ne demekse

• 2ay

Yalan olduğu burdan belli bence? 15 inde dedigi icin

• 2ay

Korkutmak için olabilir yani

Erkekler Ne Diyor 15

• Ataputun evladı lafında Atatürk ü tasfir eden hiç birşey yok. Konuşmanın öncesi ve sonrasında Atatürk için bunu söylediğini belirten bir cümle var mı

0|0
    0|1
    • 2ay

Var

• 2ay

Öyleyse 6 ay kadar hapis cezası alman söz konusu. Konuşmanın tamamını bilmiyorum fakat bu lafım ile amacım atatürk e hakaret etmek değildir. İroni yapmaktır. Atatürk ü kahraman bir lider olmaktan çıkarıp putmuşcasına taparak insanları yanlış düşünmeye sevk ettiklerini düşündüğüm için böyle bir şey dedim demek düşünce özgürlüğü sayılabilir. Hakimin insiyatifine kalmış ama uğraşacağını zannetmiyorum korkutmak amaçlı söylemiştir diye umuyorum

• kanunen Atatürk'e hakaret etmenin cezası vardır.

2|1
    0|0
    • 2ay

Onun bana ettigi kufurler?

• 2ay

ilk sen tahrik etmişsin. ayrıca atatürk' e hakaret ederek tahrik etmişsin. bu yazışmada 1. derece suçlu sensin. şikayet eder ve peşini bırakmaz ise ceza alırsın. hesabını dondursan da nafile seni bulurlar. o yazışmanın atıldığı sabit ip'den bulurlar seni.

• Bişey olmaz merak etme.

0|0
    0|1
  • Ceza verirler

0|0
    0|0
  • Paniklemene gerek yok benim tahminim vermez. Ama verse haklı bence. Atatürkçü falan değilim. Ama bu onu sevmemem ya da saygısızlık yapabilmem anlamına gelmiyor. Saygı duymazsan sonucuna katlanmalısın.

0|0
    0|0
  • Hiçbisey olmaz korkma. Eskiden olurduo. Adalet bakanliginin izni olmadan dava açilamiyor adalet bakanligi da izin vermez buna. Sen hiç ataturke hakaretten dava acilmis bir hsber gördün mü?
    Ama hakaret etmeden görüsünüzü belirtin. gerek yok

0|0
    0|1
    • 2ay

Ama burda herkes dava açılır diyor?

• 2ay

Dava açilmaz. Seni korkutmaya calismistir. Avukata gitse bile avukat reddeder. Cunkü gereksiz dosya masrafi cikacak. Dava acilamayacagini avukatlar da bilir. Kuru gürültü iste. Seni korkuttuguna göre amacina ulasmiş : bisey degil bu arada.

• 2ay

Ama 15 ine randevu aldim falan dedi? 15 i bayram degil mi? Ne bileyim fake hesaptan ekledi beni ne ogrenmek istedi acaba.. O da bir dunya ana baci saydirdi ben karsilik vermediğim halde

• Sen o linki bana atsana bir de ben şikayet edeyim çomar seni

0|1
    0|0
  • Atatürkü koruma kanunları kaldırıldı artık sıkıntı yapma bişey olmaz

1|1
    0|0
  • Sen öl ya.

0|0
    0|0
  • korkma akp hükümeti başta oldukça birşey olmaz. En kötü ihtimal savcı senin görüşünü sorar Elhamdulillah Müslümanım dersin. Atatürkün heykellerinin dinimce karşılığı budur dersin tek kelime edemezler. Zaten saçma sapan bir ritüel zorla heykel önünde dikme nedir bu çağda hemde?

0|0
    0|0
  • Ben orspunun evladıyım dersen konu kapanabilir

1|0
    0|0
  • bişey olmaz korkma yakında onun heykellerini yıkacaklar az kaldı

0|0
    1|1
  • Ataput ne la

0|0
    0|0
  • Geçen biri daha benzer durumdan ceza yemişti, mahkeme kağıdını atmıştı. Sen miydin o?

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayir be

• 2ay

Koruma kanununa hakaretten ceza alacaksın büyük ihtimal.

• Eğer edersen o ceza alır. Hukukcu değilim ama dondurarak çözemezsin diye tahmin ediyorum. Savcılığa verirse atatürke hakaretin cezası var kanunen. Sıkıntı yaşarsın.

0|0
    0|0
    • 2ay

O da ceza alir dimi agir kufurlerden?

• 2ay

O tartışmaya bağlı , yani tahrik varsa filan fazla bir ceza almadan yırtabilir. Ama senin ki daha ciddi bir suç çünkü koruma kanunu var diye biliyorum. Birde sorması ayıptır ne diye böyle bir şey yazdın ki? Ben bile sövmemek için zor tutuyorum senin dediğini diyenlere. Hakimde böyle düşünen biri çıkarsa o yırtar sen sıkıntı yaşarsın

Yükleniyor...