Kurban bayramı sayesinde tatil yapanlar İslama saldırıyor yüzyüzce? Gidin İspanyollarla uğraşın ?

Kurban bayramı , ramazan ayı ve diğer mübarek kutsal günlerimizde din düşmanları neden fransız dergisi Maymun Hebdo gibi provokasyon yapıyorlar?

-Noelde kesilen hindilere ses yok
-İspanyada her zaman katledilen boğalara
-İskandinavyada, Japonyada vs. Balina katliamlarına ses yok !
Hergün et yersiniz ses etmezsiniz vegan kesilirsiniz !
-Suriyede öldürülen MÜSLÜMAN İNSANLARA ses etmezsiniz !

Cevabınız yoktur değil mi?

Bayramınız mübarek olsun.

1|0
23|2

En İyi Kız Görüşü

• Hayır anlayamadığım olay şu kardeşim sen zaten et yiyorsun. Hergün çiftliklerde binlerce hayvan kesiliyor ingilterede yıllık adam başı 80 kg kadar et tüketimi varken sen neyin katliamından söz ediyorsun? Üstelik biz bunu cani bir yolla hayvana acı çektirerek yapmıyoruz. Zevk için değil ibadet için yapıyoruz. Ziyan etmiyoruz tüketiyoruz. Matadorların zevk için bıçakladığı yavaş yavaş öldürdüğü hayvana eziyet edilirken insanlar bunu naralar atarak izliyorsa burda bir insanlık yoksunluğu aranmalı. Kimse suriyede filistinde öldürülen çocukları görmez somalide açlıktan ölen insanları bilmez. Bu hep böyle oldu böyle olmaya da devam edecek. İnsanların öncelikleri şaşırtıcı gelmesin. Herkes kendine gelince insan işte...
    Teşekkürler sana da iyi bayramlar.

3|1
    0|0
    • 2ay

Öncelikle teşekkür ederim size de iyi bayramlar. Onlar hastalar hastalıkları ise İslam alerjisi , Allah şifa versin.

En İyi Erkek Görüşü

• Kanka günahlarını tavuğa yükleyipte ağlama duvarına vura vura katleden yahudilerin kuş beyinlerine fesat soktuğu insanlar onlar dikkate almamak lazım.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• İslamiyet kadar tepki toplayan başka bir din yok. çünkü kusursuz ve inanılmaz derece de sağlamdır. insanlarda nasıl yağmalayacağını şaşırdı. ya kötü müslümanlar üzerinden saldırıyor ya da yalan hadis kitaplarndan kimsede gelip gerçek kuranın anlamıyla saldıramıyor. afkursun köpekler

2|1
    1|0
  • Yüzsüzce* bari atıp tutuyorsun kelimeyi doğru yaz. Herkes kendi ülkesinin olaylarıyla ve iğrençlikleriyle ilgilenir. ABD'nin pislikleri beni niye âlâkadar etsin? Orada doğsaydım da hindilerin hakkını savunurdum. Tatil, tatildir. Ortada bir tatil varsa bu tatili Kurban Bayramı için yapmam, tatil olduğu için yaparım ki bu da mantıklı bir haktır.
    Suriye'ye öldürülen müslümanlar demişsin, Türk askeri gitmiş farklı millet, farklı dil dememiş oradaki teröristleri temizlemiş, Suriyelilerde ancak Türkiye'de tatil peşinde Bodrum'larda Antalya'larda. Türk askeri ise onlar yerine, Suriye'de temizlik peşinde. Ne âlâ memleket.

1|0
    0|1
    • 2ay

Son yazdığın doğru da sen nasıl benim kutsalima igrenc dersin lan sensin iğrenç o pis ağzını yika sonra konuş. Zira 2023te hiçbiriniz konuşamayacaksınız. Geliyoruz...

• 2ay

Bu tartışmanın namusla bir ilgisi olmadığını anlamayacak kadar beyin yoksunusun. Birini öldürüp öldürmedigini bilemem ama içindeki öldürme içgüdüsünün ne kadar müslümanca oldugu açık. Ne olayı çıkaracakmışız? Çok mu korkuyorsun bizden? Senden daha iyi ve insancıl yaşıyoruz oğlum. En azından kimseyi müslüman yahudi diye öldürürüz demiyoruz.

• 2ay

@akavita ya sonuna kadar katiliyorum. Ayrica ben midesiz degilim. Ettigin hakaretlerden senin nasil bir midesiz ve mikrop biri oldugun zaten anlasiliyor

• Kimseyle bir derdim yok benim.

0|1
    0|0
  • Bu ses yok konusunun amacını aşmamak gerek, örneğin japonya'daki balina avcılığını çıkan ses sayesinde biliyoruz. Herkes kendi içinde olduğu kültür ile ilgili fikir beyan edebilir. Değişimler bu sayede oluyor, et yiyen insanların yalnızca kesim yapılması sebebiyle kurban bayramını katliam olarak yorumlaması evet, yanlış. Veganlar yapabilir ama... Tatil yapmanın da bununla ilgisi yok, ideolojiyi susturmanın sus payı tatil olacaksa 😅 Sıkıntı o iş... diğer taraftan et yiyip, kesim yöntemini vs. Eleştirenler de eleştirebilir. Söylenen sözler islama bir zarar vermiyor inananlar için büyütmeye gerek yok bence böyle şeyleri

0|0
    0|0
    • 2ay

Bayramın tatiline herkesin hakkı vardır hem. Yani herkesin vergisi din hizmetinde kullanılıyor, ateistinki de dahil. Vergi alınmasın ve 3-5 işçi o günün işlerini tek başlarına yürütebilsinler o zaman tatil de yapılmaz 😅 Atla deve değil...

• 2ay

Senin yazdiklarin sadece temenni , benimkiler ise gercek.

• Hindilere de, köpeklere de, balinalara ve boğalara da ses çıkarıyoruz. Ayrıca bir insanın ölümüne üzülmemiz için müslüman olmasına gerek yok , büyük harfle yazman gerekmezdi. Ayrıca karşıyız diye tatilde gidip işlerimizde çalışalım mı bunu mu istiyorsun? Hiçbir şey bildiğin de yok gördüğün de yok, ezbere konuşuyosun.

2|0
    1|1
    • 2ay

Benim bayramimin tatilini yapma

• 2ay

İstediğim*

• 2ay

Biz de adamına göre. Yorumları iyi oku. Ayrıca yazdıklarına çok güldüm :)

• Haklısın. Ben boyle insanlarin amacinin sadece kendilerini on plana atmaya calistiklarini düşünüyorum. HAYIRLI BAYRAMLAR 🙋

1|1
    0|0
  • Yav en azından besmeleyle kesiyoruz kesişimizin bir amacı var ibadeti yerine getirmek gibi. Gevurlar sırf yemek için. Kim daha katil tartışmayalım. Hem müslümanlar için o et haram. Kurban bayramının gelmesiyle veganların sayısında bir artış oldu hissediyorum😄

0|1
    0|0
  • birileri eleştiriyor diye yapman gerekenleri yapmayacak mısın :/ dediğin gibi haksız bir eleştiri ve herkes görüyor zaten.

0|1
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum sana yerken tatil yaparken oh ne güzel hayvan kesmeye gelince bo bor kotloam sanki yedikleri başka hayvan sanki panda kesioruz inek koyun lan işte her gün yerken bir sıkıntı yok da yaratana kurban edince mi sıkıntı ne saçma sapan insanlar var

1|1
    0|0
    • 2ay

Avrupa özentisi ermeni dölü çoğu

• 2ay

@Orhan_Yenisey beyinden bahsetmesi gerekn son insan da konuştu bunun manası hayvan kesmekten haz almak değil cahil cahil konuşma dini bilmiyorsan sus ve git

• 2ay

@Orhan_Yenisey lalesi zevk aldığımız şey insanlara yardım edebilmek. Siz de öyle birşey olamaz bencil robotlar. Ve bayramlar kapitalist düzende birbirini seven insanlarin bir araya gelmesini sağlar.

• Tatille bunu bagdastirman sacma. Resmi tatilde adam patrona ne desin hayir ben ateistim caliscam mi? Ayrica hayvan kesilmesine bisey demiyorum et yiyoruz bahaneyle.

0|0
    1|1
    • 2ay

Ya ateist olduğunu biliyorum da bu kadar belli edip saçmalama. Konutu carpitip düz mantik kurmak nedir? Jalamin bıyığı olsa amcam olurdu , ben sonuca bakarim. Her fırsatta bize yobaz demeyecekseniz patronuna da böyle birşey demezsiniz zaten merak etme.

• 2ay

Ateist degilim? Ayrica ateistler zeki insanlar tabiki demezler

• insanların din düşmanlığı çok saçma, müslümanlığın bayramı bir günde bu şekilde saldırmamalılar herkesin dini kendine

0|1
    0|0
  • Sakin ol şampiyon. İlla senden değil diye karşı tarafa mı laf atmak gerekli?

0|0
    0|1
  • Kesinlikle katılıyorum🙏

0|1
    0|0
  • Seninde bayramın mübarek olsun

0|1
    0|0
  • Buna biz izin veriyoruz aslinda onlarin cok sucu yok.

0|1
    0|0
    • 2ay

Ne alaka açar mısın? Hümanizm diye birşeye inanmam bu arada.

• 2ay

Haklisin ama yapamiyoruz değil yapmıyoruz. Ben seni anladım ama benim ve din dusmanlarinin anlamak istediği şeriattır. Şeriat olsa hiç biri ağzını acamaz icinden nefret saçarlardi. Ayaklarina falaka ile vurabilsek keşke eşeklerin.

• 2ay

İnsallah o gunler de gelir. hayirlisi ne ise o olsun

• kafirler hoşlanmasada kurbanlar kesilecek... :)

0|1
    0|0
  • İslamiyet düşmanlıgı yeterli bir sebep

0|1
    0|0
  • İspanyollar'la uğraşmayın, bütün boğaları üstünüze salarlar.

0|0
    1|0
  • haklısın

0|1
    0|0
  • Yillik izinler
    Isvicre'de 45 gun
    Almanyada 40 gun
    Tutkiyede 15 gun olunca halk bayram tatilini firsat biliyor.

0|0
    0|0
  • Herkes kendi ülkesindeki olan olayla ilgilenir. Noel'de herkes hindi mi kesiyormuş ya da hindileri işkence ederek mi kesiyorlarmış? Diğer dediklerine de yapabilecegimiz bir sey yok. En fazla imza kampanyalarını izliyorum. Ama bence kurban kesmek ilkelliktir. Onun yerine fakir ailenin başka ihtiyaçlarını karşılayın

0|0
    1|0
    • 2ay

Kurban kesmek ilkellik sizin İslama saldirmaniz çağdaşlık dimi? Sana protein lazım sen de beyin yok ot yiye yiye ot olmussun öyle de gideceksin maymun kardeş :)

• ben kendi halimde takılan biriyim kimse beni ilgilendirmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Cevap basit aslında. Evindeki sorun mu daha acildir üç mahalle ötedeki sorun mu?

İspanyollara, Japonlara baskı yapmadan önce kendi ülkemdeki sorunu, barbarlığı durdurmalıyim ki sıra o ülkelere geldiğinde "sen önce kendi ülkende, yanı başında olanlara bir bak" diyemesinler. Mantığına bayıldım, önce 3500 km uzaktaki İspanyolların boğa öldürmesini engelliyim sonra yan bahçedeki ineği kurtarırım, değil mi? Tebrikler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...