Birileri paraya para demezken digeri aç kaliyor sizce bu mu adalet?

Birileri olur olamdik yerlere paralari harcarken diger insan kuru ekmekle aksami geciriyor biri tatile giderken digeri senelerdir tatile gidemiyor bir afedersiniz essek gibi calisirken digeri sansiyla ya da pisligiyle paraya para demiyor. Birini Parayla sinayan Allah digerini neden yoklukla siniyor buda kalmiyor parayla sinanan adam mutlu mesut ölüp ganimetleri cocuguna birakirken yoksul adam olunce geriye bir kuru ekmek neden kaliyor. Dogaya bakin siz hic hergun eti önüne gelen bir aslan gordunuz mu dogada her sey esitken neden insanlar birbirine karsi diz cokuyor. Yasayan en mukemmel varliga insan diyorlar oysa HADİ ORDAN diyorum. Buna sinav diyen insanlar var her sinav kagidi esit degil bazilari neden torpilli ögretmen buna neden göz yumuyor neyse ufak bir dusunce seline kapildim sizle paylasmak istedim

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Bak simdi helal yoldan kazanc saglayan bir insan diledigini alıp istedigo yere gitmekle özgür o parasiyla sinaniyor yardimsrver biriyse baş taci bazilari yoklukla sinaniyor isyan etmez karnini doyurmak olursa cabasi rabbim ac koymaz malk mulk yalan dunyanin cazibeleri topragin altina arsan arazin evin senle gitmiyor bu dunyada kaliyor fakiride bir kefen götürüyor zenginide. Demek istedigim şuki ne kazandığın değil ne götürdüğün onemli olan arkandan iyi insandi demiyorsa en zengini sensin aman öldü iyi oldu deniyorsa yazik...

0|0
    0|0
    • 3ay

Hep ayni cumleler oteki dünyanin bile varoldugunun garantisi yokken 11 boyutlu evrende bir yansima bile olma ihtimalimiz varken ki teorisi 2100 yilinda tamamlanmis olacak ak kara o zaman ortaya cikacak buyuk patlama ile olusan bir evren hersey iyi hos bu tanri neden afrikadaki cocugu akbabaya yem ediyor onun günahi ne? ya da bu tanri neden yanlis olani dogru yapmiyor yanlisin dogrulari katletmesini izliyor ateist degilim bu arada deistim din safsatalari disinda bir tanrinin olduguna inaniyorum lakin neden uzaktan sadece izledigi konusunda saskinim belkide yoktur

• 2ay

Felsefesilerle konusman bu sorularını kanitlamaz emin ol sen o soruları kendin aşarsın felsefecilerin hiçbiri hicbirkonuda net yanitlar cikarmaz aksine yeni sorullar yaratirlar

• 2ay

Insanlar sorgulamasin diye seytani uydur ki eskiden beri mitolojilerde seytan vardir zaten islamdanda oncedir hinduizmde falan islam 1400 senelik dunya 4.5milyar yasinda :) burdan bile komediligi ortaya cikiyor kuran eger mukemmel bir kitap olsaydi su an bunlari yaziyor olmazdim incil tevrat falan hepsi el yazmasi arastirmalarim sonucu bunu anladim bizzatta okudum kurani arapcada okudum sirf belki yanlis cevirmislerdir diye arapcada ogrendim hinduizm kubbela kibbela kabe hicreul esved bir arastir bunu derim kabe falan hinduzimden calinti zaten sumer masallarinada bir goz at mitolojik oge hepsi mesih deccal falan beklesinler dursunlar yok oyle bir sey insanlara anlam yukluyorlar ha dinlerde matematikcilere gore 400 500 seneye kadar yok olacak bir onceki dinler gibi

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim bunun Allah ile ilgisi yok. Sana 2015 yılında yapılan bir anketten bahsetmek isterim. Dünyanın en zengin ilk 3 insanının ellerinde ki sadece nakit paranın % 75 ini dünyaya dağıttığın zaman yoksulluk snırındaki insanların % 42 si ömrü boyunca aç kalmayacaktır. Dünyanın en zengin ilk 1217 insanının ellerindeki nakit paranın % 95 ini ise dünya da evi olmayan insanlara dağıtırsan neredeyse bütün insanlar evlerini sokabilecekleri bir ev satın alabilecek duruma gelirmiş. Bu istatistiği yapan isviçreli bir şirket. Bu suçu Allah a atmamak gerek insanların aç gözlülüğü

0|0
    0|0
    • 3ay

Dostum Tanrı yani sizin deyiminizle islamin tanrisi allah kurani okuduysan bilirsin hep din odaklidir. Islami yaymak uzerine kurulu bir kitap kuran su an islami ulkelere bak aralarinda en iyileri turkiye bir dusun yani en iyisi turkiye bide ironik biz batiyoruz zaten. Ha isvec olayina gelirsek isvec norvec kanadada ac insan yok cok cok az onlarda gocmen orda garson maasi 3 bin dolar merak ettigim konu 11 boyutlu evrende aslinda zannettigimiz kadar mukemmel degil miyiz insan denilen canli basit bir olusum mu ondan mi bu kadar degersiz diye dusunuyorum

• 2ay

1.5 milyar insan bombos bir seye inaniyor 2.5 milyar hristian var o zaman hristiyanlik hak din ya her gecen gün musluman sayisi azaliyor hristiyan ya artiyor ya da sabit kaliyor. Islamin allahi yalan bir yaratici varsa ki simdilik bilinmez onun adi allah degil emin ol ahahah dumbuk

• 2ay

Yaw he he. Amkdmun yobazi.

Kızlar Ne Diyor 3

• Benimde aklima hep zengin ama ibadet edip her seyi yerine getiren insanla fakir ve yine dinin emirlerine yerine getiren insan ayni kefeye konucak mi diye geliyor. Düşününce sonsuzluktan bahsediyoruz dunya gelip gecici bir ruyaymişta uyanmisiz gibi olucak yani burada cektigimiz sıkıntilar hiçbir şey boyle bakinca cevabi kendim vermis oluyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Sana yazimi tekrar atiyorum

• 2ay

Hani bir esya vardir ugur getirdiginde inanirsin aslinda ugur getirdigi falan yoktur ama inanirsin ugurda getirir sonradan fakat ise yaradigi icin degil senin ona inanmanla ozguvenin arttigi icin iste tanrida boyle bir sey inaniyorsun belkide yok fakat inanmak zorundasin yoksa bosluga dusersin yasamin anlamsiz olur ne icin yasadigini sorgular durursun tanri yok demek kolaya kacmak degil aslinda zoru secmektir. Dusunsene tanri yok biz birer hologramiz 3 boyutlu dunyada 5 boyutlu kisilerce yonetiliyoruz evren surekli genisliyor zaten her konu acikliga kavusuyor dunyada bir cok reenkarnasyon vakasi var doktor bilim onayli bunlar gercek yani su an tanrinin yok olacagini bildigim hissettigim halde inanmak istiyorum umarim bu dunyada ölünce diger boyutlardan birinde sonsuz ve mutlu bir yasam sureriz ben robot filmindeki gibi hergun kendime soruyorum ben kimin ne icin yasiyorum cevap mi CEVABI HALA BULAMADIM

• Evet ama yalnis dusunme

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok parası olanın mutlu mesut ölme olayına takıldım. Sabancı "O kadar araba fabrikam var ama bir tane baba araba istiyorum diyecek erkek evladım yok." demişti. Zenginliği nerde aradığın önemli olan. Bu arada adaletle eşitlik kavramlarını bir gözden geçir derim arkadaşım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Cok cok nadir saydigin olaylar mutluluk kavrami parayla alakasiz insanin kisiligiyle alakali cok iyi insan olupta parasizlik yuzunden kotu bir insana donusen insan olabilir. Yani diycegim o ki para huzur getirmiyor madem ver herkese gitsin dimi ya da olmayana ver esitlensin

• 2ay

İyi kotu varlik yokluk ile dengeleniyorsa senin bir insani yaptiklarindan dolayi cehenneme atmaya hakkin yok derim dostum madem iyiligide kotulugude sen yarattin secim hakkida bizim cezasi neden... Tanri mukemmel olmali kin nefret intikam duygularindan arinmis olmali

• 2ay

iyi kötü varlık yoklukla dengelenmiyor. "İnsana çalıştığından fazlası yoktur." Ayrıca iyiyi kötüyü ayırt edebilen insandır. Senin dediğin sistem insanı iradesizleştiriyor.

• adalet hic olmadiki uydurma

0|0
    0|0
  • Fakirleri değil, Zenginleri doyuramadığımız için fakirler var.

0|0
    0|0
  • Burda sadece adalet sarayların ismidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...