Tanrı var mı yok mu? benim hissettiğim var ama olmayadabilir bilemeyiz?

Evet tüm içtenliğinizle yazınız ben olduğunu hissediyorum.

• Var
    90% (19)83% (5)89% (24)Oy Ver
  • Tanrı insanları yaratmamıştır insanları tanrıyı kafalarında yaratmıştır tanrı yok
    10% (2)17% (1)11% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Bütün dinlerden ve öğretilerden bağımsız bir tanrıya inanıyorum. Tanrının evrenin tamamına yayıldığını düşünüyorum, onu üstümüzde ilahi bir güç olarak değil daha içimizde, daha somut görüyorum. Herşeyi de tanrıya bağlamıyorum sadece bütün olayların onun tesirinde başlayarak ve birbirinden etkilenerek sistematik bir şekilde işlediğini düşünyorum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah’ın varlığını kabul etmek ve O’na inanmak, bütün insanların yaratılışında olan bir yöneliştir. Bir insan, kendi iç dünyasında, vicdanında ve evrende var olan pek çok delille Allah’ın varlığını fark eder ve anlar.

Evrende var olan düzen, Allah’ın birliğinin en açık işaretidir. Çünkü evrende ve varlıklar arasında görülen düzen “yaratıcı”nın bir ve tek olmasını gerekli kılmaktadır.

İnsanlık tarihi boyunca Allah tarafından seçilip gönderilen bütün peygamberler insanları Allah’ın birliğine iman etmeye çağırmışlardır. Onlar, Allah’ın tek, eşsiz, ortaksız ve benzer­siz olduğunu bildirmişlerdir. Buna karşın çeşitli zamanlarda değişik toplumlar ve insanlar, Allah’a eşler koşmuşlar, başka ilâhlar edinmişlerdir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Var kalbim ve mantığım bunu destekliyor

0|1
    0|0
  • Var diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Nasil hissediyosan öyledir

0|1
    0|0
  • yaşattığını yaşayan insanları gördükçe, dünyadaki bu düzeni, adaleti gördükçe var diyorum

0|1
    0|0
    • 2ay

yaşattıgını yaşamayan çok insan da var ama en büüyk örnek bakınız türkiye gerçi bu halk kendisi böyle olmayı istedi

• 2ay

peki ben bu ülkede bu kadar cahil cühela yobazla geri zekalıyla yaşayacak ne hakkettim?

• 2ay

elden bir şey gelmez

• Var.

0|0
    0|0
  • Var Bence bu dünyayı bu düzeni kuran mutlaka bir Allah vardır

0|0
    0|0
  • Cool olma çabaniza Allah'ı katmayin. başka konu mu yok

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• biz olduğumuza göre tanrı da vardır.. zerre kadar şüphe duymuyorum.. sıkıntı şuki dinlerin hepsinde bize baştan beri yanlış ve eksik öğretim var..

0|1
    0|0
  • Ülkenin bir çoğu "Yoksa sıkıntı yok ama varsa sıkıntı büyük" kafasında olduğu için her şeyi sırt g. t korkusundan ve cennete ki hurili köşk sevdasından yapmakta. Hatta bu "ya varsa" kafasında ki, beyinsiz kesim sırf kendi çıkarları yüzünden inanmak zorunda hissetiği İlahlara inanmayan başka mezhep, din ve görüşteki insalları yargılar bonus sevap kazanmaya çalışır. Bu cahil aptallardan olmadığınız sürece doğru yoldasın inan ya da inanma!

0|1
    0|0
    • 2ay

Bu ülkede senin gibi düşünen insanlar beni mutlu ediyor teşekkürler. Bu sürüden ayrıyım. Nefret ediyorum bu ülkedekilerdende din saçmalıklarından da çok güzel açıklamışsın. Ben tanrı olsa da olmasa da iyi bir insanım ve kişilğim karakterim değişmez ama olmadığına dair deliller de var

• 2ay

Gerçekten var olup ya da olmadığını gösterecek kimse yoktur yer yüzünde. Anlıyorum arayış içindesin ama hiç kimsenin delileri ya da cevapları seni tatmin edemez. Mesela sana şu an var olduğuna dairde binlerce aynı şekilde yok olduğuna dairde binlerce şey yazabilirim. Bu yüzden en mantıklısı eğer inanmak istiyorsan kalbinle inanıp ama bir yandan da beyninle sürekli sorgulayıp bu tür tartışmalarda inanmayan taraf gibi sormaktır.. Bu şekilde daha çok şey öğrenip dengeyi kurabilirsin. En azından ben öyle yapıyorum.

• 2ay

haha aynıyız kardeş kendi içimde inanıyorum ama dışardan inanmıyo gibi gözüküyor ve sorguluyorum

Yükleniyor...