Neden insanların hayatlarını ve tercihlerini bu kadar eleştiriyoruz?

Herkesin hayatı doğruları veya yanlışları kendine değil mi? Kendi bilgimiz çerçevesinde, saygıyla ve sevgiyle bilgilerimizi düşüncelerimizi paylaşmayı her zaman doğru buluyorum ama çevremize baktığımda da bir sürü yersiz gereksiz ve saygısız eleştirilerle dolup taştığımızı görüyorum. Neden bu kadar acımasızız?

0|1
7|27

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış ve doğrular standarttır. Her insanın doğrusu veya yanlışı diye bir terim yoktur. Ama gel gelelim ki bizler kendi hayatlarımızı hep doğru bilip diğer insanların hayatlarını yanlış olarak tanımlarız ve sürekli olumsuz şeyler sunarız insan hayatlarına... bir nevi toplumsal yapımız bu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendi hayatımızda istediğimiz fakat olmayan şeyler, eleştirdiğimiz insanların hayatlarında olduğu için.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Hep bu gündüz kuşağındaki kadın programları yüzünden. Millet tv de izleyince özeniyor tabi, herkez sonra show peşine düşüyor.

1|0
    0|0
  • Cok normal cunku biz millet olarak yargilamayi sorgulamadan daha cok seviyoruz

Hos sorgulamak bile haddimize degilken
    Anlayin aslinda ne kadar haddimizi astigimizi

İyi bayramlar

2|0
    0|0
  • Çünkü kıskancız
    Çünkü Onlar biz gibi değil
    Çünkü biz kendimizi bir halt sanıyoruz
    Çünkü saçma kelimelere ve satırlarla çakılı kalmışız
    Çünkü biz sadece bizi düşünüyoruz diğer insanları değil.

Bu nedenler muhemelen

1|0
    0|0
  • Çünkü herşeyi en iyi biz biliyoruz. Bilmediğimiz konu yok. En iyi ahlaka biz sahibiz. Nasıl yaşanılacağını en iyi biz biliriz. Çünkü hayatımızda hiçbir hata yapmadık. Çünkü biz kusursuzuz o yüzden herkesi eleştirebilme hakkını kendimizde görüyoruz.

1|0
    0|0
  • Evet elimizde olmayan bazı özelliklerimiz yüzünden toplumdan dışlanabiliyoruz, halbuki herkes saygılı olsa keşke.

1|0
    0|0
  • Herkezin özgür bagımsız oldugunu anlayamadılarda ondan..

1|0
    0|0
  • Herkes mükemmelmiş gibi acımasızca eleştirir yapacak bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Bundan 3-4 sene evvel bir adam çıktı ve dedi ki;"Herkesin hayatına kimse garışamaz" dedi ve kimse inanmadı o adama.. Bak ne oldu şimdi?

1|0
    0|0
  • Çünkü Türk milleti olarak herşeyin en iyisi kendimizin bildiğini düşünüyoruz. Başkalarının düşüncelerine saygı gösteremiyoruz, olay bizim bakış açımıza göre gelişmediğinden tersliyoruz.. Malesef böyleyiz.

1|0
    0|0
  • saçla bir milletiz

1|0
    0|0
  • herkes kendi çapında bir hayat sürebilir takılmam

1|0
    0|0
  • Başka işimiz mi var :)

1|0
    0|0
  • Dedikodu yu seviyoruz.

1|0
    0|0
  • Sorumlu olduğum insanlar dışında kimse umrumda değil.

1|0
    0|0
  • eğer bir kişi ailenden birisi değil ya da sevgilin vs değilse ve hayatına çok karışan bir arkadaşın varsa onla muhabbeti kes zira bu tarz insanlar egolu insanlardır. onlardan zarar gelir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ailesi veya sevgilisi eşi de olsa herkesin belli bir yere kadar belli bir düzeyde karışma hakkı olduğunu düşünüyorum

• 2ay

ben kendime karışılmasından hoşlanmam gereksiz insanlar canımı sıkamaz tabi bu saydıkların elbette hayatıma müdahil olabilirler bu normal ama sıradan bir arkadaşım bana neyi yapıp neyi yapmayacağımı söylemez. tercih meselesi kararına saygı duyuyorum cevap yazdığın için teşekkür ederim hayırlı byaramlar bu arada :)

• 2ay

Teşekkürler sana da :)

• doğru olmayan birşeyi neden doğru olarak görelimki yanlış birşey varsa zaten yorum yapılır zaten burda birşeylerin aksini söylenmese hiç kimse yorum yapmasın herkes bir tavsiye istiyor istenilen tavsiyede abartılmış birşey varsa gerekilen cevabı herzeman vermeye hazırım ben :)

0|0
    0|0
  • Hiç işim olmaz başkası ile. Ben tek geldim dünyaya. Banane diğerlerinden 😉

1|0
    0|0
  • kendi hayatımızı eleştirmiyoruz ondandır

1|0
    0|0
  • Elestirmem hic

0|0
    0|0
  • Istemeyene yardımcı olmayı bıraktım tatlim

Cukumu yesinler..

0|0
    0|0
  • Ben eleştiriyorum
    Herkes özgür

0|0
    0|0
  • geneleme yapma lan

0|0
    0|0
    • 2ay

Üstüne alındıysan senin sorunun, bak diğer insanlar sorumu anlayıp ona göre yorum yapmış. Bu şekilde eleştirmeyen insanlardan bahsetmedim zaten.

• 2ay

Bayram araya girdiğinden adam gibi doktorda yok

• 2ay

Bayramdan sonrası için randevu alırsın

• ben öyle değilim banane

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• çünkü kendi hayatlarından da mutsuzlar başkaları da öyle olsun istiyorlar. sen takma onları hiç.

1|0
    0|0
  • herkesin doğrusu kendine

1|0
    0|0
  • Maalesef eleştirmeye taşlamaya meraklı bir toplumuz.. ama kendi başlarına geldiğinde en büyük dert onlarda..

1|0
    0|0
  • Elestirmeyi seviyoruz cunku. Bir seyi elestirmek duzeltmektwn kolaydir tembeliz biz

1|0
    0|0
  • Sallamamayı bilmen gerekir

0|0
    0|0
  • Eleştirmiyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...