Neden vejeteryan ve veganlara dinsizmiş gözüyle bakılıyor?

Neden vejeteryanlar dinsizmiş gibi muamele ediliyor. Tamam Hz Ali'nin 40 gün et yemeyenin imanı zayıflar gibi bir sözü var ama bu dayanak olmamalı. Vejeteryanım ve gayette dindar biriyim.

0|1
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• senin gibiyim ve aynen katılıyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

zor gerçekten Allah bize sabır versin

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Sadece sağlıksız. Ayrıca Ali kim ki onun lafı önem arz etsin. Günah falan değil ama et yemeyen insanda ciddi sağlık sorunları görülebilir

0|0
    0|0
  • Ya boş laflar bunlar hristiyanlar uzaya çıksın elinden incili düşürmesin bizim süslümanlarda bir lafın peşine koşsun

0|0
    0|0
  • Vejeteryanligi anlarimda vegan nedir abi? balik yogurt. yumarta peynir tereyag. yememek sut icmemek nedir?

0|0
    0|0
    • 2ay

veganlar hayvan sömürüsüne karşı çıkarlar o yüzden. gerçekten önemli bir sağlık sorunum olmasaydı çoktan vegan olmuştum

• 2ay

onu yapanlar veganlardan çok kapitalist sistem

• 2ay

Aynen oyle

• bir insan neden vejeteryan olsun ki?

0|0
    0|0
    • 2ay

çok sebep var

• 2ay

benim hayvanlara her zaman bir ilgim oldu yeri geldi arkadaşım gibi oldular yeri geldi sanki çocuğummuş gibi baktım onlara. İşte böyle olunca kolay olmuyor

• 2ay

çok mantıksız bence

• sikinti yok

0|0
    0|0
  • Hz Ali'nin böyle bir söz söyleyeceğini sanmıyorum. Mantığa aykırı. Fakir insanlar ne yapsın ozaman ölsün mü. Kurbandan kurbana et giren evler var. Bu yüzden saçma. Eminim kaynağı da yoktur. Hadis uyduran Hz Alinin sözü diye neler uydurur :D.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çünkü genelde budistler et yemiyor. dinsizmis gbi degilde bana budistmiz gbi geliyorlar

0|0
    0|0
  • Yarın bir ton hayvan kan dökme şehvetiyle öldürülecek, bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • 2ay

içim kaldırmıyor ama Allah'ın emrine karşı gelemem

• 2ay

İyi babanı da ye o zman

• 2ay

Yemeyene saygim var onun kendi dusuncesi yiyenede saygi duyun

Yükleniyor...