İnsanlar birbirlerine neden parası varken Finansal destek olmazlar?

Parası olup da 20 lirayı esirgemek neden?

0|1
522

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü; cebimize giren her kuruş aslında bir başkasının cebinden çıkmıştır. Dünyada para sabittir, sadece dağılımı değişir. Eğer cebimizdeki parayı her zaman karşılıksız etrafımızla paylaşırsak ve gelir eşitsizliği kalkarsa sosyal statü farkları da ortadan kalkar. Bu da parası olanınn işine gelmez. Eğer herkes aynı parayı kazanıyor olsaydı kimse apartmanının merdivenlerini kimseye sildiremezdi öyle değil mi?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü insanlarımız nankör, kendisi zor geçinirken gider arkadaşına yardım eder, arkadası da onu pişman edeer... Bizim insanlar birbirini kazıklamayı çok seviyor... Ben Zaman'ında bir aile'ye devletin çıkardığı yasadan faydalanmalarıniçin bulamadıkları 1000 tl'yi kendim zor durumda iken verdim...
    Parayı geri alana kadar Can'ım çıktı, üstüne bir çok laf hakaret duydum..
    İşte böyle insanlar o kadar çok ki insanların iyi niyetlerini suistimal eden bundan dolayı kimse kimseye yardım etmek istemiyor sanırım...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• işyerinde bende yardımcı oluyorum bazılarına ama paramıda alıyorum çünkü maaşları ben dağıtıyorum :D eninde sonunda o parayı alırım kaçarı yok :D

0|0
    0|0
  • Ben çalışayım kazanayıp seninde elin ayağın tutuyor boş yaşıyorsun birde para istiyorsun öyle hayat yok herkes kendinden sorumlu. Kimseye muhtaç olmak istemiyorsan çalışıcaksın

0|0
    0|0
    • çalışmadığımı nerden biliyorsun

• Sana özel kurmadım zaten cümlemi genel olarak yazdım bilmem anladınmı zaten benlik sıkıntı yok olsa tabi herkese veririm para olması gerekeni yazdım.

• Hazıra alışmasını istemiyor olabilir, pinti olabilir veya da kendisi zor kazanmıştır onun da o zorluklar ile yüzleşmesini istiyordur ama 20 TL esirgiyorsa pintidir

0|0
    0|0
  • O 20 tl varya o 20 tl gidip de gelmedi mi enayi olursun bazen geri gelir ama bu sefer 50 100 e çıkar istenen borç herşeye he demiş manasına gelir ama öyle adamlar vardır ki ne verirsen ver geri döner tabi toplumda böylesi yüzde kaç o da tartışılır

0|0
    0|0
  • Aç gözlülük cimrilik sonra bencil olmak başkalarını düşünmemek umursamamak

0|0
    0|0
  • ben esirgemem

0|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0
  • güvenmiyorlar herelde

0|0
    0|0
    • 20 lira için güvene gerek mi var

• şimdi bu kişiye göre değişir bide şu var adam borç alır bir hafta sonra verecem der bir ay sonra verir sonrada o adam ona daha borç vermez parası olsada anladınmı demek istediğimi

• o insanlardan uzaklaşmak gerekir

0|0
    0|0
  • Sen otur ben kazanayım sanada vereyim yürü lan çöp arabası

0|0
    0|0
  • Cunku zenginleri doymadigi icin yoksulluk var.

0|0
    0|0
  • 20 tl degerin yok demek

0|0
    0|0
  • Gel ben veriyim üzülme bukadar 😀😂

0|0
    0|0
  • BAZI İNSANLARIN CANINDAN İTİBARINDAN DAHA TATLIDIR PARA

0|0
    0|0
  • Gel ben vereyim ne kadar lazim

0|0
    0|0
  • Pintiler mezara götürecek demek ki

0|0
    0|0
  • Ne bu yeni iş kolumu? gecimini ondan bundan para isteyerek saglayan insanlar taniyorum

0|0
    0|0
    • ondan bundan ne kadar alacaksın ki geçimini sağlasın bu?

• İstanbul'da değilim o yüzden bir fikrim yok. günde 10 kişiden 3 lira almaya çalışana kadar gider çalışırım

• 1 kisiden 20 tl alirim daha iyi diosn

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• of :/

0|0
    0|0
  • Geri verir mi düşüncesi

0|0
    0|0
  • Cimrilik iste

0|1
    0|0
  • Alışmasın dıye

0|1