Ben ateistim beni bir yaradıcıya inandırabilecek zekice açıklamalar yapabilir misiniz?

Ben ateistim beni bir yaradıcıya inandırabilecek zekice açıklamalar yapabilir misiniz?

Güncellemeler:
2ay Ulan herkes bilimsel fotolar bilimsel açıklamalar yapmış beyinden bahseden geri zekalılar da duydukları şeyleri yazmışlar ne kadar cahil bir milletsiniz

1|0
13|19

En İyi Kız Görüşü

• hiç bir şey yoktan varolmaz
    herhangi bir masayı bile bir marangoz üretir o basit şeyi bile yoktan var edemezsin
    şu koskoca kainata bak gerçektende tesadüf eseri mi ortaya çıktığını düşünüyorsun
    hele ki en küçük şeyi bile tasarlayan birisi olması gerektiği halde
    ben elimdeki kalem için yok yahu bu nerden çıktı böyle kimse bunu yapmadı ki yapanı da görmedim e zaten kimin yaptığını nerden bileceğim gibi bir düşünceye kapılmıış bir insan çok komik olmazmı
    ayrıca insan vücuduna bak herşey o kadar munzama ki bir et parçasında yani beynimizde o kadar çok bilgiyi sığdırmışız gerçekten tesadüf eseri çıktığını nasıl düşünebilirsin
    kitabımızdan örnek vereyim yanlış hatırlamıyorsam bir ayette şöyle diyordu ' biz insanı küçük bir kan pıhtısından yarattık diyordu yanlış hatırlamıyorsam o zamanlarda kim bilecek böyle birlşeyi kitabımızı bir insanın yazması imkansız şüphesiz ki bir yaratıcıdr onu gönderen herşeyimizi bilebilen
    o zaman ki bilimle buna benzer şeyler nerden bilinebilir söyler misin ı

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Niye ben mal mıyım da kendimi bir lüzumsuz insan için yoracağım?

0|0
    0|2
    • 2ay

Sen normalde insan olsan nickin de öyle olurdu malsın çünkü hayvanlara özenmişsin

• 2ay

Ak senin nickin bile belli değil gelmiş benim nickime laf ediyorsun. Korkak tavuk 😂

• Ateist olduğunu düşünen beynin

1|0
    0|1
  • Dünyayi hayvanlari insanlari herseyi allah yaratti. Allah hep vardi..

0|0
    0|0
    • 2ay

Ok inandım şimdi

• 2ay

İnanman icin yazmadim.. Sonucta cehennemde yanan sen olucaksin ben degil.. İnanip inanmamak sana kalmış.. İblis..

• Aklın inandırmaya yetmemiş olmayan akılla mı inandıralım 😂😂

1|0
    0|0
    • 2ay

Offff ne cevapti ama

• 2ay

Canım ben kendim aklımla inandırırım da senin beni anlaman için merdiven alıp yukarı çıkman lazım 😂

• 2ay

Allahın yarattığına akılsız diyorsun günah :D

• Ben de okuycam ne yazıcakalr bakalım :D

0|0
    0|0
  • "-bir iğne ustasız olmaz bir köy muhtarsız olmaz bir harf bile kâtipsiz olmaz iken nasıl olurda şu muntazam ve sistemli bir şekilde çalışan dünya sahipsiz olur ve kendi kendine meydana gelir.

0|0
    0|0
  • senin tercihin bu

0|0
    0|0
  • hacı sen inanmak istiyosun burdakiler sana bahane olucak

0|0
    0|0
  • Yaradan olmasaydı bizim halimiz ne olurdu hiç düşündün mü?

0|0
    0|0
  • Yapmayız

0|0
    0|0
  • yıllarca Allah'ı sorguladım bir sürü belgesel izledim Evrenin oluşumuyla ilgili ve daha bir çok şeyle ilgili ondan sonra Kuranda bazı merak ettim şeyleri okudum sonra bu evrendeki şeylerin nasıl tesadüf olabileceğini düşündüm sonra biraz diğer dinleri araştırdım Müslümanlık biraz daha bana yakın ama hala araştırıyorum

0|0
    0|0
  • Bak demekki ateist olduguna gore k. b. de gerizekalisin. hersyin bir yaraticisi vardir seni mesela annen yapti. dola , televizyon , telefon gibi seyi insanlar icat etti ve bu dunyayida birisi icat etmis olmali oyle degilmi?

0|0
    0|0
    • 2ay

adama canım dedin ve çok s*lakça örnekler verdin. Bir kere bir dindar seni annen yarattı diye örnek vermez, herkesi Allah'ın yarattığına inanır çünkü. Hem yaratmakla icat etmek aynı şeyler değil. Birine canım demeden önce kendinin canım olmadığına emin olmalısın :) Bende dindarım bu arada, fakat böyle bir açıklamayla kimseyi inandıramazsın

• 2ay

Geri kafalı o kadar salakça ve cahilce açıklama yaptın ki inanamıyorum sana şu an. Git google gir ve o icat edilen nesnelerin mucitlerini görebilirsin ama allahın resmini varlığını göremezsin üfürmeyin böyle salakça şeyleri ve olan şeylerden bahsetmişsin ben olmayan şeyden

• 2ay

la n mall ateistsin ohh cehennemde yann. banane senden ben niye anlatiyorumki kimn geri kafali oldugu belli usteki kisi oyle dedi diye salakca gelip onun dediklerini diyoo yannn

Erkekler Ne Diyor 18

• Tanrı olsaydı bilim insanları kanıtlayabilirdi. Eğer bir tanrı varsa da hiç bir din göndermemiştir ve acımasızdır.

0|0
    0|0
  • Göremediğin mikroskobik canlılardan tut koskoca evren samanyolu galaksisi gibi milyarlarca galaksi, senin vücudundaki biyolojik faaliyetler vs vs birsürü şey sence kendiliğinden ve boşa mı?

0|0
    0|0
  • Her şeyin bir sebebi var ise sebebin de sebebi vardır. Onun da sebebi de başka bir sebep derken sonsuz sebeplerle uğraşırız. Bu olanaksızlığı sadece sebep sonuç döngüsünün dışında olan ve zaman ve mekandan ayrı bir Yaratıcı'nın varlığı bozabilir. Ve bir sonsuz döngünün varlığındansa bir yaratıcının varlığı daha fazla akla yatkındır.

0|0
    0|0
  • İmanlinin imansiz ölme ihtimali var ,
    İmansizin da imanlı ölme ihtimali var
    Bakmak görmek değildir kalbin secde ederse görür ve anlarsın

0|0
    0|0
  • Sen bir cinci hocaya git doga üstü varlıkların gerçekliğine inandığın an zaten kendi yaratıcınada inanmaya başlıyosun :D

0|0
    0|0
  • 7 milyar insanin her birinin beyninde 1 trilyon Glia sinir hücresi 100 milyar nöron bulunmakta. Bu ağı bir düşün? Mantiken bu ağ tesadüfen mi oluşmuştur?

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey yoktan varolmaz bu yüzden bir Yaratıcı vardır her zaman bende ibadetlere inanmıyorum o ayrı konu

0|0
    0|0
  • Yapmiycam uğraşamam be kanka herkes kendi bacağindan hesabi :)

3|0
    0|0
  • Ben cennette duş alırken, suyun ateşini cehennemde sen harlayacaksın. Nihohooo... :)

0|0
    0|0
  • Çünkü seni allah yarattı

0|0
    0|0
  • Kabede hacılar hu der Allah

0|0
    0|0
  • bana istediğin bir şeyi söyle

0|0
    0|0
  • Birseyler yaratmayi dene eger yapabiliyorsan.

0|0
    0|0
  • Varsın işte... boşver yaşa gitsin

0|0
    0|0
  • Burada alim yok hidip alim bul azicik inancin varsa düşüncelerine.

0|0
    0|0
  • Yoktan var olmadın ya ölüm diye birsey varsa yaradan da var sen bunları görüyorsan ne açıklama yapabilirsizki

0|0
    0|0
  • Ben seni bir yaradıcının olduğuna inandıramam. Peki sen beni bir yaradıcının olmadığına inandırabilir misin? Sende inandıramazsın. Zira bir yaratıcının ne olduğunun ne de olmadığının kesin bir kanıtı yok. Hal böyleyken bir şeyin olmadığını reddetmek bilimle ters düşmektir. Bilim kanıtlayamadığı bir şeyi ne reddeder ne de kabul eder. Bir şeyin var olduğunu ya da yok olduğunu iddia etmek için önce o şeyin varlığının yahut yokluğunun kesin delillerle kanıtlanması gerekir. Aksi takdirde bu bilimsel bir tespit olmaz. Ateistlerin bilimle ters düştükleri noktada zaten budur.

Not: Agnostik'im.

0|0
    0|0
  • ben dinsiz biriyim. Yaratıcının olup olmadığını kimse kesin olarak anlatamaz. Fakat gördüğümüz üzere evren apayrı işleyen bir düzen. İnsanlar ise çok basit canlılar. Biz asla evrenin sırrını çözemeyiz. Sadece fikir üretiriz. Bazılarımız herşeye gücü yeten Tanrı der, bazıları bizden gelişmiş başka canlı türleri der, bazıları patlama sonucu herşey oldu der. Kısacası biz dünyalılar evrenin sırrını çözmek için basit canlılarız. Bazıları aklımız var düşünerek Tanrının varlığına inanırız diyor. Ben böyle düşünmüyorum. Tanrıya sadece duygusal olarak inanabiliriz. Çünkü akıl görmediği birşeye inanmaz. Ben şahsen inanıyorum, çünkü inanmak istiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...