Kapat

Abimi kardeslikten red ediyorum siz olsaniz ne yapardiniz?

Bunlar evlendiginden beri gelin bizi evinde istemiyor hal ve hareketleriyle de buz gibi davraniyor konusmuyor ikramda bulunmuyor yemek zamani sofraya oturmuyor falan.
Ziyarete gidecegim zaman hep mesguliyet uydurup erteliyorlar. Randevu almak gerekiyor ve devamlı erteliyorlar. Benim istanbula tayinim cikti yine ziyarete gidemedim yeğenim var küçük göremiyorum. Kizdim artik yine erteledi ve ben de iyi abi madem öyle kardeslik iliskimizi telefondan devam ettiririz yazdim. O da saygisiz bir daha beni arama yazmis. 4 yil gecti hic arayip sormadim. O benim niye aramadigimi soruyormus beni haksiz gosteriyormus. Sonra ben evlenecektim abim arayip kesinlikle olmaz denizciler turizmcilerden adam cikmaz evlenirsen seni silerim dedi. Neyse ben evlilik olayini erteledim aldatildigimi ogrendim bitirdim.
Bu bayram ucan bisey var oyuncak ondan alip yeğenimi görmeye gideyim dedim onlarda kalmam otelde kalirim cocugu birkac saatligine yanima getirirler lunaparka gotururum dedim. Biz bir konusup seni arariz dediler. Ben ucak biletini oteli ayarladim. Sonra abimi aradim bana " senin amacin ne sirf yeğenin icin o kadar yol gelinmez planini yapmissin otelde kalacagim diyorsun bir de emrivaki yapiyorsun" dedi. Sinirlerim bozuldu bagirdim kizdim kendimi tutamayip agladim. Sen benimle ne bicim konusuyorsun ne sacmaliyorsun dedim. Kizdi ve bir daha arama dedi.
siz olsaniz ne yaparsiniz?

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Abinizin bulunduğu yere gidip otelde kalmak zaten küfür etmek gibi birşey. (Madem evde sıkıntı oluyor buna çözüm ürettiniz anladım) Evli bir aileye gelecek misafir daha önce yapılan planları aksatır. Onlara göre hareket etmek zorunda kalırlar ve bu durum hoşnutsuzluk yaratır. (Emrivaki tabiri bu yüzden) Bunlar ne zaman sorun olmaz? Kardeş dahi olsa "misafir"in canı gönülden gelmesi arzu edildiği takdirde. Anlaşıldığı kadarıyla abiniz aile yapısına anne, baba, kardeş grubundan birisinin dahil olmasını istemiyor. Elinden geldiğince de ayrı kalmasına özen gösteriyor. Tabi bu özen sizleri yıpratıyor. Buradaki tepki size değil. Sizleri eşiyle biraraya getirmemesi sayesinde anca elde edebildiği bir ortamın devamlılığını sağlamaya çalışıyor. Tabi siz kaç yaşına gelirseniz gelin ona karşı çıkmaması gereken "küçük" kardeşisiniz. O yüzden de sizden gelen çıkışlara veya planlara sert tepki veriyordur. Kendi yolunuza devam edeceksiniz. Küs olmanıza gerek yok. Huzurunuz kaçıyorsa İletişim kurmanıza da gerek yok. Özlem husursuzluktan daha olumlu bir duygudur.

0|0
    0|0
    • Bizim yengemle hicbir problemimiz yok. Hic kavga etmedik hatta hic ters laf bile etmedim. Uvey annemle ve babamla yasanan sorunlar onlari baglar ki zaten gorusmuyorlar. Ancak ben ve kardeslerim hep destek oldugumuz halde gelin bizi istemiyor ve ikiyuzluluk yapiyor. Yani sorsan verecek cevabi yok. Abim de onun istedigi sekilde hareket ediyor. Her bayram her tatil onun ailesinin yanina gitmekten insan hic mi gocunmaz. Ic guveysi gibi. Insan kendi ailesinden sebepsiz kopar mi karisi memnun olsun diye?

• Türlü türlü hayatlar. Anlattığınız durum sıklıkla yaşanan bir durum. O nedenle hiç yabancılık çekmeden bu tür açıklamalara yer veriyorum. Siz farklı da olsanız yengeniz sizi diğerlerinden ayıramaz. Onun için aynı ailenin bir bireyisiniz. Zaten şimdi bunları irdelemenin zamanı değil. Olay çok taze. Sıkıntınız, göz yaşlarınız çok taze. Diyeceğim şu ki tamam tatsız bir olay yaşamışsınız kırgınlığını da yaşayın ama bu konuyu kendi hayatınızın sorunu haline getirmemeye çok dikkat edin. Bakıldığında sizin tutumunuzda bir yanlışlık yok. Gayet insani özlem duygularıyla hareket ediyor ve bunun bir sorun haline dönüşmemesi için yol belirleyip uyguluyorsunuz. Gördüğünüz gibi sizin bu bile yine size sorun olarak geri dönüyor. O sebeple onları kendi hallerine bırakmak, sizin de kendi işlerinizle ilgilenmeniz sıkıntınızı bir nebze hafifletir. Gerek yok kendinizi sizden kaynaklanmayan bir durum yüzünden üzmeye.

En İyi Kız Görüşü

• Yengen abini fena doldurusa getiriyo yani otelde bile kalmaua razi olmussun yazik valla. Haklisin bu konuda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bende senin yaptığını yapardım.

0|0
    0|0
  • Abin kendisi adam değil bende olsam bende silerim böyle kardeşi

1|0
    0|0
  • Pardon abinin mk o yengenede 1-2 yeğeninde canı cehenneme işine bak boşver

1|0
    0|0
  • O kişiye daha yazma bile.. sen haklısın abin tam bir m. l sana ne kiymet veriyor ne şey.

0|0
    0|0
  • Konuşma çiçeğine korum öyle abinin hadi ordan et * görmedi herhalde hayatında hiç kardeşini satabiliyor kardeşim çok sinirlendim k. bkma

0|0
    0|0
  • Okumadım

0|0
    0|0
  • senin abin karısının güdümüne girmiş

0|0
    0|0
  • Sövmekten beter ederdim bidaha konuşma bence muhatap olma

0|0
    0|0
  • Senin gibi kardesin a.. na koyayim emi ben.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• abin çok ileri gitmiş.

0|0
    0|0
  • Abin hayırsız çıkmış bosver üsteleme

0|0
    0|0
  • Ne dengesiz bir insanmış.
    Senin yerinde olsam asla aramam adını bile anmam yani.

0|0
    0|0
  • Ne icim abi bu. Bidaha arama sorma bence haketmiyo

0|0
    0|0
  • düzgünce açılardım benmde abim var onu çok seviyorum kibarca konuş ve açıkla

0|0
    0|0
    • Otelde kalmam olmazmis lan zaten sizde kalamiyorum devamli erteliyorsunuz evinizi alin basiniza calin. Bu sefer de sirf birkac saat cocugu gormek icin o kadar yol gelinmezmis benim amaclarim baskaymis gelmisken cocugu gormek istemisim durust olmaliymisim

• Biliyor zaten bikmedigi bisey yok ki

• ne halleri vras agörsünler ozmn

• Nasıl abi bu ya

0|0
    0|0
  • arama

0|0
    0|0
  • Gider bir tokat atarim

0|0
    0|0
  • erkekler evlenınce eşini cok dınlıyor acaba cınsellıkden mı dolayı mı eşlerine birşey dıeymıyrlar , anlamadıgım bu kadınlar bunlara buyu falan mı yapıyor , yoksa cinsellik mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...