Ben tabiki de bana ve çevreme 'kadın' denilmesinden yanayım. Birisi bana bayan deyince çok sinirleniyorum. Neden mi? Çünkü arkadaşlar bayan diye bir cinsiyet yoktur. Adı üzerinde 8 Mart dünya KADINLAR günü! Ayrıca bayan kelimesi bay kelimesinden türetilmiştir. Kadınlar her zaman erkeklerden türetilen bir şey olmak, hep onların gerisinde olmak zorunda değil diye düşünüyorum. Bazıları da kadın kelimesi çok kaba olduğu için bayan demeyi tercih ediyorlar. 'Hanımefendi' diyebilirsiniz, bu daha güzel olur... Peki sizin görüşünüz nedir?

• bayan
    47% (57)40% (22)45% (79)Oy Ver
  • kadın
    53% (65)60% (33)55% (98)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|34

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• bayan bay dan türetildigi için kadın demek daha uygundur

1|0
    0|0
  • kadın ya da hanımefendi

1|0
    0|0
  • Kadın

1|0
    0|0
  • katılıyorum

1|0
    0|0
  • Kadın.

1|0
    0|0
  • bayan çok yapmacık geliyor bana

2|0
    0|0
  • Ben hanımefendi kullanıyorum her zaman. Yaşlılara da teyze diyorum.

1|0
    0|0
  • Hanımefendi daha güzel...

1|0
    0|0
  • Avrat desek

1|0
    0|0
  • kadın

1|0
    0|0
  • Halk ağzıyla söylersek, hanımefendi en doğrusu olacaktır. Bayan ve bay biraz resmi oluyor. Bu hitap şekilleri bana, Mr.-Mrs. kelimelerini çağrıştırıyor. Ancak kadın kelimesini kullanmayı hiç bir zaman tercih etmedim. Bilmiyorum ama biraz da sanki insanı kötülüyormuş izlenimi veriyor. ''Bana bak kadın!!'', ''Kadına bak bee'' vs.

0|0
    0|0
  • kadın

0|0
    0|0
  • Bayan

0|0
    0|0
  • Bayan deyince noluyo kadin deyince noluyo? Sacma sapan tartisma

1|0
    0|0
  • Avrat

1|1
    0|0
  • Bayan demeyi tercih ederim. Kız-kadın ayrımı zarla yapıldığı sürece de böyle demeyi tercih edeceğim.

0|0
    0|0
  • efendi de erkeğe has bişey değil mi hanım efendi denilmesi de saçma kadında denilmiyor bayan hiç denilmiyor

0|0
    0|0
  • Kadın derim ya da kız

0|0
    0|0
  • normali kadın bayan sosyetesi işte

0|0
    0|0
  • fark etmez

0|0
    0|0
  • hanımefendi diyorum bende

1|0
    0|0
  • Avrat

1|0
    0|0
  • Nasıl türediğini açıkla

0|0
    0|0
  • takıntıdan kendini belli bir kurtar.

0|0
    0|0
  • Karı disek?

0|0
    0|0
  • Nasil istersen

0|0
    0|0
  • Kadın kaba ama

0|0
    0|0
  • girl

0|0
    0|0
  • bayan daha narin daha kibar geliyor kulağıma. rahatsız olunacak bişey yok ki bence

0|0
    0|0
    • 2ay

bence açıklamamı okumalısın :)

• 2ay

tabi bu da senin görüşün ama benim gibi bu durumdan rahatsız olan kızlarımız da var :)

• 2ay

rahatsız olduklarını söylerlerse zaten bir daha demem ama genelde bayan kelimesini tercih ediyorsunuz

• Hanım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• 2side değil hatun 😂😂

2|0
    0|0
  • Hanımefendi ya da yerine göre kadın

1|0
    1|0
  • Kadın

1|0
    0|0
  • Ben de bir kadınım ve bayan denmesinden rahatsızlık duymuyorum. çok fazla büyütüldüğünü düşünüyorum hatta bu konunun. Hanımefendi falan denmesi daha hoş ama bayan denmesinde de bir sakınca yok. Kadın erkek eşitliği keşke sadece bundan ibaret olsaydı. Gelip neye takılıyorsunuz. Şovlar şovlar

1|0
    1|0
    • 2ay

Bunun şovla ne ilgisi var? Genel olarak insanlar ne düşünüyor onu merak ettim. Tabi senin gibi düşünemeyenler de var..

• Aynen benim biri bayan diyince kafasina geciresim geliyor😲😲

1|0
    1|0
  • Bayan kelimesi hosuma gitmiyor

1|0
    0|0
  • Kadin

1|0
    0|0
  • Açıkcası umurumda değil! Baydan türedi diye aşağılık kompleksi de yaşamıyorum. hayatım da gereksiz feministliklere yer yok. Kendine kadın deyipte kadın gibi yaşayamayan biri olacağıma bayan deyip istediğim gibi yaşarım

0|1
    0|0
  • İşte bu ya! Gerçekten çok teşekkürler sonunda benden başka biri daha yazmış bunu 😄

1|0
    1|0
  • Bayan denmesi beni bayıyo

1|0
    1|0
  • hanımefendi

1|0
    1|0
  • Kadın

1|0
    0|0
  • Böyle ufak şeyleri kafaya takarsanız çok yaşamazsınız. Farketmez

3|0
    0|0
  • Bayan canım

1|0
    0|0
  • Valla 2016 hala ayrım yapan var arkadaş ne diyeyim? Ben de kadın denmesinden yanayım.

0|0
    0|0
  • Baylar bayanlar.

0|0
    0|0
  • Nedir bu bayan takintiniz ya banada kadin cok kaba geliyo

0|0
    1|0
  • Kadin yerine bayan denicekse erkek yerine de bay kullanılsın bayim bakar misiniz

0|0
    1|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...