18 tl için hukuki işlem başlatılır mı?

bir elbise sipariş vermiştim instagramda butikten sonra iptal ettim fakat coktan yola cıktıgı iade edderken kargo bedeli ödemem gerektiği söylendi. Kapıma kargo şirketi geldi ürünü teslim etmek istediğimi söyledim ve tamam o zaman deyip gitti kargo iade parasını ödememle ilgili bir şey demeyince bende almıyorlar herhalde dedim önemsemedim. bugün mesaj atıldı iade ettiğiniz ürün kargo maliyeti bizden kesildi bugun içerisinde yatırmazsanız hukuki süreç başlatılacaktır xxx hukuk bürosu tarafından diye mesaj attı butik sahibi. Bu mümkün mü çok saçma değil mi 18 tl için peşine düşmeleri? yoksa göz mü korkutuyorlar

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• kargo olayı ayrı
    kargo firmasıyla adamın firması ayrı şeyler
    sen sipariş verdigin anda sipariş cıkıyorsa cok hızlı bir yer olmalı
    ve iade kısmında gelen ürünü almazsan zaten geri gider ve kargoyu o firma sahibi öder
    ancak paranı iade alma durumunda sıkıntılı anlar olur
    aslında malzemeyi alman daha iyiydi
    aldıktan sonra icinde fatura var mı diye bakmalıydın
    fatura yok ise davada haklı olacaktın
    ancak sen ürünü almadın diye durum aleyihine
    ürünü alıp 1 hafta icinde iade hakkın var ama cogu yerde kargo sana ait

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• o butik maliyeye kayıtlı mı fatura veriyor mu?

0|1
    0|0
    • 2ay

evet herhalde, 3-4 ayrı mağazası var butiğin İstanbul'da

• 2ay

hahahha :D başlatınca ne oluyor peki bir de 18imi tam doldurmadım hala 18 den küçük sayılıyorum kanuna göre işlem yapılabilir mi

• 2ay

yapılır da cezası 18den büyük gibi olmaz. bence hiçbir şey çıkmaz bu işten. instagramda satış yapanlara vergi gelecek, şu an vergisiz satış yapıyor olabilir. uğraşırsa kendi başına dert açar.

Erkekler Ne Diyor 11

• Avukatlık masrafi kapina gelindiginde yapilan icra masrafi o masraf katlanie hakli duruma düşerler ama yeni yasada 3000 tl alti icra yollanmaz ama hukuki süreç baslatilabilinir öde gitsin haklilar kendini rezil etme komik bir rakam

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorun para değil 18 tl nedir ki fakat bugun zorunlu istiyolar ve evime yakın istedikleri banka şubesi yok imkanı yok yani bugun bir 18 tl içinde uzaklara gitmek istemiyorum saçmalık

• 2ay

Onu bilemem ama gün içinde olsa bile hesaba geçmez bildiğim kadarı ile o yüzden hafta başını beklemen gerekir sanırım korkutma yollarindalar

• bana sadece 5 kuruş için haciz yollayan banka oldu sen düşün artık alın size 10 lira üstü kalsın diye yüzlerine çarptım parayı hemde. 9.95 kuruş bahşişim oldu şerefsizlere

0|0
    0|0
    • 2ay

Yok artık. Ya bugun gidipte ödemek istemiyorum cunku sınırlı sayıda bankalar açık hafta sonu olduğundan evime yer yok

• 2ay

birde çok saçma bana kargocu demedi ki siz mi yoksa iade edeceğiniz kişi mi kargo parasını ödeyecek diye ben nereden bileyim

• 2ay

neyse bayram sonu ödersin artık

• Dosya açma ücreti 350 tl o ücreti ödeyip açabilir ama sana o borcu yıkamazlar ondan sebeple açmazlar kağıt falan yollarlar sen git bayramdan snra adliyeye dilekçe yav şikayet et fotokopisini al

0|0
    0|0
    • 2ay

hukuk bürosuyla anlaşmaları varmııış ama herhalde

• 2ay

İşi takip etmezsen alırlar derken

• 2ay

Başlığı yanlış okumuşum sen 18 yaş altısın hiçbirşey yapamaz salla birşey yapmana gerek yok

• Yapar 18 Tl Olur Sana 318 Tl Dosya Masrafı Falan Fılan Elıne Mahkeme Kagıdını Alırsın O Hukuk Burosuna Gıdersın Odemeyı Bankaya Yaparsın Magazamız Var Cok Iyı Bılırım Cok Dosya Gonderdık Bızde

0|0
    0|0
    • 2ay

bugun ödemem imkansız ve kesinlikle bugune istiyorlar kabul etmiyorlar ne yapabilirim?

• 2ay

Garantıde Hesabım Yok Özur Dılerım Yardımcı Olamıcam

• 2ay

neyse yinede çok sağolun

• Tuketici hakki denen şey var 14 gun icinde iade hakkina sahipsin bununla ilgili bilgi almak istiyosan ulasabilirsin

0|0
    0|0
  • instagram butikten ürün mü alınır ne beyinsiz birşeysiniz

0|0
    0|0
    • 2ay

ya kendim için değil olay çok farklı ben aracıydım bana kaldı sonuc

• 2ay

ne utanıcam ya banane sanki ben aracıyım bana kaldı diyorum

• 2ay

olmasaydın aracı profesyonel ol biraz hatır uğruna kefil olup iş yapma yapıyorsan da sorumluluğu al. Umarım dava açarlar inim inim inletirler seni

• kaç para için olursa olsun, hak varsa talep edilir

0|0
    0|0
  • Hayır sadece korkutuyorlar güvenli olmayan sitelerden alırsan böyle olur

0|0
    0|0
  • mevzu verdiğn zahmet onu al kargoya gotur ver sıra bekle gerı gonder

0|0
    0|0
    • 2ay

bugun imkansız götürmem ve baska gune kabul etmiyolar :(

• 2ay

sorunda o işte 18 tl nedir ki allah aşkına ama bugun göndermemin imkanı yok kabul da etmiyolar yarına ödeme yapmak için fakirler midir nedir

• 2ay

sallama gıtsın

• 1 tl için bile mümkün.

0|0
    0|0
  • Bisry olmaz rahat ol kapida alsalrdi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...