Türkiye'de neler olsa "burası süper yaşanacak yer" derdiniz? Size göre nelere ihtiyaç var mükemmel bir yer olması için?

ilk benim aklıma güvenlik geliyor. doğuda ve bir sürü yerde mükemmel yerler var dağlarda tepelerde gezmek için ama güvenlik yüzünden hiçbir yere gidilmiyor, her yerde terör, tecavüz, hırsızlık var.

Türkiye'de neler olsa

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir mucize olsa da halkın geneli kurgu dışı kitaplar okuyup sorgulamaya başlasa, İskandinav Sosyalizmini benimsesek, bütün partiler yıkılsa yerine partisiz özgür katılımlı meclis oluştursak. Bakanlar kurulu Teknokratik verilere göre seçilse. Finlandiya'ya benzer bir eğitim sistemi oluştursak. Din eğitiminde mezhep değil sadece Kur'an baz alınsa (müslüman öğrenciler içim) yine de bütün dinler hakkında bilgiler verilse. Bütün insanlara asgari yaşam standartları sağlansa (bir ev, eşyalar, bir iş ve ücretsiz eğitim) ve kişi çalışmaya başladığından itibaren sarf ettiği emeğe oranla para kazansa ve Kişi belli bir miktarın üzerinde para biriktiremese. Doğan her birey başına ve ölen her birey başına 2'şer ağaç dikilse. İsrail Kibbutz sisteminde olduğu gibi ufak topluluklar oluşturulup en verimsiz kayalık arazilere yerleştirilse ve bu topluluklar oraları işlenebilir hale getirse. Kenevir tamamen serbest bırakılsa ve ülke ekonomisine, halk sağlığına, çevreciliğe muazzam faydalar sağlamasına izin verilse. Ülke ideolojisi milliyetçilikten ziyade vatanseverliğe çevrilse, Hatta Enternasyonel eğilimler olsa kitlelerde muazzam bir memleket olur çıkarız.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Alternatif tıp gelişse, organik tarım olsa, örf, adet ve değerler unutulmasa, din hakkıyla yaşansa, suç oranı azalsa, başta insancıl ve vicdanlı cumhurbaşkanı olsa, insanlar kültürlü olsa, saygı, sevgi, hoşgörü olsa, çocuklara ve kadınlara zarar verilmese ve bir sürü şey daha...

0|0
    0|0
    • 2ay

çoğuna katılıyorum. ama alternatif tıp zaten gelişmiş türkiyede, üfürükçüler, büyücüler, aktarlar sınıkçılar vs her köşe başında var

• 2ay

Kısır döngünün içindeyiz, o yüzden zaten organik, tıp diye başta söyledim, ama neyse anlamazsın.

• 2ay

organik tarım elbette önemli. ama alternatif tıp denen şey bilimsel olarak kabul görmeyen, kanıtlanamayan, placebo etkisine dayalı bir dolandırıcılık kapısı. tabi fikrini paylaştığın için teşekkür ederim.

• Guvenli olmasi (ozellikle trafik)
    torpil ve rusvetin kalkmasi
    Egitim
    Demokrasi vs.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Icindeki halk degisse tamamdir

0|1
    0|0
  • Az bina olsa mesela biraz doğa bıraksalar önüne gelen bina dikiyor fuhuş yuvası cogaliyor

0|1
    0|0
  • Yobazlar olmasa

0|1
    0|0
  • Tam demokrasi ilk önce. bir de trafiksiz İstanbul.

0|1
    0|0
  • Suriyelileri ve kekoları çıkar, 4 4 lük yer olurdu.

0|0
    0|0
  • Karadeniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...