Bayram namazını na gitmek istemiyorum?

Gitmek istemiyorum. gitmesem günahı gitsem sevapi nedir

Güncellemeler:
2ay Tam anlaşıldı gidiyorum
2ay Tam anladım namaza gidiyorum zaten de evdekilire saati ayarla dedi

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Namaz samimi bir şekilde içten gelerek yapılan bir ibadet.. Allah'ın rızası için yapılan bir ibadet.. sen ofllayıp puflayıp beş karış suratla gidersen bunun karşılığı ne olur nasıldır bilemiyorum.. ama zorla olucak birşey değil.. hem kaç kere kılıyosun ki bir sene de bayram namazı? Bence kaçırma.. Allah'a secde etmenin mutluluğu ve gururuyla kıl namazını.. başka birşey olsa sevdiğimiz koşa koşa gidiyoruz.. bence hayatından önemli bir bir saati kaçırma..

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Valla mübarek , bir cuma namazı vaazında imam efendi ; 3 kere üst üste cuma namazına veya bayram namazına gitmez ise o kişi dinden çıkıyormuşcasına bişeyler anlatmıştı işte tekrardan kelimeyi şehadet getirmesi gerekiyor felan demişti ama doğrumudur yanlışmıdır bilemem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Normal dede namaza durmuyor san cehennemde kıldırırlar sorun değil

0|1
    0|0
  • İçinden gelmiyorsa bilemicem

0|1
    0|0
  • Bilmem erkeklere günah

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bayram namazlarını kılmak farza yakın vaciptir. Kılmamak tahrimen mekruhtur ve günahtır. Cehennem azabına sebep olabilir de olmayabilir de...

0|1
    0|0
  • Yılda 2 kere oluyor ve cok uzun da sayılmaz ayıp ya. Bunu da mı ekmeye bahane arıyorsunuz

0|1
    0|0
  • İstemiyorsan gitme kardeşim. İçinden gelmiyorsa günah olmasından korkma. Öyle bir çekingen olsa giderdin zaten, boşver.

0|1
    0|0
  • öbür tarafta görürsün

0|1
    0|0
    • 2ay

Ama faez değilim

• 2ay

tabiki dünyada çekilen acılar ne ki ahirette ve kabirde göreceklerinin yanında kaç misli fazlası olacaktır bilemeyiz böyle gidip görmüş gibi yazıyoruz sanmasınlar da şiddetli bir cezası olacaktır orası kesin.

Hz. Muhammed (S. A. V) dediği bir söz vardır hadis olarak geçer mi bilemem ama; Eğer insanlar cehennemi bir iğne ucunun topu kadar bir yerden görselerdi kimse başını secdeden kaldırmazdı diyor.

• 2ay

@POYRAZ_32 aynen öyle biliyorum

• bende gitmiyecem bir bayram namazı vacib diye biliyorum şart değil kılınması

0|1
    0|0
    • 2ay

Bilmiyorum içende bir huzurzuzlanma var alimde kiler git derse mecbur gitcem ama unutursa gitmiyecem

Yükleniyor...