Adam dövüp cezadan kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Arkadaşlar 24 yaşındayım kız arkadaşım 19 yaşında ve yan komşusu tarafından rahatsız ediliyor. Adam 35 yaşında. Detaya girmeden önce geçmişte şahit olduğum bir olayı anlatayım.

Aynı iş yerinde çalıştımız mesai arkadaşımızın eşini yine aynı iş yerinde çalışan bir kanı bozuk rahatsız ediyor. Bizde 4 arkadaş adamı dövecek oluyoruz. Son anda ailevi bir meseleden dolayı ben konuya dahil olamıyorum. Arkadaşlarım adamı arabayla alıp ıssız bir yerde uzunca bir süre dövüyorlar ve bırakıp geliyorlar. Adam kendi çabalarıyla şehir merkezine gelip şikayetçi oluyor. Beni dövdüler ve gasp ettiler diyor. Sonuç olarak 3 arkadaşım şu an hapisteler ve daha bir kaç yıl yatacaklar. Aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyorum.

Kendi meseleme gelecek olursak adam sevgilimin babasının telefonundan gizlice numarasını alıp arayıp gecenin bir saatinde argo cümleler kurarak rahatsız ediyor. Kız babasına durumu üstü kapalı bir şekilde anlatıyor ve numarasını değiştiriyor. (Babası ne yaptı bilmiyorum.) Sonrasında adam akıllanmamış olsa gerek her gördüğü yerde duraklayıp uzun uzun bakıp kızı sıkıntıya sokuyor. En son olarakta 2 gün önce yanında adabayla durup nereye gidiyorsan ben bırakayım demiş. Sevgilimde cevap olarak ne münasebet uzaklaş bir daha muhattap olma benimle polise giderim diyor.

Şimdi daha önce tecrübe edindiğim olay olmasa olayın sıcağı sıcağına gidip adamı tanınmayacak hale getirdim ki bunu yapacak kabiliyete sahibim. Böyle serefsizlere bu az bile gerçi ama neyse. Sonuç olarak ben bu adama zarar vermek istiyorum ceza almamak için veya en azından hapis cezası almamak için ne yapabilirim?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Kiz arkadasin ona randevu versin geceleyin issiz bir yerde. Sende git bikac bicak sapla bacagina popona tamam... sikayetci olacagi biri varsa oda kiz arkadasindir arama kayitlari kontrol edilecegi icin adamin anasi sikilir. Kiz arkadasinda evden hic cikmayacagi icin sorun olmaz... hicbi ceza almaz yani.. ama randevu verecegi yeri sen belirle guvenlik kameralarina yakalanma sapka tak ve yaya git arabayla gitme plakasindan yakalanir sikilirsin :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Öyle bir durumda arkadaşımın arabasını gelin arabası yaparak plakaya evleniyoruz yazdırıp gitmeyi düşünüyorum.

• 2ay

Allah beyin versin ne diyimm. Yahu randevudan iki saat if saat evvel sen orda hazir olacann.. adamin yanina arabayla gitmeye ne gerek var. Donuste otostop yap ya da arkadasin seni gelip alsin. Ama arabayla gitmeyecen

• 2ay

Eyw kardeş. Mevki olarak ulaşım sıkıntısı var. Otostop çekersem daha fazla dikkat çekerim. Arkadaşım araçla gelirse plakadan sıkıntı olur. Kendim hariç kimseyi bu işe bulaştırmak istemiyorum. Bu mevzularda kişi sayısı arttıkça alınan cezada artıyor.
      Bu arada Allah beyin versin demişsin uslubuna dikkat et gereksiz polemik yaratma buraya kimseyle tartışmaya gelmedim.

Yükleniyor...