Bu yeni nesil çocuklar ne olucak?

Biz çocukken sokakta top oynar saklambaç oynar evcilik, zile basıp kaçma vs. Sonrada aksam ezanı okununca evlere giderdik, şimdiki çocuklar ellerden ıphonelar tabletler böyle değişik tripler. Bu Yeni nesilden gelecekte olan beklentiden neler olabilirki?

1|1
10|12

En İyi Kız Görüşü

• Herşeyin yeri ve Zaman'ı olmalı eskisi gibi elbette olamaz fakat abartan aileler var aman yeterki çocuğum evi dağıtmasın bana iş çıkarmasın ayak altında dolaşmasın diye saatlerce çizgi flim izletip oyun oynatıyorlar bence yeni nesil değil yeni anne ve baba adayları çok rahat

0|1
    0|0
    • 2ay

Halbuki o anne babanın çocukluğu Nasıl geçti acaba? Çocuklarına yeni uyarlamalar peşinde. Üzücü

• 2ay

Allah nasip ederse inşallah 🙏

• 2ay

Amin 😊

Kızlar Ne Diyor 9

• Bunda garip bir şey yok cağ değişiyor siz de alışın. Her nesil kendinden sonra geleni garipser bu normal

0|1
    0|0
  • iğrenç şahsen ebeveynlerin yerind eolsaydım eve tablet sokmazdım çocuklara oyun öğretirdim zeka bu şekil gelişir tabletle oynarken asla bunlardan bir halt olmaz burada ailelerinde hatası çok büyük

0|1
    0|0
  • Kesinlikle böyle düşünüyorum her şeyi hızlı tüketen bir nesil yetişiyor. Kurulacak aileleri düşünemiyorum.

0|1
    0|0
  • Yeni iPhone iPad olur anca beklentileri

0|1
    0|0
  • asosyal olup çıktılar başımıza

0|1
    0|0
  • Bizden ne oldu sanki...

0|0
    0|0
  • 5 yasinda cocun fesbuku var :( buna ne dmeeli

0|1
    0|0
  • Duyan da aksama kadar telefonla ugrasmiyor sanacak

0|0
    0|0
  • Yakınmak yerine yardımcı olun onların eline telefonu tableti veren zaten bizler değil miyiz?

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben kendi adıma konuşayım vermedim aksine tam tersi elinden aldım, alıncada ağlıyorlar hemen

• 2ay

Elinden direk almak yerine ilgilenin bence

Erkekler Ne Diyor 12

• Böyle düşünme dostum biz çocukken de bizden büyükler bu çocuklar ne olacak derdi ellerinde tetris gameboylar ya da atariler beyinleri sulanacak aptal olacaklar derlerdi. Ama ne oldu o nesil teknoloji evrimlerine birebir şahit oldu ve buna hızlıca ayak uydurdu. Şimdinin çocukları evet fazla bunların üzerinde görünebilir ama geleceğe ayak uyduracak olanlar da onlar.

0|1
    0|0
  • İleride de onlar gelecek nesiller için aynı şeyi söyleyecek.
    Adı üstünde yeni nesil.

0|1
    0|0
  • haklısın. bir gün eniştem ve kızı 7 yaşında otururken kızına, suç ve cezayı uzattım. heyecanla okumaya çalıştı harfleri, heceleyerek bile okuyamadı. kaç dakikadır küçük şeyleri bile okuyamadı. sonra babasına gösterdi, ve o adam dediki: kızım, kuzen anladıysa sen hayli hayli anlarsın, sizin döneminiz daha iyi, dedi.
    içimden haşin bir gülümseme geçti. zira ben 7 yaşındayken gazete okumayı sökmüş, rakamları 1000 ve dahası için sıralamıştım. oysa kızı, daha henüz sayfayı bile hecelemekten okuyamıyordu. lakin yüzüne vurmadım azizim. aile herşeydir.

0|0
    0|0
  • biz yaptık en azından, elimizden birşey gelmez.

0|1
    0|0
  • Yeni nesil sanal yaşayacak heralde skdjdjdj

0|1
    0|0
  • Muhtemelen asosyal ve zeka seviyesi düşük bireyler olacaklar

0|1
    0|0
  • 2000 ve üst modelleri çok fenalar

0|1
    0|0
  • Ne olacak savsak bir nesil a sosyal bir nesil sapkın bir nesil

0|1
    0|0
  • Biz cocukken taso oynardik

0|1
    0|0
  • ben sana bişey diyim mi bir üst nesil bizim için aynılarını söylemiştir

0|0
    0|0
    • 2ay

Bizler üst nesil yaptığı yaşadığı şeyleri görüp yapmadık mı?

• 2ay

biz geçiş nesliyiz abi bu teknoloji 95 96 lı nesillerle başladı biz bizden büyklerin yaptığı herşeyi yapmadık onlar bizimkileri yapmadım sonra gelenler onlarınkini yapmıcak hayat bu değişiyo sürekli

• Ya yeni nesil sürekli bagıryo mk aşagı inip dövesim var

0|0
    0|0
  • Öğretmenler gelecek nesil sizin eserinizdir. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

0|0
    0|0
Yükleniyor...