Hayvanların insanların keyfi için öldürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce de kurban vahşet midir?
Değilse neden değildir?
Bir kediyi öldürenin katil sayılması için bir kedi ne yapmalı?
Dahası insan dokunulmaz mıdır?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• bunu savunan kişilere canlı sıfatını layık görmüyorum. resmen vahşet ya videolarını filan gördükçe deli oluyorum. sokakta görürsem bağırıorum koruyorum zaten hayvanları

0|0
    0|0
    • 2ay

Milyonlarca hayvanı kesecekler ve yapacak bir şey yok. IŞİD resmen her yerde.

• 2ay

'Ataistlerin' kurban bayramını fırsat bilip müslümanlara iğrenç bir şekilde saldırmalarını kınıyorum!!!
      (Ey Muhammed!) Onlara, Adem'in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, "Andolsun seni mutlaka öldüreceğim" demişti. Öteki, "Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder" demişti. maide suresi 27

• 2ay

@krembrule ATEİST in bile nasıl yazıldığını bilmiyorken konuşma bence. Kurban kesmiyorsunuz çoğunuz reklam yapıyor. Hani kurbanı iyilik için kesicekseniz usta kişilere kestirim hayvanın canını bu kadar acıtmanın alemi ne? Ben vejeteryan değilim et yiyorum et yemeyin demiyorum. İnancınız için kurban kesmenize de bir şey demiyorum. Ben bilmeyen insanların hayvanlara eziyet çektirerek kurban kesmesine kızıyorum. Verin ustalar onlar kessin kalkını adını bilmediğim bir yer kesiyor kurbanı zaten. Biraz yazılan şeyi anlayın.

Kızlar Ne Diyor 4

• Kurbanda hayvanlar gereksiz yere öldürülmüyor. Fakirlere yemek olsun vitamin olsun diye kesiliyor. Bu olayi sadece kurban bayramina bakarak yorumlarsak yanlis olur. Sadece kurban bayraminda degil normal zamanlarda da hayvanlari kesip etini yemiyor muyuz? Hayvanlarin yaratilisi insanlar icindir. Eger hayvanlar insanlar icin yaratilmasaydi, dusunebilme yetisi olurdu

0|0
    0|0
    • 2ay

Yaratıldıklarını nereden çıkarıyorsun. Sence o inek sana yem mi olmak istiyor? IŞİDin kafirleri öldürmesi ile ne farkı kaldı kurbanın

• 2ay

Hayvanlarında aklı var.
      Diyanet İşleri (eski): Onları bulduğunuz yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescidi Haram'ın yanında, onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa onları öldürün. İnkar edenlerin cezası böyledir. BAKARA-191
      Kendilerine göre bir meşruiyet sebepleri var senin gibi. Sen faydalanmak onlarda allah denilen tanrının emrini yerine getirmek için kesiyorlar.

• 2ay

Bu konuda bir fikrim yok, bilmedigim seyler hakkinda yorum yapmam ama bunu arastiracagim. Ayrica ikisi ayni durum degil

• Vahşilik olarak görüyorum
    Özellikte şu an tepki gösterilen papağanı öldürmesi
    Yani el kadar kuş bir insana en fazla ne yapabilir ki

0|0
    0|0
  • kötü şeyler ve küfürler düşünüyorum yazsam kaldırılır boşuna yazmiyim

0|0
    0|0
    • 2ay

Sanki normalmiş gibi herkes hayvancağızı nerede keseceğini konuşuyor.

• 2ay

Et yemiyorum. İslam da umrumda değil pek bana karışmadığı sürece.

• 2ay

sorun yok

• Bana göre vahşet kurbanda olabildiğince o kotu manzaralardan uzak duruyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yediğiniz etler babanızın çiftliğinde yetişmiyor. Hiç et girmeyen evlere kurban vesilesiyle et girmektedir. Bu bir ibadet. Gayrimüslimler öyle görmese de olur

0|0
    0|0
  • Yiyerken iyi zıkkımlanıyonuz bide vahşet diyorlar. Müslüman olmayanlara göre vahset gibi görünebilir ama iman etmiş olanlar hilmetini çok iyi bilirler ve cahillerlede tartışmazlar..

0|1
    0|0
  • Haklıyız çünkü güçlüyüz.

0|0
    0|0
    • 2ay

Atom bombası kullanan ABD de haklıydı değil mi? Ne de olsa güçlüydü.

• 2ay

Bence evreni açıklamak için tanrı hipotezine gerek yok. Evreni açıklarken bir tanrıyı göremiyorsak onun varlığından ve yokluğundan emin olamam garajımdaki ejder gibi. Hayatın temeli yapılamaz.

• 2ay

Sebep döngüsünü sadece bir yaratıcının varlığı kırabilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi bana göre sonsuz döngüden daha mantıklı.

Yükleniyor...