Açık kız mı kapalı kız mı?

Kadınların tesettürlü olması Kuran-ı Kerimde emrediliyor zaten. Ama müslüman Türk halkımız bu konuda ne düşünüyor merak ediyorum.

0|0
15|39

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettür kur anda emredilir ama bizim bugün kadınlar için kullandığımız anlamda değil. Daha farklıdır ama bunu tartışmak istemiyorum zira din de tesettür bence şu anda en son aranılacak yeti, zira özellikle paygamberin "asla olmaz" diyerek net bir biçimde yasakladığı "yalan" konusu, zina konusu, kul hakkı konusu gibi konular daha önemli benim için. Bu açıdan türkçemizde güzel bir kelime var "üsturuplu" giyinmesi benim için tesettür gereğini yerine getirir. Özellikle milli değerlerimin ve yalan, kul hakkı, zina gibi konularda beyni tesettürlü kız tercihim vücudu değil.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kapali olmayi tercih etmiyorum. Ama kapali olmak gerekiyor olanada neden kapalisin sen de demem allah emretmis sonucta...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Merhaba evladım,

Açık kız kapalı kız mevzusu çok spesifik. Açıklıktan kasıt sadece baş mıdır.

Şöyle anlatıyım gençler, bir bayanın saçının açık olması vucudunun diğer yanlarını açmasını gerektirmez asla. Ama şu bir gerçek ki, toplumda görüyoruz; "Başını açan kıçını açmaya kadar gidiyor".

Balık baştan kokmasın, dikkat

1|0
    1|0
  • Açık kız ile kapalı kızların arasında bir fark kalmadı. " Moda" ile tesettürü yok ettiler. Açık hep açıldı kapalı saçma sapan kapandı neymiş Modern kapalı ay g... ötüm

3|0
    0|0
  • Açıkçası kapalı olmasını isterim ama olmazsa da kendi kararı zorlamam ama öyle çık saçık vücudunu sergileyecek şeylerde giydirmem😄Önemli olan huy olarak tesettürlü olması😄

2|0
    0|0
  • Kapanacak insanlar adam gibi kapansa şov yapmak için kapanmasa her şey çok daha güzel olacak

2|0
    0|0
  • Kurandaki emrin yerine getirilmesi gerekiyor tabii ki

1|0
    0|0
  • Tesettürlu ve imanlı tesettür yetmiyo bu devirde

1|0
    0|0
  • Kapalı kişi bir adım önde benve

0|1
    0|0
  • Kapanmakla bitmiyor her şey.

2|0
    0|0
    • 2ay

Her sey tamam olsa bir kapalilik aciklik kalsa o zaman?

• Kapalı kız daima.

0|0
    0|0
  • kapalı tabiki de :D

0|0
    0|0
  • Kapanmak kalben olur bedenen değil

0|1
    0|0
  • Farketmez.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan Türk olarak açık diyorum.

0|0
    0|0
  • Ben şahsen açık kız isterim ama kapalı olacaksada aşırı kapalı olmasın giyinmeyi bilsin ahlakı güzel olsun

0|0
    0|0
  • namuslu

0|0
    0|0
  • Açık kız

0|0
    0|0
  • normalde kapalı

0|0
    0|0
  • Ne farkeder

1|0
    0|0
  • kapalı. ama öyle kapalılardan değil.

0|0
    0|0
    • 2ay

Nasil kapalilardan degil mesela

• 2ay

bence siyah ferace gayet güzel.

• 2ay

Bencede

• kimsenin ne yaptığı ne giydiği neye inandığı bizi ilgilendirmez kapalıda açıkta insandır bacımızdır

0|0
    0|0
  • Kapalı elbette

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım, benim için kapanmıyor kendi için

0|0
    0|0
  • fark etmez

1|0
    0|0
  • Umrumda degil

0|0
    0|0
  • Kapalı kız

0|0
    0|0
  • Farketmez

0|0
    0|0
  • Tutucu ve eski kafalı ter kokan kapalilar tabiki de :D

0|0
    1|0
  • Evleneceksek kapanması gerekli. Bekarken ya da nisanlıyken sorun değil saçının açık olması

0|0
    2|0
    • 2ay

Ama onun Allah için kapanması gerekiyor senin için değil.

• 2ay

Ya cevremde cok ornek var bununla ilgili. Kocasi istedi diye kapanan sonradan acilan. Demek istiyorumki kapanmak kocan istedi diye yapabilecegin bir sey degil

• 2ay

kocanın lafının bir tesiri olmayacaksa lanet olsun o kadına. Ben kendi şahsım adına soyliyim benim dini ve ahlaki yönden tavsiyelerime kulak asmayan bir kız eşimde olamaz. Kabul eden eder. Herkes kendi hayatını yasar. Ama benim hayatımın ruhu olacak kıza sözüm gecmeli. Onunda bana elbette. Hayat müsterektir sonucta. Her kararı beraber uzlasarak veririz. Ama etkim olacak onda. Yoksa hayatımda olamaz..

• açık kız

0|0
    1|0
  • Kapalı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 14

• Emredildiği üzre olan kız

1|0
    0|0
  • kapalı olup park köşelerinde bir haltlar yemektense açık olup edepli olurum

1|0
    0|0
    • 2ay

Genelleme yapma

• 2ay

kapalı mısın bilmiyorum ama eğer kapalıysan keşke herkes senin gibi düşünebilse

• 2ay

Kapalıyım

• Kapalı..

0|0
    0|0
  • Herkesin hayatina kimse karisamaz snjs

0|0
    0|0
  • kapaliym kapalı diyem bende :-D

0|1
    0|0
  • Açık kız

0|0
    0|0
  • Kişisel tercih

0|0
    0|0
  • Kapalı erkek

0|0
    0|0
  • Kapalı

0|0
    0|0
  • Kapalıyım ama açık kapalı dış görünüşe göre yargılamam

0|0
    0|0
  • Ahlakı olan kız

0|0
    0|0
  • Açıkbayan tercıhım kapalı olanada saygı duyarım

0|0
    0|0
  • Bu sitenin çogu açık der

0|0
    1|0
    • 2ay

Kapalı

• 2ay

Hmmmm anldm

• 2ay

Daha once sorulan sorudan haberim yok. O yuzden olumsuz bir sey dedin sandim

Yükleniyor...