İslam dininin hangi yönünü sevmiyorsunuz?

Kurallarından bir kaçı olabilir , davranışları olabilir , yükümlülükleri olabilir örnek şeklinde hangisi?
Not : Sorumu düzgün okumayıp cevap vermeyen görüşüne yorum beklemesin. İslamı sordum Müslümanları değil.

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Sevmemek değilde bir konuda neden acaba din bunu uygun görmüş dediğim bişi var. Tecavüze uğrayan kadın tecavüzcüsüyle evlendirilmeli diye söylüyor din. Bu nasıl ve neden böyle yani belki ben yanlışımdır ki öylesede biri düzeltsin dediğimi. Ayrıca evlenipte 3 defa boşol dediğinde karısıyla boşanmış oluyor ve artık birbirlerine haram oluyor ya işte tekrar o karı kocanın evlenebilmesi için kadının başak biriyle evlenip yeni kocası tarafından bırakılması şartıyla eski eşiyle tekrar evlenebileceğini söylüyor. Bunu da anlamıyorum. Bu da kadın belki hala eski eşini seviyor. Ama sırf tekrar o eşiyle evlenebilmesi için başka bir adamla evlenip boşanması gerek. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin beni.

0|0
    0|0
    • Tecavüzüyle evlendirilsin bu nerede yazıyor?

• @Modric Hayır alakası var erkek yapıyor kadın seviyor ama kadında erkeğin cezasına ortak oluyor

• Aile kutsallığı oyuncak değil. Kadının ya da erkeğin buna katlanmasından daha önemli. Bir daha bu konuda yazmicam. İyi bayramlar.

En İyi Erkek Görüşü

• İslam dininin her yönünü seviyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kadına saygı, kadın erkek eşitliğinin kesinlikle olmadığını düşünüyorum ayrıca kesin olarak eleştirmek yasaklanmış, sorgulursan veyahut eleştirirsen ya kafir olursun ya cehennemlik. Hemen sonra da bu hedef gösterilen (kafir, müşrik vs.) nasıl cezalandırılacaklarını, nasıl öldürülmeleri gerektiğini anlatır. O yüzden bu dinin iyilik, doğruluk, güzellik hedeflediğini düşünmüyorum ve daha bir çok şey. Zaten günümüzde kitapta yazan kadar değil, uygulandığı kadar kalıyor. Yaşayanlardan görüyoruz.

0|0
    0|0
    • Ben güzel şeyler anlattığımı düşünüyorum dediklerime inanmazsanız kaybeden siz olacaksınız ben değil :D hadi selametle.

• insanların kaderleri farklı yazıldığı, farklı sinandigi halde herkesin aynı hesaba çekilecek olmasını eşit bulmuyorum. örneğin ben bir hastalık ile sinanirken birisine intihar etmek sunuruliyorsa ve onun şartları benden ağır ise onun cehenneme gidecek olması bana hiç adil gelmiyor. ve erkeğin üstün görülmesine sinir oluyorum. yok kadın erkek gibi her yere gitmez yok erkeği (eşi) çağırdı mi gidecek bunları da sevmiyorum

1|0
    0|0
  • İslam dinini komple seviyorum 😂

0|1
    0|1
  • Kadin erkek olayini sevmiyorum abi yok kadin sac boytamasin yok haram yok kapanin bu benim fikrim ama

0|0
    0|0
  • kadını 2. sınıf vatandaş gibi gösteren yönleri var.
    öteki dünya konusunda ise adaletsizlik olduğunu düşümüyorum yani allaha inanmayan insan istediği kadar iyi olsun cennete gidemeyecek ama allaha inanıp daha az iyi olan biri gidecek? bence adaletsiz.

0|0
    0|0
    • Yahu nasıl düşüncelerle beyninizi yıkamışlar Allah yardım etsin.

• ben herkese saygı duyarım ama şunu unutmayın -> herkesin beyni kendi düşüncesi yönünde yıkanmıştır zaten. benimki bu yönde sizinki o yönde yıkanmış o kadar.

• islamın bir yönünü sevmiyorsan şüphe desin demektir. ve islamın herhengi bir koonuda şüphen olursa kusura bakma ama rahat rahat Elhamdüllilah ben müslümanım diyemezsin. ben her yönünü seviyorum. iyi ki de dinim islam

1|0
    0|0
  • İslam dinin her yönünü seviyorum:) Elhamdülillah Müslümanım:)

1|1
    0|0
  • Ssvmedigim bir yönü yok. Gereklerini uygula yeter gayet rahat bir hayt surersin

0|0
    0|0
  • şeriat kanununu doğru bulmuyorum. En azından simdiden sonra gelse kimse uyum sağlayamaz.

0|0
    0|0
    • Şeriat gelse iyi olur

• @mavimelekkanati İdama katılıyorum. idam ve hadım olmalı kesinlikle. ama normal bir insana şeriat kanunlarını getirmek , yani ince detayına kadar bilmek gerekiyor. belki bizde doğru bilmiyoruz yeterince bilmiyoruz. ama yazılanlara bakılacak olursa, şeriat kanunu gelse ülkeye eminim yapamaz kimse. ülkede müslümanlığı kabul etmeyen , savaşlar açan onca insan var hepimiz görüyoruz. şeriat gelse, ne kadar sürer ki bu. ? sürmez. çünkü ortada bir baskı olcak. ama sen insanları serbest bırakırsan, o da senin kıldıgın namaza bir şey demez. demeye de hakkı yok. derse de günahı onundur sen Allah rızası için yapıyorsundur. ama şeriat bambaşka.

• şeriat zor evet uygulayabilecek bir ülke olsaydık zaten şeriat gelirdi bu kadar zamana kadar. ama idam ve hadımlık gelmeli. bunun başka bir yolu yok

• Soruyorum size bize kutsal kitaplardan Kur-an indirildi hangimiz doğru düzgün okudukda diğer kitaplara göz attık? Bir başkasına incil iniyor onunla doğup büyüyor başkasını okumuyor Muhammedi bilmiyor islamı bilmiyor namazı bilmiyor? Sonra öteki tarafda hıristiyan diye içiyor diye evlenmeden ilişki yaşıyor diye şu diye bu diye cehenneme gidiyor bu ne kadar doğru?

0|0
    0|0
  • Tesettür denmesine karşıyım mesela ya da baslarini o sekilde baglayip cok dikkat cekme olayini sevmiyorum kapalıyım evet emirler var sonuna kadar okuyup idrak edip uygulamaya çalışıyorum allah hepimizin dualarını ibadetlerini kabul etsin bu dine inanıyorsam da sonuna kadar inanmaliyim sevmediğim bir özelliği yok şükür

0|0
    0|0
    • Mesela pantolon paçaları tesettür giyim mağazalarında olan pantolonlar bile bilekten ben doğru bulmuyorum dar pantolonlar tesettür giyim diye geçiyor diyeyim ya da tesettür giyiyorum diyen arkadaşlarım buna dikkat etmiyorlar ve İslami diğer insanlara doğru şekilde göstermiyorlar

• Tesettür ne şekilde piyasa da umurumda degil bana göre tesettür tam ortunmedir baştan aşağı

• Cehennem olayını sevmiyorum aslında kötü insanlar için seviyorum ama şimdi ben kalkıp başımı örtmedim diye cehenneme gitmek istemiyorum

0|0
    0|0
    • Hem ayranım dökülmesin 😄😄😂

• Her şey istemekle olmuyor bende kral olmak istiyorum ama her istediğimiz olmuyor başını açıyorsun onla birlikte vücudunuda tam örtmüyorsun. Allaha çok mu görüyorsun bir tesettürü?

• Tabiki de çok görmüyorum ama içimden gelmiyo işte neyse zaten anlamicaksın

Erkekler Ne Diyor 9

• 4 karı almak, karını dövebiliyor olmak, kendinden olmayanların kadınlarını ve mallarını kendine helal saymak gibi evrensel insani değerlere aykırı şeyleri sevmiyorum

1|0
    0|0
  • İslam dinimdir sevmemek gibi seçenek olamaz. Ama dini kullanan zevk saltanat peşindekileri sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • islam dini bütündür. şurasını sevmiyorum diyemessin. kabul ediyorsan bütünüyle edersin. Allah kötü şey öğütler mi?

0|0
    0|0
  • Tesettür, Kurban.

1|0
    0|1
    • Neden sevmiyorsun açıklar mısın tüm sebepleriyle.

• Şok Oldun Demi, Yanıt Vermediğine Göre :)

• Islamdan soguyorum diyor islaki eleştiriyor nr kadar sacma

• Her yönünü seviyorum

0|0
    0|0
  • Kuran soldan sağa okunur, sağdan sola okuyanlar sevmez İSlamı

0|0
    0|0
    • Yahu insan gibi sorduk çocukça ergence cevaplar veriyorsunuz sen sağdan sola kitap okudun mu büyk beyinli.

• Kafayımı bozdun mataryalist düşünülmez din doğmatiktir iman ettik elhamdürillah

0|0
    0|0
  • zorla cehenneme atıyor

0|0
    0|0
  • peygamberleri çok övmelerini sevmiyorum bana göre tek sevgiyi hakeden Allah var gerisi yalan ve geçiçi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...