Bir erkek neden bir kızın ismine "cım" eki ekleyip de hitap eder?

Çok resmi biriyim genelde "... Bey" diye hitap ederim erkeklere ama staj yaptığım yerdeki çocuğun biri ismime "cım" ekleyip hitap ediyor. Benden büyük falan da değil. "Bu ne gayr-ı resmilik?" diyemiyorum tabii ki! Beni çocuk gibi mi görüyor?😤
Napıyım sizce? Rahatsız olmaya başladım.

0|1
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• samimiyetle ilgili :P senden samimiyet görmemiş ama sana karşı samimi davranmak istiyor :P hemen böyle samimiyetlere bende karşıyım

1|0
    0|0
    • 2ay

Çocuk normalde odundu. Bazen "şunu yaptın mı?" dediğinde titriyordum hani çok sert söylüyordu. Bundan ötürü kendinden cekindigimi belirttim. Kesin ondan "cım" ekliyor. 😒
      "Cim" ekleme diyeyim mi sence yoksa hiç demeyim mi?

• 2ay

teşekkür ettim :)

• 2ay

Ben teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• '...'Cım'' dediğinde rahatsız oluyorum, hanım diyerek hitap et lütfen diyebilirsin.

1|0
    0|0
    • 2ay

Diyeyim mi ki? Triplere girmiş falan filan diye dusunur mu?😞

• 2ay

Sanmıyorum bu durumdan şikayetçiysen de bence :/

• 2ay

Uygun bir zamanda diyeceğim inşallah 😒 oooy oy :(
      Teşekkür ederim yardımın icin...

Erkekler Ne Diyor 13

• Peki bir erkek sevgi göstergesi olarak cığımlı hitabetmesi senin erkek arkadaşının sanaldan sana ''Bebeğim bu gece seni deli gibi zikmek istiyorum ağzına vermek istiyorum'' diye yazmasından daha mı kötü ki bu kadar kafana takıyorsun.

0|0
    1|0
    • 2ay

Samimiyet sevmiyorsam kafaya takarim. Bundan size ne?

• 2ay

Bak hesapsiz kitapsız Allahsız kardeşim, emin ol ama muhakkak ki emin ol ne sana cığım diyen çocuk ne de diğer erkekler senin için ölüp bitmiyorlar. Sen kişiliğini iki cümleyle ortaya koydun. Erkeğin hangi çeşidi olursa olsun emin ol senin gibileri sevmezler. Bir erkek için en sevilmeyecek tiplerden birisin. Ha belki yanılıp şaşıp güzellegine aldanıp ilgi gösterenler olabilir olmaz degil. Ama o da senin bu halini gorur gormez senden sogur emın ol. O yuzden bır erkek samimiyetle sana cığım hitap edince hemen tirplere girme. Sen sevilecek kız degilsin.

• 2ay

Ben güzel biri değilim zaten. Güzelim ve herkes beni beğeniyor triplerinde değilim önce bunda mutabık olalım.
      Erkek ve bayan arasında belli bir seviye olmalı. Bayan bu seviyeyi samimiyete çevirir de sizi o sınırlar içine çekerse isterseniz "canım" deyin, cok sorun olmaz ama ben bu insanla sadece iş konuşuyorum. Ismime eklemeler yapmasi gereksiz bir durum. "... Hanim" demezse de sadece ismimi soylemesi en makul olan durumken beni bu konuda yargilayamazsiniz.
      Hiçbir erkek begenmiyormus bu tavırlari tirt virt. Zaten biz bu kafada gidersek tüm erkeklerin ipleri gevsiyor. Kusura bakmayin ama herkes yerini bilmek ZORUNDA.

• Laubaliyse demek ki.. 😒

Bana deseler, tavrımı koyarım..
    Benim bir adım var laubaliliği sevmem derim..

Bir daha yeltenemezler ;)

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Bizim bankada ki tanıdığım abilerde erkek ya da kız farketmez stajyerlere ya da yaşları küçük olanlar eklerler. Abla dediğim ya da yöneticilerde bana alpercigim derler bu biraz büyüklükten olgunluktan dolayıdır birde abi kardeş gibi samimi yakınlıktan da diyebilirler. Ileride sende dersin banada saçma geliyordu bende şimdi yegenlere öyle hitap ediyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

Benden büyük değil ki :) 1 yaş var arada. Hem ilk stajyerleriyim. Cim demenin mantigi yok bence.

• 2ay

Kardeş rahatsız olduysan söyle bence hani bende büyüktür filan sandım

• 2ay

Yok yok benden büyük 40+ yaşlarında beyler de var ve onlar da öyle hitap ediyor. Güzelim muzelim derler de hani onlarinki normal geliyor sonucta kızları yasindayim.

• Samimiyet kurmak içindir.

1|0
    0|0
  • Çok samimiyetsiz

1|0
    0|0
  • eğer düzen istiyorsan düzeltmeye bak gevşekliğe lüzum yok

1|0
    0|0
  • aklınca samimiyet kuruyor

1|0
    0|0
  • yürüyodur belki sana

1|0
    0|0
  • soyunmasını istediği için

1|0
    0|0
  • Samimiyet ifadesi olabilir ya da yürüyor sana olabilir...

1|0
    0|0
  • Yav-saklik olsun

1|0
    0|0
  • ben bir kıza cım demiyorum.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben gıcık olduğuma öyle yaparım.

1|0
    0|0
    • 2ay

Bana gıcık oluyor olabilir. 👍 isverene karşı beni mahcup etmisligi de var hani

• Tarzı öyledir, burada soru açacağına adama rahatsız olduğunu söylemeni tavsiye ederim... Bu kadar rahatsız olduğun bir durumda neden sessiz kalıyorsun ki?

1|0
    0|0
    • 2ay

Kişiyi bozmak da istemiyorum. Sonuçta yüz yüze bakıyorum ama uyarmam da lazim. Rahatsız oluyorum dediğimde eminim ki "triplere giren sacma bir tip insan" gibi görecek.

• 2ay

Bırak istediğini görsün, o ne düşünür diye düşündüğün kadar o senin ne düşüneceğini düşünse seviyesini bilirdi zaten şu an.

• 2ay

Hahahahha bak bunda haklisin 😂

• Sert bir bakış at belki işe yarar

1|0
    0|0
  • Kavşak detected

1|0
    0|0
  • Samimiyetten. Kötü bişey değil bence

1|0
    0|0
  • Cok gıcık bir durum