Ev hanımı birisiyle evlenirsem boşanma halinde ömür boyu nafaka mı ödeyeceğim?

Arkadaşlar bilgisi olan var mı Allah korusun kimse boşanırım diye evlenmez ama insan yinede korkuyor?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Dinen böyle bir şey yok. Kadının geçimi babasına ait oluyor eğer kendi geliri yoksa. Araştırmıştım bunu. Evlen boşan ömür boyu koca parası ye bir yandan başkan adamla imam nikahı ile evli ol oh ne güzel hayat! Adam nikahı olmayan elin kızına baksın aldığı 3 kuruş maaşla yeniden evlenip hayat kuramasın. Çok adaletsiz bu kanun. En fazla 6 ay 1 sene iş bulana kadar nafaka olmalı.

0|1
    1|0
    • 3ay

bir ara bu kananu değiştirecekler diye haber okumuştum 1-2 sene önce ama hala kanun geçerli. Bütün erkekler organize olup bu kanunu değiştirtmeliyiz.

• 3ay

Ya sen nasıl feministsin ya, tabii ki ödeyecek erkek nafakayı. Bosamasaydı, akıllı dursaydı!!!

• 2ay

kadın olmak varmış dünyada eşinden ayrıl nafaka al sonra o nafakaları çeyiz parası olarak biriktir başka adamlarla ye.

En İyi Erkek Görüşü

• Evet ödeyebilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• suçlu değilsen ve çocuk onda kalmıyorsa ödemezsin heralde

0|0
    0|0
  • Ya ne insansinız allahım ya

1|0
    0|0
  • Yani😂😂

0|0
    2|0
    • 3ay

hazır yemek çok hoşunuza gidiyor demi erkek çalışşın ömür boyu nafaka ödesin kadınsa başka erkeklerle o parayı yesin oh ne güzel

• allah allah neleri düşünüyorsunuz ya

1|0
    1|0
    • 3ay

niye düşünjmüyelim dünyada herşey oluyor herzaman insan en kötü senaryoya kendini hazırlamalı

• 3ay

tabiki her an her şey olabilir ama daha ortada bir şey yokken bu denli geleceği düşünmek de gereksiz. hoş değil yani. düşünmesi bile.

• Evet odeyeceksin pasa pasa

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Benim bildiğim çocuk olursa çocuğun için nafaka ödersin ayrıldığın eşine nafaka ödemezsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...