Bana hak veriyor musunuz?

Ben 97 doğumluyum bizim zamanımızda yaz geceleri 12 1 e kadar sokakta oyun oynardık maç yapardık çocukluğumuz sokaklarda geçerdi şimdiki gibi gecenin 2 sine tabletle bilgisayarla yattigi yerden sözde oyunlar oynayarak değil koşardık terlerdik düşerdik üstümüz pislenirdi eve gelirdik annemiz kızardı akşam babana söylicem derdi korkardık bidaha yapmiycam derdik şimdiki nesiller gibi yok şu mağazadan bilmem kac liraya alinmis pırıl pırıl kıyafetlerimiz yoktu çünkü pazardan annemiz ne aldıysa onu giyerdik acıkırdık annemiz kıyamazdı sepetle sarkıtırdı domates ekmek allah ne verdiyse yerdik yok ben mcdonaldsdan şunu isterim demezdik diyemezdik ama mutluyduk sabahtan akşama kadar çocukluğumuzu sonuna kadar yaşıyor akşam babamızın getireceği bir tane çikolatayı dört gözle bklerdik cebimize harçlık felan kymazdı babalarımız ama mutluyduk be yanliz kalmazdık aksiyonsa sonuna kadar yaşardık alırdık bir plastik boru savaşırdık mevzi alırdık call of dutydeki işgalci kahraman captain price gibi hissetmezdik kendimizi sokakda arabasını gördüğümüz an sırıtarak selam verdiğımiz şanlı Türk askeri gibi savaşırdık kendimizi örnek alırdık tam özümüzü. Justin biber felan bilmezdik türküleri bilirdik marşları bilirdik her ne bilirsek güzel ülkemizden bilirdik.

Saygı nedir onu bilirdik babamızin karşısında uslu uslu dururduk bilirdik durmazsak kulğımız acıyacak çeke çeke uzyacak o kulak yolunu gözlerdik şimdiki nesiller gibi bilgisayara tablete dalıp gitmezdik.

Safdık ama mutluyduk be şimdikiler gibi yüzümüz asık dolaşmazdık nemi farketti de böyle olduk teknoloji önce evimize sonra mutfağımıza derken cebimize kadar girdi gerçek hayat varken sanallıkta aradık mutluluğu ha bundan biz etkilenmedikmi etkilendik elbet etkilnmesem burda olamazdım ama derler ya ağac yaşken eğilir çocukluktan ne öğrendiysek ne yaşadıysak hala aklımızda bilincaltımzda duruyolar ama gelecek nesiller git gide sacma sapan bir hayata sürükleniyor.

Dşüncelerime katlıyor msunuz? Bu konu hakknda ne düşünyorsunuz?

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• haklisin ve saygısız ahlak yoksunu sırf kocaları onları terkedip gitmesin diye her sene bir tane firtlayan ve o cocuklara bakmayan anneler, çocuklarına bakıp ta sadece eline tablet veren sevgi ahlak vermeyen babalar ve onların çocukları... çok bir şey beklememek lazim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sana kimse hak vermez :) benden başkada yorum apan olmaz :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Olur bence o kadarda üşengec degillerdir :)

• 2ay

Aynen öyle nereye gidecek sonu merak ediyorum bu nesil bu kadar pislik icindeyken sonrakileri düşünemiyorum bile

• 2ay

ortam kötü kolla g*tü :)

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...