Gerçekten insan mıyız?

Çevreme bakınca sürekli kendime acaba ben insan mıyım diyorum. Çevremizde o kadar aç, yoksul ve kimsesiz insan varken biz bir elimizde telefon, diğer elimizde cüzdan, altımızda son model araba.
Peki bunlar bizim ne işimize yarıyor? Öldükten sonra bize bir fayda sağlayacak mı?

Çöp toplayan küçük bir çocuktan benim ne artım var ya da üstün yönüm? Biz de çocuğun yerinde olabilridik.
Ya da bizim her gün rahatça uyumamız için şehit olan kahramanlarımızın çocuklarını kendi yerimize koyalım. Bir ömür babasız büyüyecekler. Onları düşünüdünüz mü?
Afrikada açlıktan hayvanlara yem olan insanlar aklınıza geliyor mu?

Böyle insanlar için ne yaptık? Şimdi diyeceksinizki hayat sınav. Hayatın sınav olması bizim insan olmamıza bir engel mi? Hayatın bir sınav olması bizim bu hayatta başka insanlara yardım etmemize bir engel değil.
Peki sınav, sınav diyerek bu dünyanın bu hale geldiğinin farkındamısınız?

Hep sadece kendimizin mutlu olmasını isteyen, en ufacık durumlarda küfür eden, sinirlenen ve hayattaki birçok şeyin farkında olmadan bomboş yaşayan, kendimizi insan olarak görüp çoğu canlıdan daha hayvansı davranışlarda bulunan bir obje değil miyiz ya da figür? Siz ne derseniz artık...

9|1

Kızlar Ne Diyor 14

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...