Toplu taşımada yer verme önceliği kimin?

Toplu taşımada yer verme önceliği kimin?

Diyelim ki karşında; yaşlı, hamile, sakat veya çocuklu insan var ilk kime verirsin yerini?

• yaşlı - sakat - hamile - çocuklu
    19% (11)19% (10)19% (21)Oy Ver
  • çocuklu - yaşlı - sakat - hamile
    4% (2)0% (0)2% (2)Oy Ver
  • sakat - hamile - yaşlı - çocuklu
    60% (34)62% (32)61% (66)Oy Ver
  • hamile - çocuklu - sakat - yaşlı
    4% (2)6% (3)5% (5)Oy Ver
  • yaşlı - hamile - çocuklu - sakat
    4% (2)6% (3)5% (5)Oy Ver
  • sakat - çocuklu - yaşlı - hamile
    4% (2)2% (1)3% (3)Oy Ver
  • hamile - yaşlı - çocuklu - sakat
    5% (4)5% (3)5% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
9|30

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 30

• Evren arkadas engellileri gereksiz ve ise yaramayan olarak görmüş kendisi muhendis olmuş ama insan olamamış aşağıda ki yoruma cevap veremedim lafı koyduğunu sanıp engellemiş olursa görürse "Bankaciyim aynı zamanda iletişim öğrencisiyim engelimden dolayı erken emeklilik hakkım var tiyatro eğitimi alıyorum 8 9 sene sonra emekli olduğum da gönüllü bir topluluk kurup islahevinde yetimhanede ya da benim gibi hastanede büyümekte olan çocuklar için tiyatrolar oynamak.. Sana kızdığım konuyu algıla okumakla birşey olunmuyor ama senin zihniyetin engellileri gereksiz topluma faydasiz gormen. Mühendis olmakla ya da bankaci olmakla birşey olunmaz önemli olan amaçlar ve hedefler umarım ne demek istediğimi anlıyorsundur. Anlaman dilegiyle.."

0|1
    0|0
    • 2ay

Ben kimseyi asalilamadimki

• 2ay

kaldırdım engeli ne istiyosan yaz gel burdayım ben ben fikrimi yazdım sen de eleştirini yap haklı olarak ama gelip benim düşünceme saygısızlık yapamazsın hakarette bulunamassın engelli olabilirsin Allah kolaylık versin benim engellilere herhangi bir hakaretim olmadı kırdıysam üzgünüm düşünemedim bazı şeyleri engelli vatandaşlar çok uzağımızda sandık meğerse aramızdaymışsınız hepimiz engelli adayıyız kız oraya şık koymuş bende bana mantıklı gelen bir şıkkı işaretledim ve açıkladım engelli vatandaşlar yaşlıdan önde gelsin mi diyelim? bu kuz 70 yaşında biri çıkıp yazmasın bana terbiyesiz beyinsiz falan diye?

• 2ay

karşıma 2 insan çıktı tek koltuk var biri engelli diğeri hamile bayan ben tercihimi hamile bayandan yana yaparım bu neden seni rahatsız etti? eğer karşımda engelli vatandaş ve bir yaşlı insan olsaydı bu kez yerimi engelli vatandaşa verirdim. Bu benim fikrim yaptığınız trip şuna benziyor çocuğa sorarlar ya anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun diye cvp veremez çocuk bizdeki durumda o ikiside değerli kardeşim bizler için birinden birine yer vereceksin ben hep yer veririrm

• hamile - yaşlı - çocuklu- sakat veya çocuklu ile sakatı yer değişebiliriz aslında topluma fayda olarak bakarsak yaşlıyı en sona atmak gerek pek işe yaradıkları yok hamile gelecek için önemlidir Allah korusun çocuk düşebilir, yaşlıyı hürmetten diye ikinciye attım ki bence ikinci sırada çocuklu gelmeli geleceğimiz onlar bizim üçüncü sırada sakat olabilir nede olsa onlarda aile kurabilir bazıları yani benim odak noktam gençliğedir gençlere sahip çıkalım!

0|1
    0|0
    • 2ay

Sen bu kafayla iyi yaşamışsın ama bu kafayla topluma katkın olmadığı gibi topluma fayda üretmeye çalışıyorsun beyni yok fikri var gibi..

• 2ay

@TrancEnergy ben mühendisim topluma oldukça yararım var sen nesin acaba tıp doktoru mu? beyin yoksunu insancık buralarda yorumumun altında prim yapmaya çalışma büyüde gel

• Ben birgün tesettürlü pardesülü hamile bir kadına yer vermiştim, meğer kadın şüşkoymuş hamile değilmiş. Enayi gibi baktım durdum kadına

0|2
    0|0
  • hamile - yaşlı - çocuklu - sakat

0|1
    0|0
  • 1 Sakat
    2 hamile
    3 çocuklu
    yaşlılar sinir ediyor bazen altın gününden gelip yer istiyolar falan kolunda merkez bankası var ya da gelip sanki otobüs onlarıncasına yer versene demeleri beni sinirlendiriyor onlara vermemeyi yeğlerim

1|1
    0|0
  • sakat - hamile - yaşlı - çocuklu

0|1
    0|0
  • once sakat sonra hamile sakat olan ayakta hic duramayabilir hamile ise icinde bir can tasiyo yaslilardan gicik kapiyom 65yas ustu serbest kart otobus beles diye hergun biyerlere gidiyolar benim hakkim haram zehir olsun

0|1
    0|0
  • Taş gibi hatun yanima dikiliyor
    Bana bakıyor
    Eee
    Bayanlara nezaket

Feministim ben erkek kadin eşittir diyorum

0|1
    0|0
  • Sakat hamile yasli cocuk

0|1
    0|0
  • Ben bu soruya fransız kaldım 🤔

0|1
    0|0
  • Yani acikcasi ayrim yapmam ben kalkarim kim oturuyosa otursun kanka 😂☮✌🏻️

1|1
    0|0
  • a dedim yaşlı sakat benım ıcın daha onemlı hamıleden banane mk

0|1
    0|0
  • sakt önce hamile sonra yaşlı daha sonra çocuklu en son yaşlılara güvenmeyein 80 yaşındaki adam ayakta duramıyorum der liseli kızlara sevecek gibi bakar çıkma teklif etse üç posta atar

0|1
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • Engelli - ayakta duramayacak kadar yaşlı - hamile - yaşlı - çocuklu

0|1
    0|0
  • tabiki engelli ve hamile

0|1
    0|0
  • Sakat-hamile-çocuklu-yaşlı

0|1
    0|0
  • o an en yakınında oturmaya ihtiyacı olan kimse o kişi

0|1
    0|0
  • İlk hamileler 😂

0|1
    0|0
  • Sakat- hamile- yaşlı- çocuklu

0|1
    0|0
  • engelli- hamile - yaşlı

0|1
    0|0
  • Ben yer vermem. Bana güvenerek mi bindi.

0|1
    0|0
  • sakat hamile çocuklu yaşlı. En çok denge kurmakta zorlananlara yer veririm.

1|1
    0|0
  • Kalkarım isteyen oturur

0|1
    0|0
  • Tek ben kalkıyorsam kalkmayan dallamalara basarım kalayı.

Ya hepsi kalkacak ya da hepsi kalakacak uleyn

Böyle bir seçime düşüyorsak biz bu toplumu bir yerde toplayıp yakalım

0|1
    0|0
  • siz aranızda anlaşin ona göre kim oturacaksa otursun deyip kalkarim

0|1
    0|0
  • Vermek hatunlarin işi

0|1
    0|0
  • Hiçbirine

0|1
    0|0
  • İlk önce "Otobüste tek ben mi varım mk?" diye sorardım.

0|1
    0|0
  • A diyorum oncelik yaşlılar sonra sakatlardir..

0|1
    0|0
Yükleniyor...