Diğer Türk ülkelerini merak ediyor musunuz?

Tur filan varmıdır tüm Türk cumhuriyetlerni gezdirecek. ? özellikle rusyaya baglı kuzey cumhuriyetleri merak ediyorum bir de çine baglı Türkistanı.

Güncellemeler:
2ay ...
2ay ..,..

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben tuvaya berk dag ak erik tarafina gittim ama mogalistan ulan baturla kara yoluyla yollari olmadigi icin 40 km yeri 9-10 saatte gittim eski komunist ladasiyla baska araba yok cunku kerimitay mogalistan bozkirindan... tuva yi cok begendim rusyaya bagli vize de sikinti yok mogalistanada 1 aya kadar pasaortun varsa gidiyorsun tura gerek yok.. saha yakut tarafina gidecektim ama Nisan ayi cok sogu ve karli oluyor hava yoluda yok denecek kadar az hatta moskovaya donup ordan gideceksin.. ulasim sikitni biraz ama ordaki bozkirlar tuvadaki budunig muzesi var orada gokturk anitlarindan onceki yenisey anitlari ve heykelleri var... tuva cumhurbaskani hala otag da ya da eb dedigi cadirda duruyor ve 9 tane kirmizi tug var hala genelekleri duruyor... daha yukarda ve mogalistanda lamaci budistler biraz kil ama hala tengirci turkler var zaten umrumda olanda onlardi... yer bulmak biraz sorun... kazakistan almaati ve cend e gittim orda hersey yolda otelde hepsi var dolarda geciyor o yuzden daha rahatsin.. vize de ayni ama kazakistan metropollesmis bir yer oldugu icin tuva nin o bozkir kultu yok o yuzden tuva yi tavsiye ederim... otaglara gideceksen su ekmek gibi seyler gotur bu sevindiriyor onlari... ata binmek harika bu arada ama once bir test et dusersin benim gibi... bir de mumkunse arac kiralama yapacaksan rus rublesi degistir dolari hepsi kabul etmiyor kalirsin ortada

1|0
    0|0
    • 2ay

off ne güzel ya. tuva yı hele o kadar çok görmek istiyorm ki ve tuva turklerini. sen işin geregi mi geziyorsn yoksa meraktan mı

• 2ay

ya aslinda saydigim yer disinda ortodoks hristiyanda var tibeten gelen lamacilik budizm de var bazileri karma yapmis ozunu bozmamista var ama dedigim berk dag mesala tamamen tengirci

• 2ay

tşkler bilgi icin gercekten. ben de cok istiyorm oralari gormeyi. umarm nasip olur.

En İyi Kız Görüşü

• Evet

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ediyorum ama gidecek imkanım yok şu an

1|0
    0|0
  • Turlar var

1|0
    0|0
    • 2ay